Meble biurowe – jakie wybrać, by wyszło to na zdrowie
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 13.09 o 17:19
Obserwuj
90

Meble biurowe – jakie wybrać, by wyszło to na zdrowie

Meble biurowe – jakie wybrać, by wyszło to na zdrowie

Meble biurowe w czasach gdy większą część dnia spędzamy, siedząc za biurkiem, mają specjalne zadanie. Mianowicie muszą nas zaktywizować. To rozwiązanie, które ma pomóc tym, którzy przez pracę biurową mogą ponieść zdrowotne konsekwencje.

Jeśli chodzi o meble gabinetowe czy też  biurowe to przez długi czas chodziło o to, by były to funkcjonalne meble. Czyli takie, które są użyteczne, pozytywnie wpływają na efektywność pracy i na wykorzystanie powierzchni biura. Dziś wyposażeniu biur stawia się trochę więcej wymagań.

Meble do biura – nie tylko funkcjonalne

Meble pracownicze  mają być dziś nie tylko funkcjonalne, ale i ergonomiczne. Oznacza to, że powinny one stwarzać człowiekowi takie warunki pracy, które będą jak najbardziej przyjazne dla jego organizmu. Takie wyposażenie biur ma zaspakajać potrzeby biologicznej człowieka i czynić przestrzeń pracowniczą przyjazną. A to wszystko powinno się z kolei przełożyć na uniknięcie chorób zawodowych. W tym wszystkim ma właśnie pomóc aktywne i ergonomiczne wyposażenie biura, czyli m.in.: aktywne krzesła, stołki, biurka z regulacją wysokości, piłki balansuje czy bieżnie biurowe. Dziś systemy mebli biurowych znacznie różnią się od tych, które przez długi  czas królowały w biurowych przestrzeniach.

Nowoczesne biurka – ratunek w siedzącym trybie życia

Klasyczne biurka, przy których w pozycji siedzącej spędzało się wiele godzin, odchodzą w zapomnienie. I zostają coraz częściej zastąpione przez meble z elektryczną regulacją wysokości blatu. Sprawdzą się one nie tylko w takim miejscu jak biuro obsługi klienta. Gdzie często praca jest zmianowa, a w tym wypadku jedno biurko jako miejsce pracy może  posłużyć dwóm  pracownikom, a każdy z nich będzie miał mebel idealnie dopasowany do swojego wzrostu. W tym wypadku będzie to nie tylko rozwiązania prozdrowotne, ale i ekonomiczne. A tanie meble biurowe wysokiej jakości zawsze są dobrą inwestycją. Biurka z regulacją blatu mogą być też wykorzystywane przez jednego pracownika. Umożliwiają one zmianę pozycji za biurkiem na stojącą w krótkim czasie. A to same korzyści, między innymi: odciążenie pleców, poprawa cyrkulacji krwi w organizmie oraz... spalone kalorie. Takie zmiany pozycji są bardzo korzystne, gdyż jak wiadomo statyczna praca siedząca to przyczyna wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak np. nowotwory. To także ryzyko powstania żylaków i pojawienia się zwyrodnień kręgosłupa. Ruszmy więc... się zza biurka i postawmy ciała do pionu, zanim poziom naszego zdrowia drastycznie spadnie.

Krzesła obrotowe to niejedyny wybór

Krzesło biurowe w nowym wydaniu to siedzisko przystosowane do tak zwanego aktywnego biura. To miejsce pracy, w którym wyposażenie zmusza pracowników do ruchu, czyli częstej zmiany pozycji. Aktywne krzesła (stołki siodłowe, ergonomiczne czy też balansujące) oferują właśnie taką możliwość. Dzięki nim twoja pozycja podczas pracy siedzącej nie jest statyczna. W ten sposób unikniesz przeciążeń części ciała, jak to jest w przypadku, gdy przez osiem lub więcej godzin siedzisz bez ruchu za biurkiem. Aktywne krzesła wymagają niejako balansowanie ciałem w celu utrzymania równowagi, dzięki czemu nawet podczas pobytu w biurze ćwiczymy mięśnie nóg i pleców (które są podstawą, jeśli chodzi o zdrowy kręgosłup) oraz równowagę. Dla osób wprawionych w bojach doskonałą będzie piłka balansująca (znakomicie rozluźniająca mięśnie miednicy), a dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z aktywnymi krzesłami, polecany jest stołek balansujący – nieco stabilniejszy niż piłka. Wszystkie krzesła aktywne to dopracowany i niebanalny design, dzięki czemu są one miłe nie tylko dla ciała, ale i dla oka.

Aktywność w biurze – jest to możliwe (i wskazane)

Nowoczesne biuro to nie tylko zbiór mebli biurowych i korzystających z nich non stop ludzi znajdujących się w pozycji siedzącej. To wyposażenie, które pozwala stworzyć w pracy minisalę ćwiczeń. Do takich sprzętów należą między innymi: 

  • bieżnie biurowe,
  • biurowe rowery treningowe,
  • platformy balansujące.

Wstanie zza biurka i chwila przerwy podczas ćwiczeń na przykład na rowerach treningowych pozwolą odprężyć ciało. Dzięki ćwiczeniom, które zaktywizują nogi, unikniemy żylaków i zmniejszymy ryzyko wystąpienia groźnych dla życia zatorów. Poza tym chwila ruchu dobrze wpłynie również na nasze samopoczucie psychiczne. Odprężymy się i uspokoimy natłok myśli. Po każdym wysiłku zrelaksowany umysł jest bardziej kreatywny, w związku z czym pojawiają się nowe opcje na rozwiązanie jakiegoś problemu. 

Ścianki działowe i akustyczne – dla komfortu w open space

Przestrzenie open space w pracy są współcześnie czymś bardzo powszechnym. Jednak także przy takiej aranżacji miejsca pracy liczy się komfort wykonywania obowiązków. Dlatego dobrym rozwiązaniem są ścianki działowe pozwalające odgrodzić od siebie biurka. Są one często wykonane z materiałów, które tłumią dźwięki, dzięki czemu pracownicy mogą się bardziej skupiać na swoich zadaniach. Występują one w różnej kolorystyce i są wykonane z różnych materiałów. Na pewno na atrakcyjność przestrzeni biurowych wpłyną ścianki działowe podłogowe ze skrzynką na rośliny – natura ma kojący wpływ na psychikę człowieka.

Ergonomiczne meble biurowe AJ Produkty to wyposażenie biur (także biura domowego), które pozytywnie oddziałuje nie tylko na zdrowie fizyczne pracownika, ale także pomaga w utrzymaniu komfortu psychicznego. A to wszystko przykłada się na efektywność pracy i zadowolenie z niej. 

 

 

 

 

 

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Przypięte na:

Biznes

Meble biurowe – jakie wybrać, by wyszło to na zdrowie Jaki telefon bez abonamentu wybrać? Czym są kasy online?