Zgłoś naruszenieZgłoś naruszenie

Więcej zszywek z tablicy

Przetwory

Marynowane pączki stokrotek...
dżem cukinia mięta
imbir kandyzowany
syrop z bazyli
Syrop ze stokrotek
Syrop szałwiowo-miętowo-cyn...
Dżem z bazylii mniam xD
Sok malinowy dla dorosłych
Obserwuj profil
GabiStryczek

GabiStryczek od dydona

Dodane 15.12 o 20:17
Przypięte po raz pierwszy przez dydona
 3351
Marynowane pączki stokrotek

Składniki:

 200 ml pąków kwiatowych stokrotki

 80 ml wody

 80 ml octu np. winnego lub jabłkowego

 0, 5 łyżeczki soli

 Szczypta kwasku cytrynowego

Kwiaty zbieramy przed rozwinięciem pąków i przechowujemy w lodówce.

Tuż przed przygotowaniem płuczemy pod bieżącą wodą i odsączamy na sicie. Sparzamy kwiaty w gotującej się wodzie przez 1 minutę, odsączamy i przelewamy zimną wodą.

W małym garnku gotujemy wodę, dodajemy sól, ocet i kwasek cytrynowy. Pąki kwiatowe układamy w małych wysterylizowanych słoiczkach, zalewamy octem, zamykamy przykrywkami i pasteryzujemy 10-15 minut. Pozostawiamy do ostudzenia, aż pokrywka się zassie.

Po tygodniu będą gotowe do spożycia.

Kwiatowe kapary to ciągle niedoceniany dodatek do wielu potraw a szkoda, bo stokrotki są pyszne. Na surowo, lekko miętowe a po obróbce chrupiące i bardzo wytrawne. W związku z tym, że pączki stokrotek są delikatniejsze od innych kwiatów, to potrzebują trochę lżejszej zalewy octowej. Oczywiście jak ktoś chce, to może zalewę doprawić bardziej na ostro lub słodko, ale według mnie w wersji na kwaśno, smakują wybornie.

Marynowane pączki stokrotek Składniki:  200 ml

pąków kwiatowych stokrotki  80 ml wody  80 ml octu np. winnego lub jabłkowego  0, 5 łyżeczki soli  Szczypta kwasku cytrynowego Kwiaty zbieramy przed rozwinięciem pąków i przechowujemy w lodówce. Tuż przed przygotowaniem płuczemy pod bieżącą wodą i odsączamy na sicie. Sparzamy kwiaty w gotującej się wodzie przez 1 minutę, odsączamy i przelewamy zimną wodą. W małym garnku gotujemy wodę, dodajemy sól, ocet i kwasek cytrynowy. Pąki kwiatowe układamy w małych wysterylizowanych słoiczkach, zalewamy octem, zamykamy przykrywkami i pasteryzujemy 10-15 minut. Pozostawiamy do ostudzenia, aż pokrywka się zassie. Po tygodniu będą gotowe do spożycia. Kwiatowe kapary to ciągle niedoceniany dodatek do wielu potraw a szkoda, bo stokrotki są pyszne. Na surowo, lekko miętowe a po obróbce chrupiące i bardzo wytrawne. W związku z tym, że pączki stokrotek są delikatniejsze od innych kwiatów, to potrzebują trochę lżejszej zalewy octowej. Oczywiście jak ktoś chce, to może zalewę doprawić bardziej na ostro lub słodko, ale według mnie w wersji na kwaśno, smakują wybornie.

Anaaan1995

do jakich dań można je dodać ? brzmi ciekawie, nie wiedziałam ze stokrotki nadają się do spożycia. Pozdrawiam :)

14.12 o 10:33   2  | 

marti123190

Anaaan1995,

22.12 o 0:26       | 

misio_pysioo

też jestem ciekawa . nie sadzilam że można je jeść .

14.12 o 14:50      2  | 

amortita

Bardzo ciekawe

14.12 o 17:33       | 

kaktuus

Mamo, a u Ciebie tyle stokrotek się marnuje.

16.12 o 18:21   1  |  3

zmorka

Robiłam je kiedyś. Smaczne, bardzo oryginalne. Ale zerwać kubek stokrotek to jakaś masakra! Godzina nie wystarczy na jeden kubek, a miałam ich pełno na trawniku...

21.12 o 22:49    | 

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię
Zszywka przypięta na tablicach:

Także przypięli do swoich tablic:

Użytkownicy także przypinają:

ZMIEŃ TŁO ZMIEŃ STYL
DO GÓRY