Kilka miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić, aby polepszyć swoje zdrowie
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 24.03 o 13:17
Obserwuj
2550

Kilka miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić, aby polepszyć swoje zdrowie

Turystyka zdrowotna to jeden z nowych trendów, który od niedawna obecny jest w katalogu upodobań turystycznych naszych rodaków. Wbrew pozorom nie rozwinął się z uwagi na trwającą jeszcze pandemię, ale to ona z pewnością wpłynęła na jej intensywność oraz pomogła wytypować miejsca na mapie Polski, które wpisują się w oczekiwania turystów.

Turystyka zdrowotna i wellbeing

W poszukiwaniu miejsc w kraju, w których można polepszyć swoje zdrowie i poprawić jego kondycję, zawsze warto skierować swoją uwagę do miejscowości nadmorskich. O wadze nadmorskiego powietrza i jodu w nim zawartym napisano już wiele prac. Przykładem oczywistym nadmorskiego miasta, tak oczywistym, że aż banalnym jest Sopot. Miasto rozpoznawalne jako uzdrowiskowe od przełomu XIX i XX w. Ale w świadomości większości Polaków kojarzy się wyłącznie albo z morskim powietrzem albo kąpielą i opalaniem. Tymczasem Sopot, właśnie w okresie pandemii, rozwinął ogromnie usługi z zakresu wellbeing, dostępne głównie w najlepszych hotelach oraz mocno zainwestował i dalej inwestuje w uzdrowiskowy "surowiec" czyli solankę. 

Solanka sopocka wypływa samoczynnie ze Zdroju św. Wojciecha, z głębokości 800 m. Zawiera solankę bromkową, jodkową oraz spore ilości jodu, magnezu i potasu. Jak przystało na bogactwo uzdrowiskowe solankę się pije w ogólnodostępnej Pijalni Wód Solankowych, oczywiście jest ona wielokrotnie rozcieńczona. W Parku Południowym Sopotu dostępne dla wszystkich są fontanny w postaci grzybków, z których płynie sopocka solanka. Wodę wykorzystuje się do inhalacji oraz leczenia górnych dróg oddechowych. 

Wellbeing w Warszawie

Warszawa jako miasto uzdrowiskowe turystyki zdrowotnej? Może dziwić, ale z drugiej strony to tam zgromadzono ogromną liczbę przeróżnych klinik urody, instytutów, salonów medycyny estetycznej na najwyższym poziomie usług. Nie powietrze zatem ani nie zdrowotne surowce, ale usługi, które zmieniają ciało, odżywiają skórę, są nośnikiem urody. Tego rodzaju turystyka zdrowotna wymaga zwykle dłuższego pobytu. Rynek pierwotny w Warszawie na obido https://obido.pl/rynek-pierwotny-warszawa/ oferuje nieruchomości i szansę na mieszkanie w stolicy. 

Tradycyjne tężnie

Poszukując miejsc w Polsce, w których można podreperować zdrowie, nie sposób pominąć Ciechocinka, który od dziesięcioleci leczy dorosłych i dzieci. Właściwie cała infrastruktura Ciechocinka podporządkowana jest tamtejszym tężniom. Uzdrowiska, pensjonaty, sanatoria to miejsce pobytu kuracjuszy oddychających powietrzem tężni, a jednocześnie, każdy z tych obiektów stanowi niezależny salon odnowy biologicznej. Na miejscu pobytu można umawiać się na zabiegi przywracające ciału sprawność, masaże, fizjoterapię, zabiegu z zakresu urody. Kilka tygodni pobytu w Ciechocinku przywraca witalność, energię i dobre samopoczucie. 

Kaszuby na zdrowie

Turystyka zdrowotna odkrywa powtórnie Kaszuby. Ten piękny, zielony, klimatyczny region Polski obfituje we wszystko, co potrzebuje turysta pragnący podreperować swoje zdrowie. Dostęp do zatoki i pełnego morza daje okazję kąpieli morskiej i słonecznej, powietrze z nieustającymi powiewami wiatru umożliwia pełny oddech. Kaszubskie hotele, pensjonaty, a przede wszystkim agroturystyka dają okazję do obcowania z naturą. Lasy, jeziora i trasy rowerowe oraz trekkingowe dostarczają powodów do aktywności fizycznej. 

Artykuł sponsorowany

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: