Powieść o różnych typach ludzkich: „Nad Niemnem”


Więcej zszywek z tablicy

wypieki

Piernik z orzechowym kremem
Sernik: 1kg sera 2 razy zmi...
Kostka alpejska Składniki n...
Sprawdzone przepisy na drob...
Ciasto latte macchiato Skła...
Ciasto bez mąki Nigelii SKŁ...
2 banany + 1 szklanka płatk...
NIEZAWODNY PRZEPIS NA DOMOW...
Milky Way Biszkopt: * 6 jaj...
Włoskie ciastka :D SKŁADNIK...
Szybkie ciastka PIEGUSKI 15...
NAJLEPSZY PRZEPIS NA KREMÓW...
PYSZNY TORT śMIETANKOWY Z B...
Proste i pyszne rogaliki &l...
Rogaliki z nadzieniem rabar...
najlepsze przepisy z myswee...
Prosta beza z kremem jogurt...
Pączki
moje wypieki | pączki mój n...
Pączki dietetyczne Składnik...
Kostka alpejska - ciasto na...
ciasto drożdżowe- robi się ...
Dresden Stollen - drożdżowa...
makowiec Ciasto na 3 strucl...
Ciasto Cztery Smaki SKŁADNI...
Biszkopt pieczony według te...
halikwik

halikwik od madzinka61

Dodane 23.11 o 21:26
Obserwuj

Pączki pieczone w piekarniku Składniki (na ok.

12 sporych pączków): 20 g świeżych drożdży 1 szklanka ciepłego mleka 2,5 szklanki mąki pszennej tortowej 1/4 szklanki cukru 2 łyżki roztopionego masła 1 średnie jajko (użyłam jajka wielkości M) marmolada/dżem do nadziewania Dodatkowo: cukier puder do oprószenia szczypta soli Wykonanie: Zaczynamy od wykonania rozczynu. Drożdże rozcieramy z 1 łyżką cukru, 200 g mąki i dodajemy tyle mleka, aby rozczyn miał konsystencję dobrej śmietany. Rozczyn zostawiamy w ciepłym miejscu, aby wyrósł (na około 10-15 minut aż drożdże się spienią). Mąkę przesiewamy wraz z cukrem i szczyptą soli. Dodajemy gotowy zaczyn, jajko i mleko. Całość dokładnie mieszamy mikserem za pomocą haka (kilka minut) lub ręcznie zagniatamy ciasto starajac się wtłoczyć do niego jak najwięcej powietrza. Następnie dodajemy roztopione i ostudzone masło i ponownie wyrabiamy kilka minut. Ciasto nie powinno się kleić zbyt mocno do rąk (jeśli jest zbyt rzadkie możemy dosypać odrobinę mąki). Wyrobione ciasto przekładamy do miski, którą przykrywamy ściereczką. Miskę z ciastem odstawiamy w ciepłe miejsce do podwojenia objętości. Po wyrośnięciu ciasta stolnicę lekko podsypujemy mąką i wykładamy ciasto.Delikatnie je wałkujemy na grubość około 1,5-2 cm.Ciasta nie odgazowujemy i nie zagniatamy Ostrą szklanką o średnicy około 6 cm (lub wybranej przez was) wycinamy kółka. Pączki przekładamy na przygotowaną wcześniej deseczkę, przykrywamy śc...

Zgłoś naruszenie

konto-usunięte

Gotowe pączki nadziewamy za pomocą szprycy marmoladą, dżemem, czekoladą lub budyniem . Przestudzone oprószyć cukrem pudrem.

 |  31.05 o 18:04  

konto-usunięte

przykrywamy ściereczką i pozostawiamy do wyrośnięcia.Za pomocą łopatki wycięte pączki przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia lub do natłuszczonych foremek, starając się zachować spore odstępy (pączki sporo urosną). Pozostałe ciasto po wyciętych pączkach z 1 tury otrzepujemy z nadmiaru mąki i lekko je zagniatamy. Spłaszczaczamy je dłońmi na grubość 2 cm i wycinamy pączki. Pączki z tej tury przekładamy na drugą blachę. Blachy z wyciętymi pączkami odstawiamy przykryte ściereczką w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Pączki pieczemy oddzielnie, ponieważ paczki z drugiej tury zostały odgazowane więc potrzebują więcej czasu na wyrośniecie. Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 200 stopni. Pączki pieczemy około 8-10 minut lub do momentu gdy uzyskają ładny rumiany kolor. Następnie wkładamy drugą blachę z pączkami, pod warunkiem że pączki odpowiednio wyrosły, jeśli nie, to zostawiamy je jeszcze na 10-15 minut. Pieczemy tak samo jak pączki z pierwszej blachy.

 |  31.05 o 18:03  

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: