Dlaczego seniorzy powinni nosić okulary przeciwsłoneczne?
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 25.04 o 7:29
Obserwuj
1080

Dlaczego seniorzy powinni nosić okulary przeciwsłoneczne?

Czy wiesz, że z wiekiem zmienia się absorpcja UV przez soczewkę oka? Z tego powodu starsi ludzie są znacznie bardziej narażeni na uszkodzenia oka niż młodzi. To jeden z argumentów przemawiających za tym, by seniorzy uzupełnili swoją garderobę o okulary przeciwsłoneczne.

Podaruj babci okulary przeciwsłoneczne na zdrowie 

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent dla babci, np. na urodziny czy imieniny albo inne ważne dla Was okazje, pomyśl o tym, by podarować jej okulary przeciwsłoneczne. Wzrok starszych osób wymaga większej uwagi. Powodem jest fakt, iż soczewka oka ma zmienną absorpcję i wraz z wiekiem jest bardziej narażona na działanie promieni ultrafioletowych. Z tego względu podarowanie seniorowi okularów przeciwsłonecznych to świetne rozwiązanie. Podniesie ono jakość życia seniora. 

Okulary przeciwsłoneczne – mniejsze ryzyko chorób 

Starsza osoba, np. babcia czy dziadek, z pewnością doceni fakt, że okulary przeciwsłoneczne mogą zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób wywołanych nadmierną ekspozycją wzroku na promieniowanie ultrafioletowe. Warto wymienić tu takie dolegliwości jak chociażby zapalenie spojówek, zaćmę, zwyrodnienie plamki żółtej, a nawet czerniaka. 
Aby okulary przeciwsłoneczne rzeczywiście spełniały swoje zadanie związane z funkcją ochronną, ważne jest, by posiadały odpowiednie filtry. Standardowo przyjmuje się za bezpieczne okulary przeciwsłoneczne, które posiadają filtr o wartości 400 UV. Wiele par okularów przeciwsłonecznych jest obecnie uzupełnianych o dodatkowe uszlachetnienia, np. filtr polaryzacyjny. Ma on na celu podniesienie kontrastu widzianego obrazu i niwelowanie odblasków, co powoduje, że wzrok osoby noszącej takie okulary mniej się męczy, a widzenie jest lepsze. 

Postaw na znane marki – kupuj w zaufanych miejscach 

Aby mieć pewność, że okulary przeciwsłoneczne rzeczywiście będą należycie pełnić swoją funkcję, kupuj w sprawdzonych miejscach. Jednym z takich sklepów jest salon internetowy wokularach.pl, gdzie można kupić produkty znanych marek, np. Ray Ban, Emporio Armani, Senja, Tommy Hilfiger oraz wielu innych. Oryginalne produkty to gwarancja jakości. Dlatego jeżeli chcesz mieć pewność, że okulary przeciwsłoneczne przysłużą się seniorowi, wybieraj zaufane marki. 
Co więcej, sklep internetowy wokularach.pl to możliwość przeglądania produktów i kupowania w dowolnej porze dnia i nocy. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz niepotrzebnego stania w kolejce w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo poniesiesz znacznie mniejsze koszty związane z zakupem. Jednorazowo możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent w stosunku do zakupów w sklepach stacjonarnych. Kupowanie jest więc niezwykle intuicyjne i komfortowe. 

Eksperymentuj z kolorem i materiałem okularów przeciwsłonecznych

Istotna zaleta sklepu internetowego wokularach.pl to szeroki wybór produktów: tu znajdziesz okulary przeciwsłoneczne, które wpiszą się w różne gusta. 
Do wyboru masz okulary przeciwsłoneczne z oprawkami w wielu kolorach – od typowo czarnych poprzez czerwone, niebieskie, różowe czy srebrne. Oferowane okulary wykonane są z różnorodnych materiałów – dostępne są zarówno okulary plastikowe, jak i metalowe. 
Salon wokularach.pl posiada rozwiązania dedykowane miłośnikom klasyki, jak również okulary w kształcie awiator, wayfarer czy okulary okrągłe. Zastanów się, jakie okulary przeciwsłoneczne spodobają się bliskiemu Ci seniorowi i podaruj taki prezent, który babcia lub dziadek będą mogli założyć na wspólny spacer. 
Solidne okulary przeciwsłoneczne mogą posłużyć Twoim bliskim przez wiele lat. Ważne, by znaleźć parę, która najbardziej spełnia nasze wymagania.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: