Nasiona konopne – superfood
 
 
konopiafarmacja

konopiafarmacja

Dodane 8.12 o 12:38
Obserwuj
480

Nasiona konopne – superfood  

Nasiona konopi (siemię konopne) są nazywane superskładnikiem diety ze względu na idealną proporcję kwasów omega-6 do omega-3 oraz zawartość 10 aminokwasów, co sprawia, że są doskonałym źródłem białka. Oprócz tego nasiona konopi to bogactwo witamin i składników mineralnych .  
Konopne nasiona posiadają kilka unikalnych cech wpływających korzystnie na organizm, są nazywane super żywnością. Między innymi poprawiają profil lipidowy krwi i tym samym zmniejszają ryzyko miażdżycy, zawału serca oraz udaru. Poprawiają też wygląd skóry, włosów i paznokci, regulują trawienie wpływając na poprawę funkcjonowania układu pokarmowego. Nasiona konopi: skład i właściwości  
Nasiona konopi siewnych wyróżnia idealny dla człowieka stosunek kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3 (3:1), których organizm nie potrafi syntetyzować, dlatego muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Stosunek ten jest bardzo ważny, ponieważ kwasy omega-6 mają działanie prozapalne, zaś omega-3 przeciwzapalne - zbyt duża ilość kwasów omega-6 w stosunku do omega-3 zwiększa skłonność do powstawania stanów zapalnych w organizmie, co sprzyja m.in. zapaleniu stawów, cukrzycy, nadciśnieniu tętniczemu . Większość Polaków spożywa za dużo kwasów omega-6 w stosunku do omega-3, dlatego nasiona konopi są produktem, o który warto wzbogacić swoją dietę.  
Kwasy tłuszczowe spożywane w odpowiednich proporcjach zmniejszają ryzyko zawału serca, powstawania zakrzepów, zaburzeń rytmu serca, obniżają poziom cholesterolu we krwi oraz obniżają ciśnienie krwi. Ponadto kwasy tłuszczowe zmniejszają stany zapalne stawów, poprawiają wygląd skóry przez zwiększenie jej elastyczności, są pomocne w leczeniu chorób skórnych (egzema, łuszczyca). Poprawiają wydolność umysłową i zmniejszają stany zapalne układu pokarmowego.
 3 łyżki nasion konopi siewnej pokrywa aż 50% dziennego zapotrzebowania na magnez, który zapobiega zmęczeniu, znużeniu i skurczom mięśni. Nasiona konopi siewnej zawierają również kwas gamma-linolenowy, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie i wzrost komórek, nerwów, mięśni i organów w całym organizmie. Przyczynia się również do łagodzenia objawów menstruacji i menopauzy.
 Gdzie można wykorzystać nasiona konopi ? 
Pudding Chia z owocami i nasionami konopi
izupa z awokado i czosnkiem , podana z nasionami konopi
 mleko konopne, 
 kasza jaglana z owocami i nasionkami sałatka z oliwkami , rukolą , serem pleśniowym posypana nasionami 
 Koktajl z banana rukoli, 2 łyżki nasion konopnych
 Siemieniotka – tradycyjna, śląska zupa
 Kakaowe kulki energetyczne z nasionami konopi
 Nasiona znajdziesz na www konopiafarmacja pl  
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: