Więcej zszywek ze źródła

www.blendman.pl

Ciasto na pierogi z mąki ry... Robimy! Gulasz z batatów Cieciorella – czekoladowa p... Gofry bezglutenowe, vegańskie ciasto z truskawkami 3xbez 3 x O Odchudzający, oczyszc... Koktajl z buraka i truskawek Ślimaczki z truskawkami i c...
paulaoliwiaa

paulaoliwiaa

Dodane 28.06 o 11:03 z

www.blendman.pl

Obserwuj

3 x O Odchudzający, oczyszczający odżywczy koktajl

z nasionami Chia !

Składniki:
sok z 2 średnich cytryny
2 łyżki nasion Chia
Sposób przygotowania:
Wyciśnij sok z dwóch cytryn, najlepiej organicznych i umieść w szklance.

Następnie należy dodać dwie łyżki nasion Chia i odstawić na pięć minut, po to żeby nasiona wchłonęły sok.

Jeżeli chcesz zrzucić na wadze pij codziennie rano.

A oto namiastka korzyści nasion chia...

Według artykułu opublikowanego w czasopiśmie American Society for Nutrition nasiona chia, ze względu na właściwości sycące, pozwalają na zachowanie prawidłowej masy ciała. Doskonale łagodzą chęci na podjadanie i zapobiegają wilczym napadom głodu.
Połączenie nasion szałwii hiszpańskiej z ciepłą wodą i sokiem z cytryny tworzy naturalny środek, który doskonale reguluje poziom cukru we krwi, oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji oraz dba o prawidłową pracę jelit.
Nasiona chia są cennym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, błonnika antyoksydantów, białka i minerałów, które są w stanie „rozbijać” zgromadzone w organizmie złogi tłuszczu.
Jedną z cech, które czynią nasiona szałwii hiszpańskiej sprzymierzeńcami szczupłej sylwetki i zdrowia, jest to, że są one w stanie w połączeniu z wodą zwiększyć swoją objętość 10-krotnie. Jakie korzyści niesie to ze sobą?
Nasiona zapobiegają odwodnieniu i poprawiają wchłanianie substancji odżywczych z elektrolitów.
Dzięki dużej zawartości cynku dostarczają więcej energii do mięśni, zwiększając ich wydajność i utrzymując prawidłowy poziom tłuszczów.
Warto zapamiętać, że woda z cytryną i nasionami chia przynosi najwięcej korzyści o poranku: zwalcza stany zapalne, obrzęk i dodatkowo dba o zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Polubili: junsynagreda micha015 _Gwen_ olat40 lalalala11 sereg_00 kokoo Lunia agaan KatBuna oraz 11 innych użytkowników
Zszywka przypięta także na tablicach:

KuchniaFit

Pomysły

napoje

inne

+7 innych
Zgłoś naruszenie

paulaoliwiaa

Słuszna uwaga :) w zależności co chce się osiągnąć tak długo się moczy :) a co do przekraczania to cokolwiek by się jadło w dużych ilościach przez dłuższy okres robią się takie i podobne problemy :) nawet wykluczając przez dłuższy okres np. mleka pojawia się nam nietolerancja pokarmowa na dany produkt... :)

1  |  29.06 o 19:45  

marchewcia1985

Warto by bylo jeszcze dodac, ze ze wzgledu na duza zawartosc blonnika w nasionach Chia nalezy pic bardzo duzo wody w ciagu dnia i nie przekraczac dziennej zalecanej dawki blonnika (moze sprawic nieprzyjemne problemy gastrologiczno-jelitowe :) ) P.S.Wg wielu dietetykow nasiona Chia nalezy moczyc nieco dluzej niz 5 min. nawet do 2 godz.

1  |  29.06 o 4:00  

weselnapolska

ciekawe czy dobry

 |  28.06 o 12:54  

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: