Więcej zszywek z tablicy

MałeCoNieco

Bezy kawowe
Babeczki Tiramisu
Rurki z kremem II (łatwiejsze)
Kapelusze czarownicy
FIT MONTE
*Składniki na jed...
Śmietankowe drożdżówki z ma...
Babeczki Oreo. Przepis po k...
Bezowe Całuski z Likierem. ...
Ciasteczka jaglane
BACI DI DAMA WŁOSKIE CIASTE...
Ciasto Francuskie z Czekola...
CIASTKA POTRÓJNIE PISTACJOWE
Kartofelki czekoladowe
Oto kawowo-migdałowekulki m...
Krakowskie drożdżówki z serem
Zimowe ciasteczka cynamonow...
mini-serniczki- kwestia smaku
Kruche babeczki z makiem
CIASTKA KOKOSOWE Z CHIA
Składniki 180 g miękkiego m...
ciasteczka pomaranczowe. 20...
Składniki: 2 szklanki mąki,...
Rogale Marcińskie
bezglutenowe cisteczka dyni...
Najlepszy przepis na najbar...
Idealny suflet czekoladowy....

Więcej zszywek ze źródła

www.kwestiasmaku.com

Kurczak słodko-kwaśny Pęczak smażony ze szpinakie... Placki twarogowe PIECZONY NALEŚNIK DUTCH BAB... MAKARON ZAPIEKANY Z CUKINIĄ... PIECZONY NALEŚNIK DUTCH BAB... Kotlety ziemniaczane
dopraw... BRIOCHE
Najlepszy przepis FITBURGERY Z INDYKA I CUKINII
angel30

angel30

Dodane 16.05 o 15:22 z

www.kwestiasmaku.com

Obserwuj

110 g masła 1/3 szklanki cukru 200 g deserowej czekolady

50 g gorzkiej czekolady 4 jajka Krem i owoce 500 ml śmietanki kremowej 36% z kartonika (b. zimnej) 2 łyżki cukru pudru 1 cukier wanilinowy truskawki, granat Piekarnik nagrzać do 175 stopni C. Formę na muffiny wyłożyć 12 papilotkami. W rondelku, na umiarkowanym ogniu, ciągle mieszając, roztopić masło z czekoladą połamaną na kosteczki (deserową i gorzką). Do czystej miski wbić 2 jajka oraz dodać żółtka z pozostałych 2 jajek (białka zachować). Do miski z żółtkami dodać roztopioną masę czekoladową i mieszając połączyć na jednolitą masę (np. rózgą). Pozostałe 2 białka ubić z cukrem na sztywną i błyszczącą pianę (około 5 - 7 minut). Dodać ją do masy czekoladowej i delikatnie wymieszać łyżką. Masę wyłożyć do papilotek i wstawić do piekarnika, piec przez ok. 18 minut. Wyjąć z piekarnika i ostudzić. Podczas studzenia środek babeczek zapadnie się tworząc miejsce na krem i owoce. Całkowicie ostudzić przed wyłożeniem kremu. Krem i owoce Zimną śmietankę ubić na sztywną pianę z dodatkiem cukru pudru i cukru wanilinowego. Wyłożyć na babeczki za pomocą szprycy lub po prostu łyżką. Udekorować owocami.

Zszywka przypięta także na tablicach:
CIASTECZKOWA POKUSA
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: