elew1

elew1 od baszta

Dodane 4.02 o 23:47
Obserwuj
11 niezwykłych zastosowań kuchenki mikrofalowej 1. Mikrofalówka i przyprawy Mikrofalówka zwiększy aromat przypraw. Wystarczy wstawić je do mikrofali na 30 sekund na pełną moc. 2. Mikrofalówka i czerstwy chleb Mikrofalówka „odświeży” czerstwy chleb. Zawiń chleb w ręcznik papierowy i wstaw na minutę do mikrofalówki ustawionej na pełną moc. Ten zabieg sprawi, że chleb będzie jak nowy. 3. Mikrofalówka i migdały Migdały będzie łatwiej obrać jeżeli włożymy je do gorącej wody a następnie do mikrofalówki i będziemy ogrzewać przez 30 sekund na pełnej mocy. W podobny sposób pozbędziemy się skórek z orzechów włoskich, jednak te musimy trzymać w mikrofalówce dłużej – około 4-5 minut. 4. Mikrofalówka i cytrusy Z pomarańczy, cytryny, grejpfruta czy limonki wyciągniętej prosto z lodówki znacznie trudniej wycisnąć sok niż z tej, lekko podgrzanej lub pozostawionej w temperaturze pokojowej. Wystarczy zatem cytrus z którego chcemy wycisnąć sok, włożyć na 30 sekund do kuchenki nastawionej na 100 procent mocy. Nie tylko łatwiej wyciśniemy sok, ale będzie go więcej. Ponadto z tak ogrzanej pomarańczy łatwiej będzie usunąć białą skórkę 5. Mikrofalówka i miód Zaschnięty miód łatwo rozpuścić gdy włożymy otwarty słoik z miodem na 1-2 minuty do mikrofalówki 6. Mikrofalówka i gąbki do naczyń Ani pranie gąbek do mycia naczyń w pralce ani włożenie jej do zmywarki nie odkazi tak jej jak włożenie jej do kuchenki mikrofalowej. Wystarczy 3 minuty i pozbędziemy się 99% bakterii, wirusów, pasożytniczych pierwotniaków, które skutecznie opierają się ciepłu i związkom chemicznym. 7. Mikrofalówka i deski do krojenia Krojąc rybę, mięso, czosnek, cebulę często na desce do krojenia pozostaje nieprzyjemny zapach, którego trudno usunąć. Aby pozbyć się tego zapachu wystarczy przetrzeć deskę cytryną i podgrzać minutę w mikrofalówce ustawioną na wysoką temperaturę 8. Mikrofalówka i rozpuszczanie masła Przechowywane w lodówce masło często nie nadaje się do smarowania. Wystarczy jednak na kilka sekund wstawić masło do kuchenki mikrofalowej i gotowe. Pamiętaj jednak, że masło nie może być w papierku. Najlepiej, by było pozostawione na szklanym spodku i w dawce „jednorazowej”. W podobny sposób możemy rozpuszczać i podgrzewać czekoladę. 9. Mikrofalówka i pomidory Okazuje się, że nie trzeba gotować wody, polewać wrzątkiem pomidory by pozbyć się skórki. Wystarczy wstawić je na minutę do mikrofalówki ustawionej na 100% mocy. Skórka powinna zejść bez problemu. 10. Mikrofalówka i suszenie potraw W kuc...

11 niezwykłych zastosowań kuchenki mikrofalowej 1.

Mikrofalówka i przyprawy Mikrofalówka zwiększy aromat przypraw. Wystarczy wstawić je do mikrofali na 30 sekund na pełną moc. 2. Mikrofalówka i czerstwy chleb Mikrofalówka „odświeży” czerstwy chleb. Zawiń chleb w ręcznik papierowy i wstaw na minutę do mikrofalówki ustawionej na pełną moc. Ten zabieg sprawi, że chleb będzie jak nowy. 3. Mikrofalówka i migdały Migdały będzie łatwiej obrać jeżeli włożymy je do gorącej wody a następnie do mikrofalówki i będziemy ogrzewać przez 30 sekund na pełnej mocy. W podobny sposób pozbędziemy się skórek z orzechów włoskich, jednak te musimy trzymać w mikrofalówce dłużej – około 4-5 minut. 4. Mikrofalówka i cytrusy Z pomarańczy, cytryny, grejpfruta czy limonki wyciągniętej prosto z lodówki znacznie trudniej wycisnąć sok niż z tej, lekko podgrzanej lub pozostawionej w temperaturze pokojowej. Wystarczy zatem cytrus z którego chcemy wycisnąć sok, włożyć na 30 sekund do kuchenki nastawionej na 100 procent mocy. Nie tylko łatwiej wyciśniemy sok, ale będzie go więcej. Ponadto z tak ogrzanej pomarańczy łatwiej będzie usunąć białą skórkę 5. Mikrofalówka i miód Zaschnięty miód łatwo rozpuścić gdy włożymy otwarty słoik z miodem na 1-2 minuty do mikrofalówki 6. Mikrofalówka i gąbki do naczyń Ani pranie gąbek do mycia naczyń w pralce ani włożenie jej do zmywarki nie odkazi tak jej jak włożenie jej do kuchenki mikrofalowej. Wystarczy 3 minuty i pozbędziemy się 99% bakterii, wirusów, pasożytniczych pierwotniaków, które skutecznie opierają się ciepłu i związkom chemicznym. 7. Mikrofalówka i deski do krojenia Krojąc rybę, mięso, czosnek, cebulę często na desce do krojenia pozostaje nieprzyjemny zapach, którego trudno usunąć. Aby pozbyć się tego zapachu wystarczy przetrzeć deskę cytryną i podgrzać minutę w mikrofalówce ustawioną na wysoką temperaturę 8. Mikrofalówka i rozpuszczanie masła Przechowywane w lodówce masło często nie nadaje się do smarowania. Wystarczy jednak na kilka sekund wstawić masło do kuchenki mikrofalowej i gotowe. Pamiętaj jednak, że masło nie może być w papierku. Najlepiej, by było pozostawione na szklanym spodku i w dawce „jednorazowej”. W podobny sposób możemy rozpuszczać i podgrzewać czekoladę. 9. Mikrofalówka i pomidory Okazuje się, że nie trzeba gotować wody, polewać wrzątkiem pomidory by pozbyć się skórki. Wystarczy wstawić je na minutę do mikrofalówki ustawionej na 100% mocy. Skórka powinna zejść bez problemu. 10. Mikrofalówka i suszenie potraw W kuc...

Zszywka przypięta także na tablicach:
Pomysły Ulubione Pomysły Idea +6 innych
Zgłoś naruszenie

elew1

brakuje punktu 10 i 11.

 |  4.02 o 23:47  

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: