Więcej zszywek z tablicy

dzieciątko

pomysł na zdjęcie :)
***
Pokój dziecięcy wg metody M...
Był bardzo szczęśliwy To ja...
Ooooo(^__^)♥♥♥
obowiązki ważna rzecz. Moty...
Więcej na babstyl.pl. Obecn...
zabawy letnie
Miarka do stóp. Różne kolor...
Silikonowa szczoteczka do z...
Piłka takane do nauki chwyt...
milamico

milamico od milibarcamili

Dodane 28.02 o 19:57
Obserwuj
obowiązki ważna rzecz. Motywujące słowa i zabawa podczas sprzątania jest najważniejsza. dlaczego? wtedy dziecko dobrze sobie wszystko kojarzy a nie jako rozkaz wydany przez rodziców(czasami idę wtedy kiedy nie widzi lub jest w szkole i poprawiam co prawda np. skladam ubrania ale dziecko wie ze zrobiło dobrze)

obowiązki ważna rzecz.

Motywujące słowa i zabawa podczas sprzątania jest najważniejsza. dlaczego? wtedy dziecko dobrze sobie wszystko kojarzy a nie jako rozkaz wydany przez rodziców(czasami idę wtedy kiedy nie widzi lub jest w szkole i poprawiam co prawda np. skladam ubrania ale dziecko wie ze zrobiło dobrze)

Zszywka przypięta także na tablicach:
True story ;3 Dla dzieci Ulubione All +107 innych
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

zakrecona_fit_mama

Mój syn mając 2 lata sam wycierał swój stolik i mył drzwi balkonowe, i to nie dlatego, że ja mu kazałam, ale sam chciał...ba, nie pozwalał, żebym ja to zrobiła, tłumacząc, że to jest jego. Teraz ma 3 latka, sam korzysta z ubikacji, sam przynosi sobie jedzenie, picie i odnosi talerzyk. Ja go do niczego nigdy nie zmuszałam, on sam chce. Czy cierpi z tego powodu??? Nie!!! On sam chce być jak najbardziej zaradny, a ja mu tego nie utrudniam, w sumie każda chęć pomocy mu w czymś kończy się wrzaskiem, że on sam. No cóż, dzieci są różne, jedne nie chcą nic robić a inne tak jak mój super 3-latek chce pomagać mamie we wszystkim. Jestem mega dumna z takiego syna :)

3  |  5.03 o 18:33  

Luna9211

Dziecko to wszystko będzie robić a mamusia do spa :D

2  |  8 2.03 o 1:54   Pokaż odpowiedzi

Hellas26

Wszystkie rady dobre, mądre podejście i można wyciągnąć praktyczne pomocne formy w wychowaniu aby rodzice mieli naprawdę ochotę i czas by poświęcić trochę siebie i miłości dla dzieci bo dzisiejsze czasy to duże wyzwanie gdy matki pracują. Mówi się szczęśliwa matka to dobra matka. Wszystkie rady praktyczne. Dzieci nawet trudne uczą się zawsze ale potrzebują by poświęcić im dużo uwagi wtedy oddają podwójnie i na zawsze.

 |  1.03 o 8:29  

inspiracjanazszywce

o czym wtedy się myślało, by stworzyć dziecku doskonałe warunki do zabawy i do pracy. Nie iść po najmniejszej linii oporu, ale spróbować czegoś innego, nowego. Kreatywność jest idealnym lekiem na wszelakie mankamenty, Jak widać, wszystko po raz kolejny leży w naszych rękach. Warto więc się czasami postarać, by na wszelkie możliwe sposoby pomóc rozwijać się dziecku, nie psując jednocześnie tego jakże pięknego czasu dzieciństwa, by po latach z łzą w oku było co wspominać, a jednocześnie nie wychować członka społeczeństwa jako dysfunkcyjnej jednostki, nieprzystosowanej do życia. Tak więc do dzieła, rodzice!

5  |  28.02 o 9:43  

inspiracjanazszywce

ciekawym rozwiązaniem jest też no. Wspólne gotowanie. To dla dzieci wielka frajda. Mają szansę się wykazać, przygotować coś samemu, spróbować czegoś nowego, przy okazji pogłębia się relacja na linii rodzic- dziecko, a to ma ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka. Brak takiej relacji rzutuje natomiast na całe emocjonalne życie przyszłych dorosłych obywateli. Wielu rodziców uskarża się na brak pomysłów podczas organizowania gier i zabaw, nie mówiąc już o wplataniu w to obowiązków. Warto jednak pamiętać, że istnieje zarówno stosowna literatura, jak ii szeroki zapas takiej wiedzy w sieci. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Trud jest właściwie niewielki, koszty również. Czasami bardzo łatwo można zrobić coś z niczego, wystarczy chwilę pomyśleć, pobudzić wyobraźnię, cofnąć się do czasów dzieciństwa i pomyśleć o tym,

4  |  28.02 o 9:42  

inspiracjanazszywce

często bywa też tak, że taka pomoc budzi opór dziecka, które w tym czasie chciałoby się bawić, a nie robić coś, co go kompletnie nie interesuje, Sztuką rodzicielską jest w takiej sytuacji zorganizowanie czasu dziecku tak, by wykonywało ono powierzone mu obowiązki a przy tym dobrze się bawiło. To niewątpliwie trudne zadanie. Ale oczywiście wykonalne. Wielu ekspertów od psychologii dziecięcej podkreśla znaczenie kontaktu rodzica z dzieckiem przy tego rodzaju obowiązkach. Mianowicie, dziecko chętniej posprząta zabawki razem z mamą, gdy wytłumaczy mu się, że zbiera magiczne kamyki, a nie klocki. To zdecydowanie bardziej ułatwia sprawę. Jednak subtelna granica znajduje się w miejscu, w którym dziecko powinno wiedzieć, że musi wykonać daną czynność, że jest to jego obowiązek, ale może się przy tym całkiem nieźle bawić.

3  |  28.02 o 9:42  

inspiracjanazszywce

nie napisze jako matka ani córka napisze jako psycholog: Dzieciństwo to okres beztroski, radości i zabaw. To czas, w którym wszystko wydaje się być tak różnym od tego, czego doświadcza się po przekroczeniu progu dorosłości. Jednak poza budowaniem pięknych wspomnień, dzieciństwo to także czas, w którym kształtują się nasze osobowości, podejście do innych ludzi, emocjonalność i wrażliwość. Dlatego też bardzo ważne jest, aby w tym okresie, dziecko nie tylko miało wiele cudownego czasu na zabawę i przyjemności, ale także miało wiele okazji, by się czegoś nauczyć. Przede wszystkim o kontaktach między ludzkich, ale także o zwykłej szarości dnia codziennego, o obowiązkach wobec siebie i innych. Stąd też wielu rodziców wprowadza w swoich domach wiele zasad, do których dzieci muszą się stosować. Jedną z nich często jest pomaganie w obowiązkach domowych, zależnie od wieku dziecka.

2  |  28.02 o 9:41  

MagdAwOriflame

owszem może i to co teraz robi dwulatek i jest z tego zadowolony w przyszłości będzie tylko obowiązkiem ale przynajmniej będzie wiedział ze samo się to nie robi a niektóre nastolatki myślą ze naczynia zmywają się same, obiad sam się gotuje a śmieci same się wynoszą i tak czekają aż cud się stanie

3  |  28.02 o 7:41  

malwia

zapewniam, ze fakt, ze dwu czy czterolatek coś umie i robi z chęcią wcale nie gwarantuje, ze mu to zostanie do lat nastoletnich ;-) Nie przeczę, ze chwalebne jest wprowadzanie pewnych nawyków od wczesnego dzieciństwa. ale to co dla malucha jest frajda - np rozpakowanie zmywarki czy pralki - dla nastolatka i tak pozostanie przykrym obowiązkiem

1  |  28.02 o 5:41  

MagdAwOriflame

ja myśle ze dużo zależy tez od tego co robią rodzice moja córka(2 lat) mimo ze nie każe jej ścielić łóżeczka, wrzucać brudnych ubranek do pralki czy sprzątać rozlanego soku robi to sama bo widzi ze ja to robię

13  |  26.02 o 22:20   Pokaż odpowiedzi
Zobacz więcej komentarzy

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: