Zgłoś naruszenieZgłoś naruszenie

Więcej zszywek z tablicy

Polska

Bieszczady
Tak Morskie Oko wygląda jeszcze  w maju :)
Urokliwy Polski zamek.
kamieńczyk
Czerwone Wierchy
Pałac Poznańskiego w Łodzi
Wejście na Halę Gąsienicową
Puszcza Białowieska
Kaskady na Nasiczniańskim potoku
Ruiny zamku w miejscowości Krupe.
Okolice Torunia
Lublin
Lublin nocą.
Księżyc, Wenus, Mars i Kraków :)
Zamek Krzyżtopór
Gdynia
Gdańsk, ulica Mariacka
Lublin
Kraków, Łódź, Lublin i Trójmiasto :)
Zamek w Łańcucie
Rynek w Lubaczowie
Pola na jurze Częstochowsko - Krakowskiej.
Piękna ta nasza Polska wiosna :) Polana Kalatówki.
Zlot żaglowców w Szczecinie.
Lublin - stare miasto
Warszawa

Więcej zszywek ze źródła

upload.wikimedia.org

... Lubisz śpiewać? Scena to Twój żywioł? Jeśli tak- przeczytaj koniecznie moją notkę z pierwszą wskazówką, jak stać się artystą :)

wiznawizna.wordpress.com wannian temple lubicie oglądać? a boicie się burzy?:) aż zgłodniałam ... factory Hina-ningyō - Zestaw specjalnych lalek wystawianych z okazji święta Hina-matsuri. Większość japońskich rodzin – tych, w których są dziewczęta – wystawia wystawia takie figurki dla uczczenia święta dziewczynek. Figurki hina-ningyō nie są lalkami służącymi codziennej zabawie. Są wystawiane do oglądania w okresie do dwóch tygodni przed świętem 3 marca; powinny jednak być schowane w ciągu 3 dni po tym święcie. Istnieje bowiem przesąd, że jeśli nie schowa się lalek w odpowiednim czasie, to córka zostanie starą panną.

Po zakończeniu prezentacji (która odbywa się w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu japońskiego domu) lalki są na powrót starannie pakowane do pudełek, gdzie czekają do następnego roku. Wiele kompletów takich lalek przetrwało całe stulecia – tym bardziej są one niezwykle cenne.
Zestaw minimum to figurki pary cesarskiej, ale pełen komplet składa się z 15 lalek (patrząc od góry): cesarza i cesarzowej, trzech dam dworu, pięciu muzyków, dwóch ministrów i pięciu strażników. Wszystkie lalki ubrane są w stroje dworskie z okresu Heian.
Lalki hina są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jeżeli to niemożliwe, dziadkowie lub rodzice kupują go dziewczynce na jej pierwsze święto Hina-matsuri (hatsu-zekku). Różne elementy zestawu otrzymują dziewczynki również w formie prezentów od dalszej rodziny i znajomych. 

Zestawy takie bywają bardzo drogie. Niektóre pełne zestawy kosztują ponad milion jenów. Istnieją jednak różne pułapy cenowe – w zależności od poziomu artystycznego wykonania: kostiumów i główek lalek. Ponieważ wiele rodzin japońskich mieszka w małych mieszkaniach, ostatnio staje się coraz bardziej popularny zestaw zredukowany do samej tylko pary cesarskiej. umie ktoś grać? ja bym chciała się nauczyć...
Przypnij Polub Komentuj
  95

Częstochowa :)

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię
GwiazdeczkowyNusiu
Miyako
NiFinnPolska
Katalina4

Użytkownicy także przypinają:

0

3

21

...

0

12

121

,,,

0

7

77

...

0

9

85

...

0

11

73

...

2

21

406

....

0

2

66

pięknie.

0

4

66

...

1

5

95

...

0

3

58

...

1

10

118

...

0

2

61

...

Zmień tło
do góry