Więcej zszywek ze źródła

poczytaj24.pl

Arcymistrz - Piotr Bojarski... Pętla - Piotr BojarskiZadus... Zatańczmy peyotl-stepa - To... Lunarium. Krzyk 1 - Szymon ... Romeo i Julia. Literatura k... Zaopiekuj się mną. Bari, wy... Spokojnie, to nie inwazja -... Nad piękną, modrą Dřevnicą ... Jeden na milion - Martin Re...
poczytaj24

poczytaj24

Dodane 19.03 o 13:56 z

poczytaj24.pl

Obserwuj

DOKUMENTACJA KADROWA Prowadzenie i przechowywanie po

zmianach od stycznia 2019 - Opracowanie zbioroweW książce omówiono rewolucyjne zmiany, jakie weszły w życie od 1 stycznia 2019 r. w zakresie prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Z publikacji można się m. n. dowiedzieć:
● jak prowadzić dokumentację w formie elektronicznej,
● jakie są nowe okresy archiwizacji dokumentów pracowniczych,
● jak prowadzić akta osobowe na nowych zasadach.
Opracowanie uwzględnia obowiązki pracodawców w zakresie prowadzenia dokumentacji kadrowej zawarte w nowym rozporządzeniu w sprawie dokumentacji pracowniczej.
W publikacji zostały omówione kwestie związane z nowymi obowiązkami płatników składek, wynikającymi ze skrócenia okresów przechowywania dokumentacji kadrowej. Przystępnie wyjaśnione zostały procedury, zgodnie z którymi pracodawca – płatnik składek – powinien postępować, aby mieć prawo do skróconego okresu przechowywania akt osób zatrudnionych po 1998 r. Omówiono także wszystkie najważniejsze zmiany w dokumentach ZUS związane ze skróceniem przechowywania akt, w tym nowe formularze, które obowiązują od 1 stycznia 2019 r. – ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS RPA.
Nowe formularze, a także nowe wersje druków dotychczas obowiązujących przedstawiono w instruktażowy sposób i z uwzględnieniem najnowszych wytycznych ZUS w tym zakresie.
Książka zawiera nowe wzory dokumentów pracowniczych przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Omówiono także dokumentowanie kwestii związanych z innymi aspektami zatrudnienia – m. n. zawieraniem umów o pracę, ewidencjonowaniem czasu pracy, odpowiedzialnością porządkową czy badaniami profilaktycznymi pracowników.
Książka ma też suplement elektroniczny w postaci specjalnie przygotowanego serwisu z aktywnymi wzorami ponad 40 dokumentów. Są to m. n.
● wzór informacji o zmianie formy prowadzenia dokumentacji pracowniczej;
● wzór regulaminu pracy;
● wzór regulaminu wynagradzania;
● wzór obwieszczenia w sprawie systemów i rozkładów czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych.
Aktywne wersje wszystkich wzorów są zamieszczone w serwisie internetowym INFORLEX PRAWO, dostępnym po zalogowaniu przy użyciu kodu ze zdrapki dołączonej do książki.
Publikacja jest nieocenioną pomocą dla każdego pracodawcy oraz osoby odpowiedzialnej za sprawy kadrowe i pracownicze w firmie.

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: