Czym są kasy online?
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 1.12 o 15:16
Obserwuj
120

Czym są kasy online?

Czy Twoja firma posiada już swoją kasę fiskalną online? 

Kasy fiskalne wykorzystywane w ewidencjonowaniu sprzedaży od lat 90-tych to tzw. kasy z papierową kopią paragonów. Rozwój technologii wprowadził kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonów - w takich kasach paragon wydawany jest klientowi, a kopię paragonu przechowuje pamięć elektroniczna – najczęściej karta SD. Kasy fiskalne online to kolejny krok w cyfryzacji. Kasy online nie przechowują paragonów w pamięci urządzenia, ale informacje o wystawianych paragonach trafiają bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Ten sposób ewidencjonowania sprzedaży daje organom skarbowym więcej informacji o bieżącej sprzedaży podatnika. Urząd otrzymuje informacje o bieżącej liczbie transakcji, ich wartości oraz dniach i godzinach ich wystawienia. 

Czy wiedziałeś, że już od 1 stycznia 2021 roku kasy fiskalne online musi używać praktycznie cała branża HoReCa. 

Przedsiębiorstwa, które będą musiały posiadać kasy online, to podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w branżach wymienionych w ustawie (terminy graniczne określa art. 145b ustawy). Do 1 stycznia 2021 roku obowiązek wprowadzania kas online dotyczy podatników, którzy świadczą usługi związane z wyżywieniem (stacjonarne placówki gastronomiczne – również sezonowe) oraz usługi krótkotrwałego zakwaterowania. W tym samym czasie obowiązek kas online obejmie sprzedających węgiel, brykiet oraz paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych. 
Do 1 lipca 2021 roku obowiązek zastosowania kas online obejmie usługi: fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, budowlane, z zakresu opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, a także usług prawniczych i związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (wyłącznie w zakresie wstępu). 

Ulga fiskalna po 1 maja 2019 

Nowe przepisy zmieniają zasady dotowania zakupu kas. Od 1 maja tzw. „ulga fiskalna” dotyczy wyłącznie kas online. Całkowicie znikają ulgi na zakup dotychczasowych kas fiskalnych, nawet jeżeli podatnik nie funkcjonuje w branży, w której ustawa nakłada korzystanie z kasy online. Wysokość kwoty podlegającej odliczeniu dalej wynosi 90% ceny kasy, a limit odliczenia to 700 złotych. 

Gwarancja dostępności kasy fiskalnej online 

W historii zdarzało się wielokrotnie, że w okresach dużego popytu na kasy fiskalne, na rynku brakowało urządzeń. W związku z tym dla przedsiębiorców, którzy chcą już dzisiaj zarezerwować swoją kasę online przygotowaliśmy Gwarancję Dostępności Kasy Fiskalnej Online. 
Szczegóły naszej bezpiecznej oferty znajdziecie na stronie SAS24 pod tym adresem: kasy online Poznań.
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Przypięte na:

Biznes

... Tunel fluidyzacyjny – szybkie mrożenie pod pełną kontrolą smartphone Meble biurowe – jakie wybrać, by wyszło to na zdrowie Jaki telefon bez abonamentu wybrać? Czym są kasy online?