Więcej zszywek z tablicy

kuchnia

Szakszuka z papryką i kiełb...
Waniliowy sernik z musem cz...
Ciasteczka z maslem orzecho...
•••
*** BEZ PIECZENIA *** Tiram...
Romantyczna herbatka na wal...
Super latwe buleczki pizza
Chrupiące pieczarki w serow...
Zielony sernik ze szpinakie...
...
375 g mąki • 35 g cukru • 1...
W dzisiejszym wideo odcinku...
Roladki z kurczaka z serem ...
Papryki faszerowane mięsem ...
Placki z kalafiora, przepis...
Schab Pod Pierzynką Z March...
Chrupiące nóżki z kurczaka ...
Śniadanie idealne ;) Jajko ...
Kochamy takie śniadania
Wytrawne muffiny
Dużooo dobrego czyli śniada...
Jogurt z musli i duszonymi ...
Galaretki z owocami , bez c...
Ekspresowe ciasto kokosowe ...
Jajka w papryce
Weekendowe kanapki
mojanatalia

mojanatalia od juliet789

Dodane 22.09 o 15:49
Obserwuj
375 g mąki • 35 g cukru • 1/2 łyżeczki soli •1 łyżeczka drożdży instant • 250 ml mleka • 20 g masła o temperaturze pokojowej Dodatkowo by przygotować ciasto w kolorze jasno brązowym: 5g kakao w proszku, oraz 5g mleka. By przygotować ciasto ciemno brązowe: 10g kakao  w proszku, lub czarnego barwnika spożywczego w żelu i  10g mleka. SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA: W misce mieszamy mąkę, cukier, sól,drożdże oraz mleko. Miksujemy na niskich obrotach, aż ciasto będzie gładkie. Dodajemy masło i wyrabiamy ciasto. Odważamy 320g ciasta i przenosimy do miseczki, zostawiamy, aż zwiększy objętość 2 razy, do pozostałej części ciasta dodajemy kakao i mleko, wyrabiamy dokładnie do uzyskania jednolitego koloru. Odważamy 205g ciasta w kolorze jasno brązowym, odkładamy na bok, a do pozostałego ciasta dodajemy kakao i wyrabiamy bardzo dokładnie, pozostawiamy, aż wyrośnie. Dzielimy ciasto jasno brązowe na 2 części po 38g (duża kulka) i 5 części po 25g. Ciasto ciemno brązowe  dzielimy na 2 porcje po 36g (duża kulka) i 5 razy 23g. Ciasto bez kakao dzielimy na dwie porcje po 55g (duża kulka) i 5 razy po 40g.  Formujemy kulki z każdej porcji ciasta, w razie potrzeby wagę porcji można delikatnie zmodyfikować. Używając wałka do ciasta rozwałkowujemy ciasto ciemno brązowe na płaski kawełek o długości takiej jak nasza foremka. Ciasto jasno brązowe formujemy w kształt długiego wałeczka, wkładamy go na ciasto ciemno brązowe i zawijamy w rulonik. Ciasto bez kakao rozwałkowujemy tak by zmieściło się na nim ciasto zawinięte w rulonik, owijamy ciasto brązowe, ciastem bez kakao. Powtarzamy to dla wszystkich kuleczek ciasta.  Delikatnie rolujemy ciasto ( ruloniki), tak by wydłużyło się dwukrotnie, powtarzamy tak ze wszystkimi porcjami ciasta i przecinamy je na pół na długość naszej foremki. Ruloniki układamy w foremce i odkładamy by wyrosły i zwiększyły swoją objętość o 100% (około godziny). Pieczemy w nagrzanym piekarniku 180 st. przez ok. 30 minut. 

375 g mąki • 35 g cukru • 1/2 łyżeczki soli

•1 łyżeczka drożdży instant • 250 ml mleka • 20 g masła o temperaturze pokojowej Dodatkowo by przygotować ciasto w kolorze jasno brązowym: 5g kakao w proszku, oraz 5g mleka. By przygotować ciasto ciemno brązowe: 10g kakao  w proszku, lub czarnego barwnika spożywczego w żelu i  10g mleka. SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA: W misce mieszamy mąkę, cukier, sól,drożdże oraz mleko. Miksujemy na niskich obrotach, aż ciasto będzie gładkie. Dodajemy masło i wyrabiamy ciasto. Odważamy 320g ciasta i przenosimy do miseczki, zostawiamy, aż zwiększy objętość 2 razy, do pozostałej części ciasta dodajemy kakao i mleko, wyrabiamy dokładnie do uzyskania jednolitego koloru. Odważamy 205g ciasta w kolorze jasno brązowym, odkładamy na bok, a do pozostałego ciasta dodajemy kakao i wyrabiamy bardzo dokładnie, pozostawiamy, aż wyrośnie. Dzielimy ciasto jasno brązowe na 2 części po 38g (duża kulka) i 5 części po 25g. Ciasto ciemno brązowe  dzielimy na 2 porcje po 36g (duża kulka) i 5 razy 23g. Ciasto bez kakao dzielimy na dwie porcje po 55g (duża kulka) i 5 razy po 40g.  Formujemy kulki z każdej porcji ciasta, w razie potrzeby wagę porcji można delikatnie zmodyfikować. Używając wałka do ciasta rozwałkowujemy ciasto ciemno brązowe na płaski kawełek o długości takiej jak nasza foremka. Ciasto jasno brązowe formujemy w kształt długiego wałeczka, wkładamy go na ciasto ciemno brązowe i zawijamy w rulonik. Ciasto bez kakao rozwałkowujemy tak by zmieściło się na nim ciasto zawinięte w rulonik, owijamy ciasto brązowe, ciastem bez kakao. Powtarzamy to dla wszystkich kuleczek ciasta.  Delikatnie rolujemy ciasto ( ruloniki), tak by wydłużyło się dwukrotnie, powtarzamy tak ze wszystkimi porcjami ciasta i przecinamy je na pół na długość naszej foremki. Ruloniki układamy w foremce i odkładamy by wyrosły i zwiększyły swoją objętość o 100% (około godziny). Pieczemy w nagrzanym piekarniku 180 st. przez ok. 30 minut. 

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

kwiatka_platka

czy ktoś pokusił się o zrobienie tego ciasta? Wyszło OK? Ul czasu trzeba sobie na to zarezerwować?

28.09 o 5:52       | 

BlogujacaMama_Dwojki

Wow! Ale piękne

23.09 o 21:09    | 

rakwspak1962

robi się sto lat :(

23.09 o 20:42   2  | 

sowa72

Wygląda bardzo efektownie.

23.09 o 15:22       | 

motyleWnosie

Niesamowite! Muszę wypróbować :-)

23.09 o 9:05    | 

copcop

55 g? 205g? serio ktos mysli, że te 5 gram robi taką różnice? :) to może najlepiej to na wadze aptekarskiej robić ;D

21.09 o 21:13      2  |  Pokaż odpowiedzi

MojePasje

skomplikowany przepis

21.09 o 16:57       | 

Fashionistka022

taka jakby babka ?

21.09 o 14:02       |  Pokaż odpowiedzi

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię
Zszywka przypięta na tablicach:

Użytkownicy także przypinają:

ZMIEŃ TŁO ZMIEŃ STYL
DO GÓRY