Tili

Tili

Dodane 18.11 o 10:46
Obserwuj
43/2020 Opowieść podrecznej - Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…
Ocena Tili: 5,5/6
#Tiliczyta #OpowieśćPodręcznej #MargretAtwood #książki

43/2020 Opowieść podrecznej - Świat jak z najgorszego

koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…
Ocena Tili: 5,5/6
#Tiliczyta #OpowieśćPodręcznej #MargretAtwood #książki

Polubili: malmie
Zszywka przypięta także na tablicach:
KSIĄŻKI Książki | Przeczytam ❤️ Ważne
Zgłoś naruszenie

malmie

Podepnę się pod ocenę, którą wystawiła Tili.

1  |  18.11 o 11:10   Pokaż odpowiedzi

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: