Jakie jest najlepsze LEGO?
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 27.10 o 11:14
Obserwuj
90

Jakie jest najlepsze LEGO?

Klocki LEGO zyskały już dawno miano kultowych, a kolorowymi zestawami bawią się dzieci na całym świecie. To doskonała zabawka dająca nie tylko rozrywkę, ale także rozwijająca wyobraźnię i ćwicząca tzw. małą motorykę. Które klocki LEGO będą zatem najlepsze dla Twojego dziecka?

LEGO dopasowane do wieku

Marka, która została stworzona w latach 30. XX wieku w Danii, przeszła przez wiele etapów, by dzisiaj maluchy, ale także młodzież w każdym zakątku globu mogła bawić się najlepszymi klockami. Dzięki tak długiej drodze firma ta nauczyła się odpowiadać na potrzeby swoich małych klientów, tworząc kolejne kolekcje dopasowane do wieku, możliwości i zainteresowań. Obecnie w sklepach znajdziemy linię Classic, Friends, City, Art, Education, Marvel czy LEGO Duplo, które kochają najmłodsi wielbiciele marki wchodzący dopiero w magiczny świat kloców. Tak szeroki asortyment sprawia, że ta zabawka jest idealna zarówno dla dzielnego malucha chodzącego do żłobka, rozbrykanego przedszkolaka, poważnego ucznia, jak i poszukującego swojej pasji licealisty. Wystarczy, że wybierzesz zestaw, który jest przeznaczony dla konkretnego przedziału wiekowego, a Twoje dziecko pochłonie wspaniała rozrywka.

Klocki LEGO na start

Główną obawą rodziców dzieci poniżej 3. roku życia w przypadku klocków jest to, że ciekawa świata pociecha może połknąć małe części. Na szczęście producenci LEGO pomyśleli także o takich klientach i to właśnie dla nich stworzona została linia Duplo, która składa się z nieco większych elementów. Tego typu klockami mogą bawić się już półtoraroczne maluszki. Duże, plastikowe, kolorowe części są dla takiego dziecka bardzo ciekawe i doskonale wpływają na pracę paluszków. Obcując z taką zabawką, pociecha nie tylko się bawi. Układanie kloców wspomaga także rozwój, przyspiesza rozpoznawanie i nazywanie kolorów, a nawet uczy podstaw fizyki. Nie wierzysz? Kupując LEGO, zaobserwujesz jak ten mały człowiek szybko rozgryza tajniki budowania wież i mostów, które się nie przewracają. Poza tym wybierając zestaw składający się ze zwierzątek gospodarskich lub pojazdów, rozwiniesz też wyobraźnię maluszka, który znajdzie co najmniej kilka sposobów na wykorzystanie takich kompletów klocków.

Poziom trudności, który rośnie wraz z wiekiem

LEGO Duplo to klocki, które są naprawdę trwałe i mogą posłużyć niejednemu pokoleniu. Gdy jednak zauważysz, że Twój kilkulatek doskonale radzi sobie z układaniem misternych budowli i zaczyna rozgrywać scenki oparte na konkretnej fabule, zainwestuj w nieco bardziej skomplikowane zestawy. Do Twojej dyspozycji są całe komplety torów kolejowych, promy kosmiczne, statki i lotniska. Wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne, więc mając kilka zestawów, pociecha będzie miała nieograniczoną liczbę możliwości. Takie tematyczne LEGO warto uzupełnić o bazowy miks elementów, które pozwolą na tworzenie jeszcze bardziej skomplikowanych budowli. Możesz być pewny, że każde dziecko, które znajdzie LEGO pod choinką, będzie zachwycone, więc nie czekaj dłużej. Już dzisiaj wybierz dla swojego szkraba zestaw, który sprawi mu największa radość.

Klocki LEGO są ładne, trwałe i doskonale dopasowane do wieku dziecka na konkretnym etapie rozwoju. Nie mając pomysłu na prezent, możesz w ciemno kupić spory zestaw LEGO nawiązujący do zainteresowań pociechy. Dzięki temu maluchowi zagwarantujesz doskonałą rozrywkę, a Ty zyskasz kilka wolnych chwil na wypicie ciepłej kawy. 

Artykuł sponsorowany

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Przypięte na:

Dzieci

Jakie jest najlepsze LEGO? Zabawki sensoryczne - czym są i jakie wybrać? zima :) Modyfikowane mleko dla dzieci - o czym każdy rodzic powinien wiedzieć? Foteliki samochodowe - jak wybrać najlepszy? 1 % podatku może pomóc niepełnosprawnym dzieciom kuchnia pełna uśmiuechu pomysłowe zdjęcia z korektą :D ;)) Buziaki :) Superbohaterowie <3 Miła pobudka:) Torby z uroczymi niespodziankami;-). Mamy takiego słodkiego króliczka :) Czas na słodkie zdjęcie :* Nie śpij ! A jak wy dziś obudziliście? :) A wy jakie plany macie na weekend? :) Uśmiech dziecka jest bezcenny <3 Tak się bawią małe księżniczki :) Dzieci są takie słodkie :) Tak dzieci zaczynają poznawać świat :) To się nazywa stylowy facet:) Jakie oczyska :) Baby Batman zdjęcie, które wywołuje emocję, prawda?

Użytkownicy także przypinają: