Zgłoś naruszenieZgłoś naruszenie

Więcej zszywek z tablicy

Słodkości

bananowe Lollipopsy :)
Sernik królewski

Przepis po kliknięciu w zdjęcie :)
Ciasto najprostsze pod słońcem

Składniki na ciasto

2 jajka
1 szklanka cukru (200 g)
0,5 szklanki oleju
3 łyżki dżemu ( u mnie czarna porzeczka)
2 szklanki mąki (280 g )
1 szklanka mleka
0,5 gorzkiej czekolady
1 łyżka kakao
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej

Składniki na masę serową

0,5 kg sera sernikowego
3 jajka
3 łyżki cukru
1 mały budyń bez cukru

Wykonanie ciasta

Wymieszać jajka ubić z cukrem, mleko podgrzać i rozpuścić w nim czekoladę. W drugiej misce przesiać mąkę z sodą, kakao i kawą rozpuszczalną. Jak mleko z czekoladą lekko przestygną wymieszać je z jajkami, olejem i dżemem. Następnie dodać suche składniki i połączyć, krótko mieszając.

Wykonanie masy serowej

Wymieszać wszystkie składniki.

Wylać ciemne ciasto na brytfankę wyłożoną papierem do pieczenia (wymiary 25/33 cm) na to wylać masę serową w esy floresy, można zamieszać widelcem. Pieczemy około 45 min w temp. 180 st. C.
Kinder Country bez pieczenia♥♥♥ SPRÓBUJ, NIE POŻAŁUJESZ :) Składniki... 350 ml śmietanki słodkiej 30%, 250 g serka mascarpone, 250 g herbatników, 2 białe czekolady 2 mleczne czekolady, 3 szklanki płatków Nestle Kangus + garść na wierzch... Przygotowanie: Białe czekolady roztopić w kąpieli wodnej,ostudzić. 200 ml śmietany ubić na sztywno , dodać serek mascarpone, zmiksować na wolnych obrotach dolewając powoli ostudzoną białą czekoladę. Wsypać Kangusy (3 szklanki) i wymieszać łyżką. W kąpieli wodnej roztopić czekolady mleczne, ostudzić. Resztę śmietany (150ml) ubić na sztywno, dodać do ostudzonej mlecznej czekolady i wymieszać , aż składniki się połączą. Formę do pieczenia lub tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia , ułożyć herbatniki jeden koło drugiego, wlać jasną masę, wyrównać,ponownie wyłożyć herbatnikami i wylać masę ciemną. Wierzch posypać garścią Kangusów , wstawić do lodówki na ok 2 godziny
Wafle z mlekiem w proszku
CIASTO BEZ PIECZENIA EKLER
mniam
murzynek z masa jogurtowa
Wafle z galaretką 

Składniki :
 opakowanie wafli 
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego 
2 opakowania galaretki wiśniowej 
0,7l gorącej wody 
Przygotowanie :
 
Przygotuj blaszkę (najlepiej wielkości wafli) lub przytnij wafle tak aby pasowały do blaszki. Wyłóż formę folią. Mleko w puszcze włóż do rondelka i gotuj na wolnym ogniu około 2 -2,5 godzin. Dolewaj czasem wodę tak aby puszka była w całości zanurzona w wodzie. Ostudź. Galaretki rozpuść w gorącej wodzie i pozostaw do ostudzenia. Przygotuj 4 wafle. 2 wafle posmaruj masą i przykryj suchym. Na dno blaszki połóż jedną cześć wafla. Wylej tężejącą galaretkę i połóż 2 wafle sklejone ze sobą masą krówkową. Górę przykryj folią, połóż książkę ( po to aby wafle nie wyginały się do góry) i szybko włóż do zamrażarki na 5 minut. Przełóż do lodówki i odstaw do całkowitego stężenia.
Delikatne bardzo smaczne pianki :) 
śmietana "Śnieżka" tylko z 1/2 porcji mleka + galaretka zrobiona z 250 ml wody; razem mieszamy (oczywiście jak galaretka będzie mieć temp. pokojową) i wstawiamy w chłodne miejsce :) Rozpuszczamy galaretkę w 3/4 szklanki wody dodajemy mleko skondensowane słodzone i wkładamy do lodówki na 3-5 minut a później miksujemy na najwyższych obrotach przez 10-15 minut galaretka wtedy :puchnie". Łatwe i smaczne:-) białe to śnieżka plus żelatyna zamiast galaretki
Galaretka w innej postaci ;) SKŁADNIKI: galaretka zielona 2 opakowania, galaretka żółta 2 opakowani, galaretka czerwona 2 opakowania, mleko 2 szklanki, śmietana słodka 1 szklanka, cukier waniliowy 1 opakowanie, cukier ok. 1 szklanka, żelatyna 6-7 łyżeczek. PRZYGOTOWANIE: Dwie galaretki rozpuszczamy w trzech szklankach wody. Każdy kolor osobno. Ostawiamy do stężenia (najlepiej na noc). Gdy galaretki dobrze zastygną kroimy w kostkę. Dużą blaszkę wykładamy folią tak by zwisała za brzegi blaszki. Pokrojone galaretki przekładamy do blaszki mieszając kolory. Żelatynę rozpuszczamy w jak najmniejszej ilości wody. Śmietanę łączymy z mlekiem, cukrami, a następnie z żelatyną. Zalewamy galaretki. Można także lekko poruszyć blaszką by zalewa dostała się dokładnie między galaretki. Odstawiamy do lodówki do całkowitego do stężenia.
Składniki:

5 szt. galaretek w różnych kolorach (ja miałam granatową, zieloną, pomarańczową, żółtą i czerwoną)
250 ml mleka skondensowango (niesłodzonego)

Przygotować 10 miseczek. Każdą galaretkę podzielić na pół i wsypać do osobnych miseczek. (dobrze jest podzielić sobie 5 miseczek z lewej i 5 miseczek z prawej strony by się nie pomyliły.
Do miseczek po lewej stronie wlać po 250 ml wrzątku.
Do miseczek po prawej stronie wlać po 200 ml wrzątku i wystudzić a następnie do wystudzonych (!) dolać po 50 ml mleka skondensowanego (do każdej miseczki). Następnie wlewamy do formy babki "z kominem" kolejne warstwy. Można zacząć od najjaśniejszej lub najciemniejszej - jak wolimy. Wlewamy kolejno: najpierw galaretkę czystą a na nią galaretkę mleczną w tym samym kolorze. Poprzednia warstwa musi stężeć by móc wlewać koleją :) i tak do wyczerpania wszystkich kolorów.
Galaretkę z formy wyjmujemy zanurzając ją na kilka sekund w ciepłej wodzie. Odwracamy do góry dnem na półmisek i gotowe

Smacznego!
Babka bananowa - bardzo szybki i prosty przepis, a jaki smaczny! 


Składniki: 
- 3 lub 4 dojrzałe banany
- 1/3 szklanki roztopionego masła
- 3/4 szklanki cukru 
- 1 jajko 
- 1,5 szklanki mąki
- dwa paski czekolady (opcjonalnie)
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej
- szczypta soli

Wykonanie: 
Przy wykonywaniu babki nie używaj miksera, a jedynie drewnianą łyżkę. 
1) Rozgnieć banany przy pomocy widelca.
2) W dużej misce wymieszaj roztopione masło z rozgniecionymi bananami.
3) Dodaj cukier, roztrzepane jajko.
4) Na końcu wsyp mąkę wymieszaną z sodą i szczyptą soli.
5) Dokładnie wymieszaj.
6) Na tym etapie możesz dodać pokruszoną czekoladę i ponownie wymieszać. 

Piecz przez około 1 godziny w piekarniku nagrzanym do ok. 170oC, w foremce tzw. keksówce. Ciasto powinno być ciemne jak piernik.
Śnieżny Puch .
Ciasto Śnieżny Puch <3 Uwielbiam, szybki sprawdzony.... Składniki: (na blaszkę 24x24 cm)... Spód: ok. 200 g herbatników... Śnieżny puch: 500 g twarogu sernikowego, zmielonego (może być z wiaderka), 3 łyżki cukru pudru, 2 Śnieżki (bita śmietana w proszku), 1 szkl mleka, 2 galaretki (u mnie agrestowe, mogą być również cytrynowe), 500 ml wrzącej wody... Kokosowa posypka: 6 łyżek wiórek kokosowych, 1 duża łyżka masła, 1 łyżka cukru... Przygotowanie: Spód: Blaszkę o wymiarach 24x24 cm (lub mniejszą- wtedy ciasto będzie jeszcze wyższe!) wyłożyć folią aluminiową. Na dnie poukładać herbatniki. Śnieżny puch: Galaretki rozpuścić w 500 ml wrzącej wodzie, odstawić do wystudzenia. Śnieżki zalać mlekiem i ubijać kilka minut, do uzyskania gęstej i puszystej bitej śmietany. Następnie dodać do niej cukier puder oraz zmielony ser, krótko zmiksować. Wystudzoną galaretkę strumyczkiem wlewać do masy, ciągle miksując, aż składniki się połączą. Masę śmietanowo-serową wylać na herbatniki. Schłodzić w lodówce. W międzyczasie przygotować kokosową posypkę: Masełko stopić w garnuszku, dodać cukier oraz wiórki kokosowe i smażyć kilka minut, aż kokos się zarumieni. Ważne, by nieustannie mieszać, by wiórki się nie przypaliły. Ostudzoną posypką kokosową posypać Śnieżny puch.
Ciasto piankowe na herbatnikach.
SKŁADNIKI

1/2 litra mleka 2%  
3łyżki mleka w proszku
2 czubate łyżki serka homogenizowanego 0%
2 płaskie łyżki żelatyny
7 tabletek słodzika rozpuszczonego w małej ilości ciepłej wody
płaska łyżeczka kakao odtłuszczonego
aromat czekoladowy i orzech laskowy po około 5 kropelek


  mleko w płynie wymieszać z mlekiem w proszku za pomocą trzepaczki
  Mleko zagotować, zdjąć z ognia
  Dodać słodzik i żelatynę, miesza do momentu aż żelatyna się rozpuści,
  Doda serek homogenizowany i miesza aż masa będzie jednolita
  Połowę masy odlać do dzbanuszka
  Do pozostałej doda kakao - najlepiej przesiać je przez sitko i aromaty
  Wlać ciemną masę do kubeczków/ miseczek tak aby zajęła połowę zawartość
  Wstawić na około godzinę do lodówki (białej części jeszcze nie chłodzimy)
  Gdy ciemna masa zgęstnieję wylewamy na nią biała i ponownie wkładamy do lodówki - ja zawsze wkładam na cała noc
Ciasto straciatella z malinami

Składniki na ciasto blaszka 33x23:
5 jajek,
200g mąki pszennej,
150g margaryny lub masła,
250g brązowego cukru,
2 łyżki kakao,
75g gorzkiej czekolady,
60ml mocnej zaparzonej kawy,...
Dalsza część przepisu po kliknięciu w zdjęcie.
krowkowe-ptasie-mleczko
jagodowy-sernik
Składniki:
Pudełko lodów waniliowych
Polewa czekoladowa
Orzeszki ziemne
Czekoladowe ciasteczka
Masa krówkowa
 Wykonanie:
Do kubeczka plastikowego daj łyżkę lodów.
Mieszaj polewę czekoladową i masę krówkową puki nie będzie rzadka, ale bez przesady.
Orzechy pokrój w jak najmniejsze kawałeczki.
Pokrój ciasteczka na mniejsze części.
Wsyp orzechy do kubeczka z łyżką lodów, polej polewą czekoladową.
Dodaj kolejną łyżkę lodów waniliowych, wrzuć orzechy i polej masą krówkową.
Dodaj kawałki pokrojonych ciasteczek, kolejną łyżkę lodów i na sam szczyt orzechy.
Wbij w sam środek drewniany patyczek.
Daj do zamrażarki.
CIASTO CAPPUCCINO
BOUNTY : wiórki kokosowe , śmietanka 30/36% , polewa czekoladowa.
Co potrzebujemy: 
Masa budyniowa 
0,5 l mleka
kostka margaryny (może być też masło)
3/4 szklanki cukru
2 czubate łyżki mąki pszennej
2 czubate łyżki mąki kartoflanki
Masa śmietanowa 
750 ml śmietany kremówki 30% 
3 śmietan-fixy
3 łyżeczki cukru
żelatyna
+ puszka masy krówkowej (kajmak) + 500 g herbatników + 1/3 tabliczki gorzkiej czekolady1. Przygotowujemy masę budyniową. 250 ml mleka zagotowujemy, a drugie 250 ml mieszamy z cukrem i mąką. Powstałą "mieszaninę" dolewamy do gotującego się mleka i cały czas mieszamy, aż zrobi się gęsta masa. Studzimy ją. Miękką margarynę rozmiksowujemy i dodajemy do niej ostudzoną masę. Wszystko dokładnie miksujemy.

2. Na blaszce układamy warrstwę herbatników. Smarujemy je masą krówkową (jeśli jest za twarda, podgrzewamy na ogniu) i przykrywamy następną warstwą herbatników. Teraz wykładamy masę budyniową i znów przykrywamy ją herbatnikami. 
Taką blaszkę włożyłam na noc do lodówki, a rano ubiłam śmietanę, dodałam śmietan-fixy, cukier i żelatynę (przygotowaną zgodnie z instrukcją na opakowaniu; ja rozpuszczam 10g w niewielkiej ilości gorącej wody). 
Wykładamy masę śmietanową na herbatniki. Można od razu zrobić całość i zajadać się, ale lepiej żeby herbatniki zrobiły się bardziej miękkie. Na wierzch trzemy gorzką czekoladę.* możemy zrobić ciasto na blaszce mniejszej niż standardowa, wtedy będzie wyższe
Mus cMus czekoladowo - śmietankowy w herbatnikach

Składniki:
500 g serka mascarpone
200 ml śmietanki kremówki
150 g gorzkiej czekolady
ok. 80 g cukru
5 paczek herbatników (ok. 50 herbatników)
3 łyżki mleka
2-3 łyżki likieru amaretto, rumu lub innego, dobrego alkoholu
Serek mascarpone, cukier i śmietankę kremówkę dokładnie ubić na puszystą masę. Dodać alkohol i dokładnie wymieszać.

Spód i boki podłużnej foremki do keksów wyłożyć herbatnikami, docinając je tak, by jak najściślej przylegały. Wyłożyć połowę masy mascarpone i przykryć ją kolejnymi herbatnikami.

Czekoladę rozpuścić wraz z mlekiem w kąpieli wodnej. Lekko przestudzić i dodać do reszty masy mascarpone. Ubić do całkowitego połączenia składników i wyłożyć na herbatniki. Przykryć dokładnie resztą herbatników i wstawić do lodówki na około 4 godziny lub lepiej na całą noc.

Po tym czasie deser jest gotowy, wystarczy odwrócić foremkę i wyłożyć go na talerz.zekoladowo - śmietankowy w herbatnikach

Składniki:
500 g serka mascarpone
200 ml śmietanki kremówki
150 g gorzkiej czekolady
ok. 80 g cukru
5 paczek herbatników (ok. 50 herbatników)
3 łyżki mleka
2-3 łyżki likieru amaretto, rumu lub innego, dobrego alkoholu
Serek mascarpone, cukier i śmietankę kremówkę dokładnie ubić na puszystą masę. Dodać alkohol i dokładnie wymieszać.

Spód i boki podłużnej foremki do keksów wyłożyć herbatnikami, docinając je tak, by jak najściślej przylegały. Wyłożyć połowę masy mascarpone i przykryć ją kolejnymi herbatnikami.

Czekoladę rozpuś...
muffiny wiśniowe z musem czekoladowym
 MUFFINY WIŚNIOWE Z CZEKOLADĄ:
-250g przesianej mąki pszennej
-100g cukru
-2 czubate łyżeczki kakako
-1 łyżeczka cynamonu
-1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
-opakowanie cukru waniliowego
-100g białej czekolady pokrojonej w kostkę
-garść wiśni
-2 jajka
-0,5 szklanki mleka
-125g rozpuszczonej margaryny

 MUS CZEKOLADOWY
-250g serka mascarpone
-200ml śmietanki 36%
-100g czekolady mlecznej

 1. Wszystkie składniki suche muffinów wymieszać ze sobą w jednej misce, a w drugiej wszystkie mokre składniki. Następnie zmieszać ze sobą zawartości obu misek i za pomocą drewnianej łyżki w miarę szybko wymieszać. Gotowe ciasto nałożyć do przygotowanych foremek do 3/4 wysokości i wstawić do piekarnika rozgrzanego do 170st, na około 15-20 minut.

2.Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Schłodzoną śmietankę ubić na sztywno, a następnie dodawać do niej stopniowo serek mascarpone, a potem rozpuszczoną czekoladę i całość dokładnie wymieszać. Gotowy mus schłodzić jeszcze przez chwilę w lodówce.

3. Mus czekoladowy przełożyć do szprycy cukierniczej z końcówką w gwiazdeczkę i nakładać go na przestygnięte muffinki. Gdy każdy muffin będzie miał już swoją "czapeczkę" z musu czekoladowego posypać wszystkie cukrowymi dekoracjami.
Czekoladowo-kawowe trio
Biszkopt:
5 jaj
5 pełnych łyżek mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniacznej
3/4 szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki kakao

Masa czekoladowa:
masa do karpatki
2 szklanki mleka
200g masła
2 łyżki nutelli

Masa kawowa:
250g śmietany kremówki
250g serka mascarpone
1 łyżka żelatyny
2 łyżki wody
1 łyżka cukru pudru
100g cappucino
Ponadto 1,5 szklanki kawy i 3 łyżki amaretto do nasączenia i kilka podłużnych biszkoptów.

 Piekarnik nagrzać do 160°C. Blachę o wymiarach 20x34cm wyłożyc papierem do pieczenia. Białka z odrobina soli ubić na sztywno, stopniowo dodając cukier. Do ubitej piany dodawać po 1 żółtku, cały czas ubijając. Mąki, kakao i proszek do pieczenia przesiać i łyżką delikatnie połączyć z masą jajeczną. Całość wlać do blachy. Piec ok. 40 minut, do suchego patyczka. Biszkopt wystudzić.

 

 Z masy karpatkowej ugotować budyń. Wystudzić. Miękkie masło utrzeć mikserem, stopniowo dodawać zimny budyń. Na konieć dołożyć nuttellę. Wymieszać.

 

 Bitą śmietanę ubić z cukrem i proszkiem cappucino. Do serka mascarpone wlać łyżkę amaretto, zamieszać. Ubitą śmietanę połączyć z serkiem mascarpone. Zazwyczaj dodanie mascarpone do śmietany powoduje, że nie trzeba już żadnych usztywniaczy, ale ponieważ śmietana z cappucino wydawała mi się niezbyt sztywna, dodałam jeszcze żelatynę. Przecież na taka okazję wszystko musiało być perfect ;) (łyżkę żelatyny zalać 2 łyżkami zimnej wody. Gdy napęcznieje, podgrzać i dodać do ubitej śmietany).

 

 Zapar...
Obserwuj profil
kasia8425

kasia8425

Dodane 9.07 o 21:48
Przypnij Polub Komentuj
  665
15 dag mąki pszennej (1 szklanka) 10 dag cukru (½ szklanki) 2 łyżeczki sody oczyszczonej 10 dag chałwy np. sezamowej 10 dag masła 1 szklanka mleka 1 jajko

Do miski przesypać mąkę pszenną, dodać cukier, sodę oczyszczoną i rozkruszoną palcami chałwę. Razem wymieszać. Masło roztopić i ostudzić. Dodać do niego mleko i jajko. Wymieszać widelcem, wlać do suchych składników i razem wymieszać. Ciastem napełniać formy do muffinek - tak do ¾ wysokości foremki. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec przez koło 25 minut w temperaturze 180 °C. Z podanych składników wyjdzie około 12 sztuk muffinek z chałwą.

15 dag mąki pszennej (1 szklanka) 10 dag cukru (½ szklanki) 2 łyżeczki sody oczyszczonej 10 dag chałwy np. sezamowej 10 dag masła 1 szklanka mleka 1 jajko

Do miski przesypać mąkę pszenną, dodać cukier, sodę oczyszczoną i rozkruszoną palcami chałwę. Razem wymieszać. Masło roztopić i ostudzić. Dodać do niego mleko i jajko. Wymieszać widelcem, wlać do suchych składników i razem wymieszać. Ciastem napełniać formy do muffinek - tak do ¾ wysokości foremki. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec przez koło 25 minut w temperaturze 180 °C. Z podanych składników wyjdzie około 12 sztuk muffinek z chałwą.

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię

Także przypięli do swoich tablic:

Użytkownicy także przypinają:

Zmień tło
do góry