malmie

malmie od ChceJuzSwieta

Dodane 16.11 o 11:11
Przypięte z 38 dni do świąt!
Obserwuj
38 dni do świąt!

38 dni do świąt!

Zszywka przypięta także na tablicach:
house Odliczanie - 2021
Zgłoś naruszenie

malmie

U nas jeden grosz wkłada się do pieroga, bo u mnie oprócz uszek są również pierogi na Święta, ten kto znajdzie grosz będzie mieć szczęście cały rok, oczywiście jeśli się nie udławi hehehe. Wcześniej praktykowaliśmy początek Wigilii równolegle do pojawienia się pierwszej gwiazdki, ale z czasem zanikła ta tradycja, bo nie wszyscy zdążali na czas ... u nas taką NASZĄ tradycją jest to, że się odwiedzamy wzajemnie w rodzinie, a powiem, że to nie lada wyczyn, bo moja rodzina jest duża, a jej członowie prezentują różne poglądy i postawy no i dajemy jeszcze wciąż radę:)) I taka malutka tradycja to wieszanie i ukrywanie dzwoneczków na zewnątrz, że niby to Mikołaj jeździ na sankach:D I Kevin to u mnie już tradycja /kiedyś, gdzieś napisałam, że Kevin jest tradycją i dostałam po uszach, ale tak się u mnie stało i Kevin wszedł do tradycji Świąt/

5  |  16.11 o 11:29   Pokaż odpowiedzi

agusiapiotrus

Już wspominałam, że mamy tradycję, której nigdy nigdzie nie spotkałam. Mianowicie każdego roku podczas kupowania drzewka kupujemy jedna bombkę :). Dorośli w mojej rodzinie nie dostają prezentów,robimy je tylko dzieciom. Pieniądze które miałby być przeznaczone na prezenty dla dorosłych przekazujemy na cele charytatywne. Chociaż w tamtym roku spędzałam święta w Szkocji przez srovid i dostałam prezent od męża pierwszy od x czasu podczas świat. Ależ to bylo miłe ❤️. W domu mojego męża wkłada się pieniążek do uszek. Widziałam to tylko u nich więc nie wiem czy to tylko ich tradycja czy jakaś ogólnopolska :) Od grudnia zamianiam kubki na kubki świąteczne (taki mały świr).. hmm nie wiem co jeszcze.. :))))

4  |  16.11 o 10:11   Pokaż odpowiedzi

ChceJuzSwieta

Macie jakąś swoją tradycje którzy robicie tylko wy lub wasi najbliżsi?

3  |  16.11 o 8:54  

, aby dodać komentarz.