Jak rysować kredkami akwarelowymi - podstawowe techniki.
magdainteria

magdainteria

Dodane 12.03 o 15:33
Obserwuj
33360

Jak rysować kredkami akwarelowymi - podstawowe techniki.

Rysowanie to świetne hobby, które często jest ulubionym zajęciem dzieci i dorosłych. Pomaga się zrelaksować oraz wyrazić swoje emocje. Jest wiele technik, którymi można rysować. Część osób wybiera zwykłe kredki, cześć węgiel, a jeszcze inne osoby decydują się na kredki akwarelowe. Warto dowiedzieć się, jak rysować kredkami akwarelowymi, ponieważ to bardzo ciekawa, dająca wiele możliwości technika.

Jak rysować kredkami akwarelowymi - podstawowe techniki

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak rysować kredkami akwarelowymi, trzeba dowiedzieć się, czym są akwarele. Kredki akwarelowe na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe kredki ołówkowe, ale mają zupełnie inne wypełnienie. W zwykłych kredkach jest grafik, a kredkach akwarelowych wodorozcieńczalny pigment, dość mocno wilgotny. Kredki są miękkie, prace powstałe za pomocą akwareli mają wyraziste barwy, kolor pokrywa kartę równomiernie, można bawić się kredkami, mieszając ze sobą kolory. Akwarele dają wiele możliwości, rysowanie możne odbywać za pomocą różnych technik. Można rysować nimi na sucho lub na mokro. Technik rysowania jest bardzo dużo, każda osoba może bawić się metodami, łączyć, mieszać, wymyślać swoje własne sposoby na rysowanie. Za każdym razem powstanie inny, czasami zaskakujący efekt.
Najbardziej znane techniki to:
1. Klasyczne rysowanie - kredki akwarelowe używa się tak samo, jak zwykłe kredki. Można nimi rysować na suchym lub wilgotnym papierze, można łączyć je z innymi kredkami lub farbami. Kreska, która powstaje za pomocą akwareli, jest wyrazista i żywa.
2. Zwilżanie pigmentu - pigment jest wodorozcieńczalny, więc kredkę można zamoczyć w wodzie lub narysować kreskę, a następnie można ją rozetrzeć na mokro. Powstanie ciekawy, rozmyty efekt.
3. Rysowanie jak malowanie - kredki akwarelowe mogą zastąpić farbki. Pigment można zdrapać z kredki, rozcieńczyć go wodą i malować po papierze jak zwykłą farbą plakatową.
4. Mieszanie kolorów - w tej technice miesza się kolory, jeden kolor nakłada się na drugi, dzięki temu może powstać ciekawy, niepowtarzalny efekt.
5. Rysowanie na mokrej kartce - kartkę należy zmoczyć, a dopiero potem zacząć na niej rysować. Pigment rozmywa się, obraz wygląda oryginalnie, kolory są bardzo intensywne.

Dobre kredki i odpowiedni papier

Rysowanie kredkami akwarelowymi jest bardzo przyjemne, ponieważ kredki są miękkie i z łatwością przesuwają się po papierze. Oczywiście warto wybrać kredki dobrej jakości, sprawdzonej marki. Jednym z najlepszych producentów kredek akwarelowych jest
Faber-Castell. Kredki Faber-Castell nadają się zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z rysowaniem, jak i profesjonalistów, którzy tworzą od lat. Można kupić je w pudełku z podstawową paletą barw oraz w dużych zestawach, liczących 72 kredki. Pigmentacja kredek jest bardzo dobra, kredki idealnie kryją, są wytrzymałe i nie łamią się jak kredki innych producentów. W sklepach można kupić kredki Koh-i-noor czy Creadu, które również są warte uwagi. Kredkami akwarelowymi, zależnie od wybranej metody, można rysować na zwykłym papierze lub specjalnym papierze do akwareli, który przystosowanym jest do rysowania na mokro. Papier do akwareli może mieć różną fakturę, każdy początkujący rysownik musi wybrać tę, która będzie mu najbardziej odpowiadać. Kredki akwarelowe są ulubionymi kredkami dzieci oraz ludzi dorosłych, w tym wielu artystów. Pozwalają tworzyć piękne rysunki, wykorzystywać różne techniki, bawić się kolorami. Kredki pozwalają nabrać wprawy, dzięki nim można nauczyć się jak nakładać kolory i jakie efekty daje rozmycie. Mogą być początkiem do poznania innych materiałów malarskich.
Polubili: sokol535
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Przypięte na:

różne

Czym jest restauracja slow food? Jak rysować kredkami akwarelowymi - podstawowe techniki. 4 najważniejsze urządzenia biurowe Różne zastosowania soli 10 sposobów na stres 30 rzeczy na jesienne wieczory... klik w zdjęcie 26 SUPERTAJNE TRIKI MAKIJAŻOWE TYLKO DLA KOBIET 39 SPRYTNYCH POMYSŁÓW DO SZKOŁY 36 POMYSŁÓW KOSMETYCZNYCH DLA LENIWYCH 11 oznak psiej miłości Sztuczne rzęsy - aplikacja i noszenie ich na co dzień ♡ Red Lipstick Monster ♡ KLASYCZNY MAKIJAŻ W 5 MINUT NAJGORSZE BŁĘDY W MAKIJAŻU - TOP 10 JAK MIEĆ IDEALNĄ CERĘ? 8 TRIKÓW, KTÓRE ZMIENIŁY MOJE ŻYCIE 40 prostych wskazówek, aby robić wszystko szybciej 6 najgorszych rodzajów butów dla twoich stóp 11 wojskowych trików, które ułatwią wam życie 11 prostych sposobów na rozpoznanie kłamcy 9 rzeczy, które robisz źle każdego ranka 40 ciekawostek o kotach, które sprawią, że pokochasz je jeszcze bardziej 12 zachowań, które denerwują twojego psa 21 sekretnych kryjówek, o których nie miałeś pojęcia 5 TRIKÓW Z TUSZEM DO RZĘS, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ! BŁĘDY MODOWE, KTÓRE DODADZĄ CI 10 KILOGRAMÓW + SZTUCZKI: JAK WYGLĄDAĆ SZCZUPLEJ? | CheersMyHeels

Użytkownicy także przypinają: