Zgłoś naruszenieZgłoś naruszenie

Więcej zszywek z tablicy

Książki

Dziewczyny z Powstania
Atlas chmur
'Pasażer statku,  z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.'
Szmaragdowa tablica. 
'(...) w żadnych okolicznościach nie należy tracić nadziei i trzeba wierzyć, że to, co piękne i dobre w życiu, zawsze zwycięża.'
Człowiek w poszukiwaniu sensu
„Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.”- Główne przesłanie książki
Zegarek z różowego złota- Richarda Paula Evansa to piękna opowieść o miłości i przyjaźni silniejszych od lęku o własne życie.
Wspaniała, wzruszająca ksiązka
Wspaniała kryminalna saga, trzymająca w napięciu do samego końca.
"Podarunek"- piękna opowieść o miłości która wszystko przezwycięża.
Powrót do Harrego! :)
'Ciepła opowieść o prawdziwej miłości, którą niektórzy mylą z przyjaźnią. Romantyczna jak Pamiętnik Nicholasa Sparksa Zabawna jak Dziennik Bridget Jones Urocza jak Notting Hill' - czytał ktoś? Opis zdecydowanie zachęca :)
'Błyskotliwa powieść o trzydziestolatce, która marzy o miłości jak z książek o Ani Shirley' - czytał ktoś?
Strasznie głośno, niesamowicie blisko. 
Piękna książka, niesamowicie ozdobiona w środku. Daje do myślenia..
'Gdybyś mnie teraz zobaczył'- wspaniała wzruszająca książka. Polecam wszystkim!
Wspaniała książka- polecam!
Ostatnia część Delirium- za to chyba najlepsza!
Druga część Delirium- bardziej tajemnicza! Polecam!
Książka dość kontrowersyjna, z miłą chęcią posłucham co myślicie na jej temat.
Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niezliczoną ilość razy. Zapomniałem, ile dokładnie. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Ciągle szukam swojej ukochanej. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni.
Po tragicznej śmierci męża Holly nie może dojść do siebie. Wszystko zmienia się, gdy kobieta znajduje zaadresowane do niej listy od ukochanego.
Obiecaj mi
Na rozstaju dróg
Bliżej słońca
Dotknąć nieba
Doskonały dzień.
Mały Książę!
Potem.

Więcej zszywek ze źródła

www.empik.com

Zentangle. Twórczy relaks - wygląda ciekawie :) Dziedzictwo mroku ... "Dziewczyna z pociągu" - Paula Hawkins
Główną bohaterką jest Rachel Watson. Nie wiemy o niej zbyt wiele. Skrywa wiele tajemnic. Rutynowy dzień zaczyna się dla niej jazdą pociągiem rano, zawsze o tej samej godzinie, oraz powrót również o ustalonej godzinie. Bardzo dobrze się czuje w pociągu, wszystko jest dla niej takie znajome. Wydaje się, że lubi rutynę. Codziennie pociąg zatrzymuje się przed pewnym domem. Kobieta obserwuje jego mieszkańców i wyobraża sobie, jakie piękne muszą wieść życie. Ale to właśnie ten dom i jego domownicy wkrótce sprawią, że w życiu kobiety wiele się zmieni.
Niektórzy piszą, że dosyć wcześnie domyślili się zakończenia powieści. Ale ja się nie domyśliłam ;) i do końca ta książka skrywała dla mnie tajemnicę. To, czy ją odkryjecie wcześniej czy później, już musicie sprawdzić sami :) 
Oczywiście polecam! Coś nowego w mojej biblioteczce :) Zentangle. Twórczy relaks - pomysł na jesienne wieczory. Książka dostępna też w Biedronce "Ocalenie Callie i Kaydena" - Jessica Sorensen. Druga część historii Callie i Kaydena. Muszę powiedzieć, że pierwsza część bardziej mi się podobała, ale chyba zawsze tak jest, że pierwsza część jest ciekawsza ;) 
Oczywiście polecam, ocenicie sami :) 3 razy na tak! oni są genialni! ZNISZCZ TO PUDŁO! Kolekcja Keri Smith wraz z pudełkiem, na którym  są dodatkowe zadania ♥♥♥ "Przypadki Callie i Kaydena" -(strasznie podoba mi się imię Kayden ♥). W tej książce autorka poruszyła tematy, o których pewnie nikt nie chciałby rozmawiać, gdyby dotyczyły jego samego, zresztą tak jak nasi bohaterowie. Poruszyła temat przemocy w rodzinie (ale takiej przemocy już chyba najgorszego rodzaju) i gwałtu. Osoby, które przeżyły coś takiego, już nie są tymi samymi osobami. Gwałt zmienia sposób myślenia, rujnuje sferę intymności, tracimy poczucie bezpieczeństwa, zaufanie... A najgorsze, że nie da się tego nikomu udowodnić, żeby poniósł konsekwencje...Przemoc domowa bardzo często występuje w domach. Nie potrafię sobie wyobrazić jak czują się osoby, które doświadczały lub doświadczają tego nadal... 
Myślę, że warto przeczytać.
Przypnij Polub Komentuj
  129

Druga część Delirium- bardziej tajemnicza! Polecam!

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię
Przypięli też do swoich tablic Przypnij

Użytkownicy także przypinają:

Zmień tło
do góry