Zgłoś naruszenieZgłoś naruszenie

Więcej zszywek z tablicy

Książki

Atlas chmur
'Pasażer statku,  z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.'
Szmaragdowa tablica. 
'(...) w żadnych okolicznościach nie należy tracić nadziei i trzeba wierzyć, że to, co piękne i dobre w życiu, zawsze zwycięża.'
Człowiek w poszukiwaniu sensu
„Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.”- Główne przesłanie książki
Zegarek z różowego złota- Richarda Paula Evansa to piękna opowieść o miłości i przyjaźni silniejszych od lęku o własne życie.
Wspaniała, wzruszająca ksiązka
Wspaniała kryminalna saga, trzymająca w napięciu do samego końca.
"Podarunek"- piękna opowieść o miłości która wszystko przezwycięża.
Powrót do Harrego! :)
'Ciepła opowieść o prawdziwej miłości, którą niektórzy mylą z przyjaźnią. Romantyczna jak Pamiętnik Nicholasa Sparksa Zabawna jak Dziennik Bridget Jones Urocza jak Notting Hill' - czytał ktoś? Opis zdecydowanie zachęca :)
'Błyskotliwa powieść o trzydziestolatce, która marzy o miłości jak z książek o Ani Shirley' - czytał ktoś?
Strasznie głośno, niesamowicie blisko. 
Piękna książka, niesamowicie ozdobiona w środku. Daje do myślenia..
'Gdybyś mnie teraz zobaczył'- wspaniała wzruszająca książka. Polecam wszystkim!
Wspaniała książka- polecam!
Ostatnia część Delirium- za to chyba najlepsza!
Druga część Delirium- bardziej tajemnicza! Polecam!
Książka dość kontrowersyjna, z miłą chęcią posłucham co myślicie na jej temat.
Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niezliczoną ilość razy. Zapomniałem, ile dokładnie. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Ciągle szukam swojej ukochanej. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni.
Po tragicznej śmierci męża Holly nie może dojść do siebie. Wszystko zmienia się, gdy kobieta znajduje zaadresowane do niej listy od ukochanego.
Obiecaj mi
Na rozstaju dróg
Bliżej słońca
Dotknąć nieba
Doskonały dzień.
Mały Książę!
Potem.
Papierowa dziewczyna

Więcej zszywek ze źródła

www.empik.com

Teraz jestem w Tęczowym Moście to książka o niezwykłej więzi, jaka może zaistnieć między psem i człowiekiem. Przeczytamy w niej o wyjątkowych psach i nietuzinkowych ludziach tych znanych i tych zwyczajnych, których autorka dzięki swojej suczce Floksi spotkała na warszawskim Żoliborzu i Bielanach, w Kazimierzu Dolnym, Błotach Karwieńskich, Wildze i Konstancinie. Cofniemy się także na chwilę w mroczny czas okupacji niemieckiej w Warszawie. W książce zabierają głos również psy i opowiadają, jak wygląda życie w "ludzkim stadzie" z psiego punktu widzenia.
Czy legenda może się urzeczywistnić i Twój pies, który już odszedł, czeka na Ciebie w miejscu zwanym Tęczowym Mostem, aby razem przejść na drugą stronę Nieba? Temat tyleż trudny, co kontrowersyjny. Na to pytanie książka nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Daje jednak nadzieję. Jeżeli bowiem bardzo czegoś pragniemy, to wiara i myśl ludzka mają moc niezmierzoną... Rozsławiona przez słynny serial australijska saga rodzinna, rozgrywająca się przez ponad pół wieku. To epicka opowieść rodzinna z lat 1915 - 1969, wkomponowana w tło egzotycznych obrazów Nowej Zelandii i Australii. Główną jej bohaterką jest Meggie, jedyna dziewczynka wśród dziewięciorga dzieci w rodzinie Clearych. Poznajemy dzieciństwo Meggie, dorastanie, małżeństwo, wreszcie największą, najbardziej dramatyczną sprawę jej życia - miłość, której obiektem jest ksiądz - mądry, ambitny, urodziwy Ralph de Bricassart. Jest on najpierw opiekunem i przyjacielem samotnego, wrażliwego dziecka, potem jedynym marzeniem dziewczyny i nieszczęśliwej w małżeństwie kobiety. Miłość jest w pełni wzajemna, toteż ksiądz Ralph staje przed wyborem : szukać spełnienia u boku ukochanej, czy w powołaniu i karierze w Watykanie? "Oblicza Blackstone'a - Naga" - Raine Miller. 
Nie miałam co czytać, więc wzięłam się za nią :) No i tak jak myślałam: bogaty man (oczywiście) i dziewczyna, która pozuje do aktów, które wykonuje jej przyjaciel, żeby móc płacić za życie. No i w sumie nic mnie nie zaskoczyło, bo po Greyu, Crossie itd. to już mam takich książek trochę dosyć. Nie wiem, czy przeczytam dalsze części, bo mam teraz mnóstwo ciekawszych książek, ale może kiedyś do tej serii wrócę :) 
Jak ktoś lubi takie historie to można przeczytać :) "Niezgodna" część 3 "Wierna"- Veronica Roth
Opisana przy 1 części :) "Niezgodna" część 2  "Zbuntowana"- Veronica Roth 
Opisana przy 1 części :) "Niezgodna"- Veronica Roth część 1
Opiszę wszystkie 3 części razem :)
Ja byłam przekonana na 1000%, że to jest książka w stylu Greya. No bo po prostu z czym innym może się kojarzyć ten tytuł? ;) Dlatego też nie chciało mi się jej nawet zaczynać, bo miałam na razie dosyć książek typu Grey. Ale nie miałam co czytać, więc zaczęłam. I coś mi się nie zgadzało ;) Książka o zupełnie innej tematyce, zupełnie :) Opowiada o świecie, w którym ludzie są podzieleni na tzw. frakcje. Jest 5 frakcji: Altruizm, Prawość, Erudycja, Serdeczność i Nieustraszoność. Główna bohaterka należy do Altruizmu, ponieważ do niego należą jej rodzice, ale na Ceremonii Wyboru będzie mogła wybrać tę frakcję, do której będzie pasowała najbardziej. Beatrice nie czuje się altruistką. Są też Niezgodni. Niezgodnymi określa się osoby, które pasują do dwóch lub trzech frakcji. Nie mają jednoznacznego wyniku. Są oni uważani za zagrożenie. Są też bezfrakcyjni, czyli ci, którzy nie zostali przydzieleni do żadnej frakcji.  Mieszkają osobno. Wiodą nędzne życie. Są biedni. Nikt nie chce wieść takiego życia.
Dalej nie będę opowiadała, bo dzieje się tam tyle, że nie da się tego opisać, ale na pewno książka nie jest nudna :) No więc polecam, bo było coś takiego, co kazało mi przeczytać te 3 części do końca. Chciałam się dowiedzieć, jak to się wreszcie skończy :) I nie żałuję, że przeczytałam, bo ten główny wątek miłości we wszystkich książkach może się znudzić. Chociaż tutaj przyznam, że też się pojawia ;) To tzw. książka akcji :)
Podsumowując: polecam! Logan zniknął. Aura rozpaczliwie pragnie, by powrócił. I wciąż go wspomina: Logana, który mówi, że z całego świata pragnie tylko jej. Logana, którego oświetla jej nagą skórę... Lecz potem nadchodzą gorsze wspomnienia. Logan zazdrosny o jej przyjaźń z Zacharym. Logan wściekły, kiedy z nim zerwała. Logan przemieniający się w cień. Książę cierni” to pierwsza część nowej, pasjonującej trylogii fantasy, a zarazem ambitny i oryginalny debiut angielskiego pisarza Marka Lawrence'a.

Niektórzy oceniają, że „Książę cierni” to najlepsza fantasy od czasów cyklu „Pieśni Lodu i Ognia” George'a R.R. Martina.Peter V. Brett, autor „Malowanego człowieka” stwierdził, że „Książę cierni” to najlepsza powieść, jaką przeczytał w zeszłym roku.W krwawej opowieść o zdradzie, magii i braterstwie autor maluje przed nami fascynujący, brutalny, momentami piękny portret niezwykłego chłopca zmierzającego ku dorosłości i objęciu tronu.Zanim został Księciem cierni, czarującym, zepsutym do cna przywódcą bandy bezwzględnych rzezimieszków, zajmujących się plądrowaniem i mordem, Jorg Ancrath był królewskim synem, wychowywanym przez kochającą matkę, cieszącym się najwyższymi przywilejami.Dziś światem rządzi chaos: szerzy się przemoc, ożywają koszmary. Doświadczenia z przeszłość sprawiły, że Jorg nie lęka się żadnego człowieka, żywego ni martwego.Istnieje jednak coś, co mrozi mu krew w żyłach. Po powrocie do zamku swojego ojca Jorg musi zmierzyć się z koszmarami z dzieciństwa i zbudować swą przyszłość na przekór otaczającym go wrogom. ...
Przypnij Polub Komentuj
  112

Druga część Delirium- bardziej tajemnicza! Polecam!

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię
Przypięli też do swoich tablic Przypnij

Użytkownicy także przypinają:

Zmień tło
do góry