Jak zmienić puste miejsce pod schodami w funkcjonalnąprzestrzeń?
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 18.10 o 11:52
Obserwuj
240

Jak zmienić puste miejsce pod schodami w funkcjonalnąprzestrzeń?

Czym są dla Ciebie schody? Dla niektórych to tylko kilka kroków w ciągu domowej komunikacji, dla innych kluczowy element dekoracyjny, a dla pozostałych – trudna do zagospodarowania przestrzeń. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, warto uwzględnić lukę poniżej stopni. Jak to zrobić, aby zyskać idealne połączenie funkcjonalności i estetyki? Na jakie sposoby można zaaranżować miejsce pod schodami?

Miejsce do pracy 

Dodatkowe, spokojne i przestronne miejsce do pracy jest na wagę złota. Przestrzeń poniżej stopni zazwyczaj wystarcza do wstawienia tam choćby niewielkiego biurka lub stolika, wygodnego krzesła i kilku półek. Zestawy pudeł dekoracyjnych do przechowywania (https://emako.pl/collections/przechowywanie_przechowywanie-w-domu) pozwolą Ci uniknąć trzymania na widoku dokumentów czy innych biurowych gadżetów, a także będą praktyczną ozdobą półek. Pamiętaj również o sztucznym oświetleniu, np. lampce albo taśmie ledowej, którą możesz zainstalować wzdłuż stopni. 

Garderoba lub szafa 

Pod schodami możesz urządzić miejsce na sezonowe ubrania i odzież wierzchnią. Drążek na wieszaki, kilka haczyków oraz pudła do przechowywania w domu zmieszczą się nawet w najmniejszej luce! A jeśli masz więcej miejsca, możesz zaplanować szafę do zabudowy z lustrzanym frontem – obydwa rozwiązania świetnie sprawdzą się w przedpokoju lub korytarzu. 

Pralnia 

Nie chcesz mieć pralki ani w kuchni, ani w łazience? W takim razie może urządzisz sobie niewielką, praktyczną pralnię pod schodami? To pomysł do zrealizowania na etapie budowy domu lub gruntownego remontu, ale wiele osób bardzo sobie chwali taki sposób wykorzystania przestrzeni. Aby pralka czy suszarka nie rzucały się w oczy, oddziel je elegancką zasłonką lub drzwiami przesuwnymi. Pamiętaj o tym, żeby na przechowywanie proszku lub płynu do prania przeznaczyć pojemniki z pokrywką, najlepiej szczelnie zamykane. Znajdziesz je w ofercie Emako.pl

Spiżarnia 

Zapasy przydają się w każdym domu, ale nie w każdej kuchni jest na nie dość miejsca. Jeśli zamontujesz pod schodami kilka półek, możesz tam trzymać różne artykuły spożywcze – puszkowaną żywność, słoiki z przetworami czy słodkie i słone przekąski na wypadek wizyty niespodziewanych gości. Pojemniki do przechowywania z pokrywką (najlepiej hermetycznie zamykanie) przydadzą Ci się do przechowywania zapasów produktów sypkich, w których mogą zalęgnąć się mole spożywcze.  

Schowek na akcesoria do sprzątania

Odkurzacz lub wiadro z mopem nie są najbardziej reprezentacyjnymi, domowymi sprzętami. Jeśli przynajmniej jeden stopień jest wyższy - ukryj narzędzia i akcesoria do sprzątania w schowku pod schodami. Zainwestuj także w pojemniki zamykane, w których schowasz środki czystości. Mają one tę zaletę, że można je stawiać w stosiku, więc nie potrzeba nawet dodatkowych półek. 

Funkcjonalna przestrzeń pod schodami? Żaden problem! 

Jak widzisz, przestrzeń pod schodami daje mnóstwo możliwości, jeśli tylko masz pomysł, odpowiednie meble, akcesoria i artykuły do przechowywania w domu (np. pudła, pojemniki, organizery) oraz trochę czasu na ich zamontowanie. W wielu przypadkach to praca na jeden weekend lub popołudnie, więc do dzieła!

Artykuł sponsorowany

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.