Tili

Tili

Dodane 6.10 o 8:26
Obserwuj
33/2020 Opowieść o dwóch miastach - Akcja utworu rozgrywa się od 1775 roku aż do rewolucji francuskiej. Opowiada o losach Francuza Karola Darnaya i Anglika Sydneya Cartona, na tle dwóch miast – Paryża i Londynu. Jarvis Lorry i Łucja Manette przybywają z Anglii do Francji, aby uwolnić uwięzionego w Bastylii doktora Manette, ojca Lucie. Został on niesprawiedliwie uwięziony przez rodzinę markiza St. Évremonde'a, ponieważ był świadkiem morderstwa, którego dokonali oni na ubogim rodzeństwie. Ocena Tili: 5/6 #CharlesDickens #książki #Tiliczyta #Opowoscodwochmiastach

33/2020 Opowieść o dwóch miastach - Akcja utworu

rozgrywa się od 1775 roku aż do rewolucji francuskiej. Opowiada o losach Francuza Karola Darnaya i Anglika Sydneya Cartona, na tle dwóch miast – Paryża i Londynu. Jarvis Lorry i Łucja Manette przybywają z Anglii do Francji, aby uwolnić uwięzionego w Bastylii doktora Manette, ojca Lucie. Został on niesprawiedliwie uwięziony przez rodzinę markiza St. Évremonde'a, ponieważ był świadkiem morderstwa, którego dokonali oni na ubogim rodzeństwie. Ocena Tili: 5/6 #CharlesDickens #książki #Tiliczyta #Opowoscodwochmiastach

Polubili: OLI___18
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: