Więcej zszywek z tablicy

ciasta

Babka czekoladowa
...
SERNIK BRZOSKWINIOWY '...
Ciasto jogurtowe z truskawk...
Ciasto z ciepłymi lodami.(p...
bardzo dobre NIEKALORYCZNE ...
Kopiec kreta "Ciasto j...
Kokosowy puch bez pieczenia
Magiczna babka. Przepis po ...
Lekki serniczek na zimno z ...
KOPIEC KRETA bez pieczenia
...
Sernik TWIX

Przepis po kli...
Rafaello na krakersach bez ...
Z kiwi
Biszkopt: 4 jaja ½ szklanki...
Delikatny jabłecznik na ser...
SERNIK Z OREO 500g mieloneg...
Przepis na pyszne ciasto be...
15 - 20 sztuk herbatników t...
Tort śmietanowy z toffi Bar...
Tort urodzinowy/tort niespo...
Biszkopt: – 5 średnich jaj ...
Ciasto czekoladowe "Pl...
dietetyczna szarlotka w 15 ...
Przepiękne ciasto czekolado...
Sernik nowojorski Spód Skła...
Agu_xd

Agu_xd od joannadalmata67

Dodane 3.03 o 22:43
Obserwuj
15 - 20 sztuk herbatników typu petitki masa bananowa I: 500 gramów gęstego jogurtu bananowego (polecam FruVita z Biedronki) 2 średnie banany 2 galaretki cytrynowe 200 ml gorącej wody galaretka zielona: 2 galaretki agrestowe masa bananowa II: 500 gramów gęstego jogurtu bananowego 2 średnie banany 2 galaretki cytrynowe 200 ml gorącej wody wierzch: 600 - 700 gramów zielonych winogron 2 galaretki agrestowe Jogurty wyjmujemy z lodówki około 1 godziny przed przystąpieniem do pracy, żeby nie były bardzo zimne. Polecam ten jogurt, tani, gęsty i bardzo smaczny. Spód blaszki 25x25 cm lub 25x30 cm wykładamy herbatnikami. Galaretki cytrynowe rozprowadzamy w 200 ml gorącej wody, schładzamy do temperatury pokojowej. Następnie miksujemy z jogurtem, wrzucamy banany pokrojone w kosteczkę, delikatnie mieszamy. Masę wkładamy do lodówki, kiedy będzie miała konsystencję gęstej śmietany wylewamy ją na herbatniki, wstawiamy do lodówki do zgęstnienia. Od razu zabieramy się za galaretkę. Obie agrestowe rozprowadzamy w 800 ml gorącej wody, schładzamy, kiedy zaczną tężeć wylewamy je na zastygniętą masę jogurtową. Wkładamy do lodówki do zgęstnienia. Potem przygotowujemy drugą warstwę jogurtowo - bananową, tak jak w przypadku pierwszej. Kiedy druga warstwa bananowa jest już stężała, układamy na niej winogrona (oczywiście wcześniej porządnie umyte i osuszone). Ostatnie dwie galaretki agrestowe rozpuszczamy w 900 ml wrzątku, schładzamy, kiedy zaczną tężeć, wykładamy je na winogrona. UWAGA: Zalewanie winogron możemy przeprowadzić również w inny sposób (ja tak właśnie zrobiłam), najpierw zalałam owoce odrobiną całkiem płynnej galaretki, aby winogrona się "przykleiły", a potem dodałam tężejącą resztę, ale (!) w przypadku tej metody musimy mieć pewność, że foremka jest szczelna. Ciasto schładzamy w lodówce optymalnie przez kilkanaście godzin.

15 - 20 sztuk herbatników typu petitki masa bananowa

I: 500 gramów gęstego jogurtu bananowego (polecam FruVita z Biedronki) 2 średnie banany 2 galaretki cytrynowe 200 ml gorącej wody galaretka zielona: 2 galaretki agrestowe masa bananowa II: 500 gramów gęstego jogurtu bananowego 2 średnie banany 2 galaretki cytrynowe 200 ml gorącej wody wierzch: 600 - 700 gramów zielonych winogron 2 galaretki agrestowe Jogurty wyjmujemy z lodówki około 1 godziny przed przystąpieniem do pracy, żeby nie były bardzo zimne. Polecam ten jogurt, tani, gęsty i bardzo smaczny. Spód blaszki 25x25 cm lub 25x30 cm wykładamy herbatnikami. Galaretki cytrynowe rozprowadzamy w 200 ml gorącej wody, schładzamy do temperatury pokojowej. Następnie miksujemy z jogurtem, wrzucamy banany pokrojone w kosteczkę, delikatnie mieszamy. Masę wkładamy do lodówki, kiedy będzie miała konsystencję gęstej śmietany wylewamy ją na herbatniki, wstawiamy do lodówki do zgęstnienia. Od razu zabieramy się za galaretkę. Obie agrestowe rozprowadzamy w 800 ml gorącej wody, schładzamy, kiedy zaczną tężeć wylewamy je na zastygniętą masę jogurtową. Wkładamy do lodówki do zgęstnienia. Potem przygotowujemy drugą warstwę jogurtowo - bananową, tak jak w przypadku pierwszej. Kiedy druga warstwa bananowa jest już stężała, układamy na niej winogrona (oczywiście wcześniej porządnie umyte i osuszone). Ostatnie dwie galaretki agrestowe rozpuszczamy w 900 ml wrzątku, schładzamy, kiedy zaczną tężeć, wykładamy je na winogrona. UWAGA: Zalewanie winogron możemy przeprowadzić również w inny sposób (ja tak właśnie zrobiłam), najpierw zalałam owoce odrobiną całkiem płynnej galaretki, aby winogrona się "przykleiły", a potem dodałam tężejącą resztę, ale (!) w przypadku tej metody musimy mieć pewność, że foremka jest szczelna. Ciasto schładzamy w lodówce optymalnie przez kilkanaście godzin.

Zszywka przypięta także na tablicach:
kuchnia Pomysły FooD Ulubione +58 innych
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: