Zgłoś naruszenieZgłoś naruszenie

Więcej zszywek z tablicy

Kuchnia

Obrać mango ze skórki jest rzeczą dość kłopotliwą. Można jednak to obejść. Przekrój mango na pół wyjmij pestkę. Owoc ponacinaj w szachownicę, aż do skórki ale jej nie przecinaj. Teraz wystarczy skórkę z naciętym miąższem odwrócić na lewą stronę. Nożem zetnij sześcienne kawałki miąższu.
Jeśli musimy przekroić na pół wiele pomidorów koktajlowych (cherry) to możemy posłużyć się następującą sztuczką. Potrzebne nam będą dwa talerze i długi ostry nóż. Jeden talerz kładziemy “do góry nogami”, kładziemy na nim pomidorki, na które kładziemy drugi talerz. Delikatnie przyciskając talerz z góry przekrój pomidorki ostrym nożem. Więcej po kliknięciu w zdjęcie.
Odłupywanie twardej skorupy granatu może być uciążliwe. Prościej będzie obciąć końcówki owocu z góry i z dołu, a następnie ponacinać owoc od góry do dołu w kilku miejscach. W ten sposób granat ujawni przed nami swoją słodką zawartość. Więcej po kliknięciu w zdjęcie
Awokado, podobnie jak kiwi nie musisz obierać ze skórki. Wystarczy przekroić owoc na pół, wyjąć pestkę i łyżeczką wybrać miąższ. Więcej po kliknięciu w zdjęcie.
Mandarynkę łatwo i efektownie obierzesz ze skórki jeśli obetniesz nożem górę i dół owocu. Następnie natnij mandarynkę wzdłuż i rozciągnij. Prawda, że proste? Więcej po kliknięciu w zdjęcie.
Aby wycisnąć jak najwięcej soku z limonki, obetnij z każdej strony kawałek owocu (tak jakbyś obierał grubo ze skórki). Wyciśnij sok z każdej części ze skórką, a ze środkową wykręć (jakbyś wyżymał ścierkę). Więcej po kliknięciu w zdjęcie
Kiwi nie trzeba myć ani obierać ze skórki. Wystarczy przekroić owoc na pół i wybrać miąższ łyżeczką. Więcej po kliknięciu w zdjęcie.
Składane stoły do małej kuchni | Więcej - kliknij w zdjęcie
Składane stoły do małej kuchni | Więcej - kliknij w zdjęcie
Składane stoły do małej kuchni | Więcej po kliknięciu w zdjęcie.
Zastosowanie liści laurowych. Kliknij w zdjęcie
Jakie przyprawy pasują do jakich dań? | Kliknij w zdjęcie.
Jak uniknąć zakalca? | Kliknij w zdjęcie
Porady i wskazówki na udane ciasto. Kliknij w zdjęcie.
16 pomysłów na faszerowane jajka. Kliknij w zdjęcie.
Nietypowe zastosowanie cukru. Kliknij w zdjęcie.
Jak zrobić domowy majonez? Kliknij w zdjęcie.
8 prostych pomysłów na sosy. Kliknij w zdjęcie
Jabłecznik z kruszonką. Przepis po kliknięciu w zdjęcie.
Przepis na idealnie ubitą pianę z białek. Kliknij w zdjęcie.
Czosnek o wiele łatwiej obrać z łupin jeśli na 15 sekund włożysz do mikrofalówki ustawionej na pełną moc. 

Inne zastosowania kuchenki mikrofalowej po kliknięciu w zdjęcie.
Chcesz wycisnąć jak najwięcej siku z cytryny czy limonki? Włóż na 10-20 sekund do kuchenki mikrofalowej ustawionej na dużą moc. Teraz sok z cytrusów będzie można łatwiej wycisnąć.

Inne zastosowania kuchenki mikrofalowej po kliknięciu w zdjęcie.
Rozpuszczenie czekolady jest bardzo proste. Umieść kawałki czekolady w szklanej miseczce i delikatnie ogrzewaj w kuchence mikrofalowej.

Inne zastosowania kuchenki mikrofalowej po kliknięciu w zdjęcie.
Niektóre dania wymagają moczenia fasoli, grochu, soczewicy przez całą noc. Można przyśpieszyć ten proces przy pomocy mikrofalówki. Umieść nasiona w misce zalej wodą, dodaj szczyptę sody oczyszczonej i wstaw do kuchenki mikrofalowej na 10 minut. Następnie pozostaw do ostygnięcia na 30-40 minut. Teraz możesz przejść do następnego punktu z przepisu.

Inne zastosowania kuchenki mikrofalowej po kliknięciu w zdjęcie.
Chipsy przeszły wilgocią i nie są zbytnio smaczne? Możesz je uratować wstawiając je wraz z kilkoma papierowymi ręcznikami do kuchenki mikrofalowej na kilka sekund. Ręczniki wchłoną wilgoć a chipsy będą znów chrupiące. Również włożenie krakersów na 30 sekund spowoduje, że będą jak nowe.

Inne sposoby z kuchenką mikrofalową po kliknięciu w zdjęcie
Często w przepisach na ciasto podawane jest topione masło lub margaryny. Można je rozpuścić na kuchence w rondelku ale istnieje ryzyko zagotowania tłuszczu. Bezpieczniej jest rozpuścić masło czy margarynę przez minutę w kuchence mikrofalowej

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć inne zastosowania mikrofalówki.

Więcej zszywek ze źródła

www.sposobnawszystko.pl

Pieczątka z ze środka papieru toaletowego. Więcej po kliknięciu w zdjęcie. Pieczątki z korków po winie. Więcej po kliknięciu w zdjęcie. Pieczątka z kłębka wełny. Więcej po kliknięciu w zdjęcie. Pieczątka z kapusty pekińskiej. Więcej po kliknięciu w zdjęcie. Pieczątka z jabłka. Więcej po kliknięciu w zdjęcie. Pieczątka z gumki do ołówka. Więcej po kliknięciu w zdjęcie. Pieczątka z cytryny. Więcej po kliknięciu w zdjęcie. Pieczątka z kawałka drewna i sznurka. Więcej po kliknięciu w zdjęcie. Obrać mango ze skórki jest rzeczą dość kłopotliwą. Można jednak to obejść. Przekrój mango na pół wyjmij pestkę. Owoc ponacinaj w szachownicę, aż do skórki ale jej nie przecinaj. Teraz wystarczy skórkę z naciętym miąższem odwrócić na lewą stronę. Nożem zetnij sześcienne kawałki miąższu.
Przypnij Polub Komentuj
  125

Jakie zioła pasują do drobiu? Kliknij w zdjęcie.

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię

Użytkownicy także przypinają:

Zmień tło
do góry