Więcej zszywek z tablicy

Ulubione

Haha. :D
10 pomysłów jak wykorzystać...
bittersweet15

bittersweet15 od kazwyk

Dodane 8.01 o 23:53
Obserwuj
10 pomysłów jak wykorzystać aspirynę.

Od razu uprzedzam. że nie pracuję dla żadnej firmy farmaceutycznej, a jestem po prostu fanem kwasu acetylosalicylowego, bo właśnie tak nazywa się związek chemiczny, który kryje się pod nazwą aspiryna.

Ale nie chodzi o nazwę chemiczną tylko o praktyczne zastosowania. I tak:

1. Usuwanie plam z potu z białych koszulek - po prostu rozpuść 2 tabletki w szklance ciepłej wody, polej poplamione miejsca i zostaw na kilka godzin, a potem wypierz.

2. Usuwanie przebarwień od chloru z włosów. Jeśli zdarzyło się wam dostać przebarwień włosów od wody w basenie to wystarczy rozpuścić 10 tabletek w szklance wody, nanieść na włosy i po około 10 minutach spłukać.

3. Pryszcze - weźcie jedną tabletkę aspiryny i rozgniećcie ją z niewielką ilością wody robiąc pastę. Tę pastę nanieście na pryszcza i pozostawcie na jakąś chwilkę. Potem zmyjcie. Aspiryna powinna załatwić bakterie powodujące zmiany skórne i pryszcz będzie na pewno mniejszy, mniej czerwony i szybciej zejdzie.

4. Jeśli chcesz żeby cięte kwiaty dłużej zachowały świeżość wystarczy dodać tabletkę aspiryny do wody na kwiatki.

5. Jeśli masz problem z łupieżem to weź skrusz 2 tabletki aspiryny i dodaj do swojego szamponu, nanieś na włosy, pozostaw na kilka minut i spłucz.

6. Jeśli pogryzły Cię komary to lekko zwilżą tabletką aspiryny pocieraj miejsce ukąszenia.

7. Użądlenia pszczół też mogą być leczone w podobny sposób, ale przy zauważeniu zmian alergicznych należy bezwzględnie udać się do leka...

10 pomysłów jak wykorzystać aspirynę.Od razu uprzedzam. że nie pracuję dla żadnej firmy farmaceutycznej, a jestem po prostu fanem kwasu acetylosalicylowego, bo właśnie tak nazywa się związek chemiczny, który kryje się pod nazwą aspiryna.

Ale nie chodzi o nazwę chemiczną tylko o praktyczne zastosowania. I tak:

1. Usuwanie plam z potu z białych koszulek - po prostu rozpuść 2 tabletki w szklance ciepłej wody, polej poplamione miejsca i zostaw na kilka godzin, a potem wypierz.

2. Usuwanie przebarwień od chloru z włosów. Jeśli zdarzyło się wam dostać przebarwień włosów od wody w basenie to wystarczy rozpuścić 10 tabletek w szklance wody, nanieść na włosy i po około 10 minutach spłukać.

3. Pryszcze - weźcie jedną tabletkę aspiryny i rozgniećcie ją z niewielką ilością wody robiąc pastę. Tę pastę nanieście na pryszcza i pozostawcie na jakąś chwilkę. Potem zmyjcie. Aspiryna powinna załatwić bakterie powodujące zmiany skórne i pryszcz będzie na pewno mniejszy, mniej czerwony i szybciej zejdzie.

4. Jeśli chcesz żeby cięte kwiaty dłużej zachowały świeżość wystarczy dodać tabletkę aspiryny do wody na kwiatki.

5. Jeśli masz problem z łupieżem to weź skrusz 2 tabletki aspiryny i dodaj do swojego szamponu, nanieś na włosy, pozostaw na kilka minut i spłucz.

6. Jeśli pogryzły Cię komary to lekko zwilżą tabletką aspiryny pocieraj miejsce ukąszenia.

7. Użądlenia pszczół też mogą być leczone w podobny sposób, ale przy zauważeniu zmian alergicznych należy bezwzględnie udać się do leka...

Zszywka przypięta także na tablicach:
Dobry pomysł Pomysły Pomysły Pomysły +317 innych
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

wjej

ale czad :)

 |  21.06 o 19:45  

nelson_

jest super na kaca ;)

1  |  9.01 o 12:54   Pokaż odpowiedzi

kaza

aspiryna nie działa przeciwbakteryjnie, ale przeciwzapalnie, zaczerwienienie, opuchlizna i ból sa oznaka stanu zapalnego dlatego tak fajnie pomoga przy wypryskach czy ukąszeniach, oprocz tego jest bardzo skuteczna przy bólu garła - wystarczy wziąc rozpuszczalna forme i wypłukac gardło, następnie mozna połknac wtedy zadziała miejscowo i ogólnie

1  |  8.01 o 22:08  

ewciaczekf16

na opryszczke tez

 |  8.01 o 1:32  

Trampkowata

Polecam nr 6!!

 |  5.01 o 23:26  

kamilax

właśnie maseczkę nałożyłam^^

 |  4.01 o 21:27  

Evu91

korzystam z trójki, i szerze powiedziawszy to świetny sposób. Oczywiście nie należy spodziewać się cudów, pryszcz nie zniknie od tak, ale rzeczywiście jest dużo mniejszy, mniej zaczerwieniony, a po dwóch trzech dniach znika całkowicie. polecam, resztę na pewno tez wykorzystam!

4  |  30.12 o 10:03  

jeannette

do "maski" na twarz dodaję jeszcze odrobinę kefiru, jogurtu lub śmietany- konsystencja jest dużo lepsza :)

 |  29.12 o 21:29  

kazwyk

7.cd... Użądlenia pszczół też mogą być leczone w podobny sposób, ale przy zauważeniu zmian alergicznych należy bezwzględnie udać się do lekarza. 8. Jeśli masz problemy z ziemią w kwiatkach, to znaczy została zaatakowana przez jakieś grzyby, wystarczy rozpuścić tabletkę aspiryny w litrze wody i podlać tym kwiatki. Tylko nie należy przesadzić z ilością aspiryny, bo mogą zżółknąć liście kwiatków. 9. Przesadzając kwiatki warto wymieszać rozkruszoną tabletkę aspiryny z ziemią, żeby uniknąć infekcji grzybowych. 10. Wyciśnij sok z jednej cytryny, wymieszaj z jedną tabletką aspiryny, a uzyskasz bardzo dobry odplamiacz do rąk, który usunie przebarwienia z trawy, nikotyny, buraków i tym podobnych.

7  |  2 21.12 o 20:48  

wiktoria_14

A 5. ktoś próbował bo się boje że włosy mogą osłabnąc?

1  |  21.12 o 17:38  
Zobacz więcej komentarzy

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: