Więcej zszywek z tablicy

Rozciąganie

Trening rozciągania II
Vilduś - Trening rozciągają...
Vilduś - Trening rozciągają...
Vilduś - Rozciąganie brzucha
Rozciąganie pleców
Dziś dzień rozciągania 30 m...
Ćwiczenia na górne partie c...
Ćwiczenia rozciągające
yog..
ćwiczonka
SZPAGAT do lata!!! Podejmuj...
Naucz się szpagatu! Podejmu...
marisenna

marisenna od adusia3009

Dodane 28.02 o 18:26
Obserwuj
Naucz się szpagatu! Podejmujesz wyzwanie? :D Rozróżniamy dwa rodzaje szpagatu – damski inaczej francuski, z gimnastyki to siad kroczny oraz szpagat męski inaczej turecki czyli siad rozkroczny. Szpagat damski, który jest troszkę łatwiejszy do wykonania. Większość osób poprzez systematyczne rozciąganie jest w stanie go wykonać. Natomiast szpagat męski dla niektórych osób jest z natury niewykonalny ze względu na anatomiczną budowę miednicy (inny kąt ustawienia powierzchni stawowych stawu biodrowego u kobiet a inny u mężczyzn), do tego dochodzi również różna budowa samego stawu biodrowego (niektórzy maję głębsze panewki stawu biodrowego). Dziś pozostaniemy w temacie szpagatu damskiego. Poniżej przedstawiamy ćwiczenia, które naszym zdaniem pomogą nam w wykonaniu tego szpagatu.

Naucz się szpagatu!

Podejmujesz wyzwanie? :D Rozróżniamy dwa rodzaje szpagatu – damski inaczej francuski, z gimnastyki to siad kroczny oraz szpagat męski inaczej turecki czyli siad rozkroczny. Szpagat damski, który jest troszkę łatwiejszy do wykonania. Większość osób poprzez systematyczne rozciąganie jest w stanie go wykonać. Natomiast szpagat męski dla niektórych osób jest z natury niewykonalny ze względu na anatomiczną budowę miednicy (inny kąt ustawienia powierzchni stawowych stawu biodrowego u kobiet a inny u mężczyzn), do tego dochodzi również różna budowa samego stawu biodrowego (niektórzy maję głębsze panewki stawu biodrowego). Dziś pozostaniemy w temacie szpagatu damskiego. Poniżej przedstawiamy ćwiczenia, które naszym zdaniem pomogą nam w wykonaniu tego szpagatu.

Zszywka przypięta także na tablicach:
Dieta i ćwiczenia Sport Ćwiczenia Ulubione +292 innych
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

kasiadaisy90

moze sie uda:-)

1  |  11.01 o 7:58  

Jessi_12355

Naszczescie umiem ten i ten :) ale najłatwiej jest się nauczyć damskiego z mojej sperspektywy :* Powodzenia

 |  23.12 o 20:58   Pokaż odpowiedzi

your_brow

zawsze chciało się nauczyć;) a jak trzeba długo ćwiczyć żeby osiągnąć efekt

1  |  20.12 o 0:10  

malaczarna53

Ciekawa sprawa

 |  15.12 o 21:29  

thebest220

Mi właśnie zawsze bez problemu wychodził szpagat "męski", ale "damskiego" nigdy nie potrafiłam zrobić... Czy coś jest ze mną nie tak? :o xD

2  |  15.12 o 19:31   Pokaż odpowiedzi

angela97rr

sa meskie i damskie. damskie potrafie ale z meskim mam problemy bo gdy to robie to juz nie o miesnie chodzi ale bola mnie biodra i boje sie rosciagac. Czu to ze niektore kobiety maja problemy z meskim szpagatem znaczy ze nie maja szans sie go nauczyc ? czy jest jakis sposob ?

 |  15.12 o 18:51   Pokaż odpowiedzi

aleksandrine

kiedyś robiłam coś takiego, po kilku ćwiczeniach nie miałam siły, a na drugi dzien nie mogłam chodzić xd ale na to słaba jestem

 |  14.12 o 14:15  

karoleg1

systematyczność

 |  11.12 o 20:18  

laura1271

wow

 |  11.12 o 16:59  

ch_martyna

jak często należy wykonywać te ćwiczenia?

4  |  2 9.12 o 15:35   Pokaż odpowiedzi
Zobacz więcej komentarzy

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: