Zgłoś naruszenieZgłoś naruszenie

Więcej zszywek z tablicy

Konkursy

KONKURS Kolorowa rewolucja
...
KONKURS ❅ Magia Świąt ❅

Gr...
♡ Halloweenowy zawrót głowy...
✪ Konkurs: Jesienne inspira...
Konkurs "Włos doskonał...
(◕‿◕✿) KONKURS - Lato z Far...
KONKURS - Piękne stopy z Ni...
“Macierzyństwo to taki zawó...
❤ KONKURS ❤

Każda z Nas ma...
Nie bez przyczyny mówi się ...
Drogi ZSZYWKOWICZU...

Wyob...
♡ KONKURS ♡

Książka to zaw...
❅❅❅ List do Świętego Mikoła...
Książki Kasi Ogórek "T...
Nastrajacie się już na nadc...
Słyszeliście o naszym nowym...
Nadeszła jesień, robi się c...
Zgarnij książkę pełną niezw...
Poznajcie sekrety techniki ...
Miłośnicy DIY, nagrody już ...
Zachwycają Cię wyjątkowe oz...
Słyszeliście o naszym najno...
Zadbaj o swoje stopy latem!...
W pogoni za marzeniami!

Ma...
Przywitaj maj z książką!

Z...
Konkurs “Siła uczuć”

Wiosn...

Więcej zszywek ze źródła

zszywka.pl

Cześć i czołem :D od dziś z... ♥ Konkurs Kolorowa rewolucj... KONKURS Kolorowa rewolucja
... Kliknij i Zobacz ... Piękna White DIY XOXO
Obserwuj
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 8.01 o 15:57 z

zszywka.pl

KONKURS Kolorowa rewolucja


Przesycone kolorem, pełne słońca i radości letnie dni… oj tęsknimy za latem.. By powspominać ubiegłoroczne wakacje i ożywić nieco zimę, zorganizowaliśmy dla Was konkurs. Do rozdania mamy 10 książek, zdradzających technikę koloru.
Dzięki książce dowiecie się dlaczego kolory mają aż takie znaczenie i jak dzięki nim można poprawić swój nastrój.:)

★ Co należy zrobić?
Zdradźcie nam swoje przepisy na udane, pełne koloru i szczęścia życie. Komentarz zamieśćcie pod tym obrazkiem.

★ Co można wygrać?
Wyłonimy 10 najciekawszych komentarzy, a zwycięzcy otrzymają od nas książki ”Kolorowa rewolucja”, których autorką jest Dagny Thurmann-Moe.

★★ Konkurs trwa od 08.01.2018 r. do 15.01.2018

★★ Wyniki ogłosimy 18.01.2018 roku

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia:)

, aby dodać komentarz.

makataka

Dla mnie udane, pełne kolorów i szczęśliwe życie to życie w gronie kochających osób. Młodzi ludzie coraz bardziej się wstydzą okazywać uczucia bliskim, a zwłaszcza swoim rodzicom. Moją receptą jest uszczęśliwianie bliskich: mamę, tatę, babcie, dziadka czy też mojego narzeczonego. Nic nie sprawia , że mój dzień staje się idealny kiedy usłyszę "dziękuję" , "kocham" czy też "jesteś wspaniała". Prezenty, podarunki nie sprawiają, że mam życie kolorowe, a obecność moich ukochanych bliskich. Moimi kolorami życia jest czerwony, niebieski i zielony. I to nimi się kieruję. Czerwony oznacza miłość ( bo to najważniejsze),zielony nadzieję ( na lepsze jutro ) a niebieski wiarę ( w lepszych ludzi). "Najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu, to postępować według reguł, które dajemy innym." - Harold Taylor

8.01 o 16:32   1  |  1

tiare

nie mam przepisu na kolorowe życie - w mojej sytuacji jest to raczej życie mrzonkami...Po części udaje mi się je urzeczywistnić gdy spełniam swoje ambicje intelektualne, uczestniczę w projektach, które uważam za ważne czy ... otaczam się rzeczami spełniającymi moje kryteria estetyczne

8.01 o 18:34    | 

peema

Najwiecej kolorów w moim życiu dodają dzieci :) jeszcze nie mam swoich, ale uwielbiam spędzać czas z młodszą siostrą, kuzynostwem i innymi maluchami. Zabawa i szaleństwo z maluchami potrafi poprawić humor na cały dzień, a ich szczere intencje i prawdziwe uśmiechy potrafią pokolorować cały mój świat :)

8.01 o 20:14       | 

olix16

Jestem szczęśliwa, gdy wiodę życie bez fałszu i zamętu. Kolorów mu dodają moje wspaniałe dziecko, słońce za oknem, praca do której chętnie chodzę, osoby dzięki którym nie ma stresu. Czerpię radość z drobnostek z życia codziennego przykładowo z drobnych zakupów, z dobrego obiadu, a najbardzej z rozwoju mojego synka, z jego postępów i z miłości do niego, która jest nie do opisania!

8.01 o 21:15    | 

lulu7

"Pełne koloru życie" dobrze powiedziane, nie tylko w tonacji jednych barw.To by było za proste i nudne. Nie znam przepisu na szczęśliwe życie, prawda jest taka że każdy co innego od życia oczekuje, ale wiem że sam nasz los to emulsja doznań, tych radosnych i mniej. I w tym tkwi cała istota by nie stawać się daltonistą, tylko uczyć się rozróżniać odcienie czynów ,zyskiwać świadomość że ludzie nie są czarno-biali. Mówiąc krótko nie bać się doświadczać i eksperymentować, bo czy nie piękne byłoby stworzenie nowego koloru, swojego własnego.Czego życzę każdemu!

8.01 o 23:37    | 

mmsutkowska

Udane, pełne koloru i szczęścia życie...hmmm To: *optymizm- bo to naprawdę super gdy swieci słońce(cieplutko:-)) i fajnie gdy pada (bo można skakać przez kałuże) * pokora - by brać życie takim jakie jest ale tez wyznaczać sobie cele * bliska osoba - by usłyszeć „kokam ce” od syna i poczuć ze partner chwyta Twoja dłoń gdy poprostu idzie obok * marzenia - by pobujać w obłokach ale i niektóre spełniać * życie - by poprostu żyć i brać z niego ile się tylko da :-)

9.01 o 0:53    | 

misska

kochac zycie takim jakie jest , wazne tu i teraz , spelniac sie jak nawiecej , i nie pozwolic ludziom obalac swoje marzenia , kolorujesz swoje zycie na barwy jakie ty chcesz spelniasz swoje marzenia nie innych i dazysz do swojego celu

9.01 o 14:56    | 

gosia980

By życie było pełne kolorów, wystarczy odłożyc telefon, laptopa, wyłączyć telewizor i rozejrzeć sie dookoła siebie. Cały otaczający nas świat nasycony jest niezliczoną ilościa pięknych barw. W zasadzie całą naszą ziemską wędrówkę można nazwać kolorem, pomyślmy logicznie, ile razy patrzymy przez "ŔÓŻOWE okulary", widzimy BIAŁE myszki, myślimy o NIEBIESKICH migdałach, bądź jesteśmy CZERWONI się ze złości? :) no właśnie! Każdą chwilę można połaczyć z barwami, wystarczy odłożyć na bok wirtualny świat i dostrzec ten prawdziwy-kolorowy!

9.01 o 15:56    | 

Elulka

Życie każdej z nas ma swoją barwę i nie jest to z pewnością kolor szary. Kiedy rozwijam talenty i szukam w sobie nowych możliwości, robię z szarości barwę: kolor pragnień, tęsknot, marzeń a potem cieszę się ognistym spełnieniem. Kiedy codziennie uczę się kochać od nowa, czerwień miłości dotyka już nie tylko mnie, ale wszystkich spotkanych...W przestrzenie wnętrz wlewam swoje ukochane kolory, a dodatki ożywiają je swoją zmiennością. Nie gniewam się długo, po co? - skoro uśmiechem można zaróżowić czyjeś policzki, a pysznym ciastem zażółcić ciepłe spotkanie. Szczęściem jest dla mnie radość we dwoje lub więcej przyjaciół, wędrówki po bezkresnych szczytach gór, i twórczość, obdarowanie, i ciągle nowa nadzieja tam, gdzie stara umiera. Bo słowo KOLOROWO można napisać czernią, ale prawdziwe jest tylko tęczowe. :)

9.01 o 18:04    | 

Smerrfetka

Jestem marzycielką i to jest moja ucieczka nawet w najgorsze i najbardziej ponure dni. Gdy tylko zamykam oczy moje myśli wypełniają najjaśniejsze kolory. Marzę i podążam za marzeniami nie tylko w wyobraźni. Żeby ubarwić swoje życie przede wszystkim nie boję się podejmować śmiałych decyzji, które mogły by prowadzić do czegoś niesamowitego, co sprawi mi radość. Co tylko nowego sobie wymyślę nie ograniczam się myślami: bez sensu, nie dam rady, tylko od razu działam. Przecież można żyć w świecie, który sobie wymyślimy. Życie staje się wtedy pełne magii, kolorów i jest niesamowite. Jest jeszcze lepiej kiedy te spełniające się marzenia mogę dzielić z bliskimi osobami, które wnoszą słońce do mojego życia.

9.01 o 20:29    | 

Smerrfetka

Świat jest pełen kolorów i magii tylko musimy je dostrzec, zauważyć to piękno nawet w drobnych i z pozoru zwyczajnych rzeczach. Ja tak robię. Dostrzegam piękną soczystą zieleń trawy wiosną, tajemniczość nieba tuż przed wschodem. Jadąc samochodem moje myśli nie przepełniają zmartwienia, co będzie dzisiaj, jak wile mam do załatwienia, ale jaka piękna pogoda, jak cudownie pada deszcz. Życie jest pełne kolorów, kiedy zaczniemy je dostrzegać w świecie. kiedy naszą głowę wypełniają marzenia, pozytywne myśli i zachwyt.

9.01 o 20:48    | 

my_way

"Udane, pełne koloru i szczęścia życie" - mogę zdecydowanie powiedzieć, że w moim przypadku tej recepty szukałam długo. Będąc dzieckiem cieszymy się z każdej najmniejszej drobnostki - wyszedł nam piękny rysunek czy udała się babka. Będąc dorosłym nasze życie staje się pewnego rodzaju rutyną, która nie jest dobra dla naszego komfortu psychicznego. Jeszcze mieszkając z moją mamą wszystko wydawało się takie łatwe, ale do momentu wyjazdu na studia, pracy i samodzielnego radzenia sobie. Szczęście życia to dla mnie przyjazd do domu w oderwaniu się od studenckiego życia. Od 20 lat jak jestem na tym świecie kolorów do mojego życia dodaje mi moja mama.

9.01 o 22:05    | 

my_way

Najważniejsza osoba, która bez owijania w bawełnę zawsze powie, czy coś jest dobrze zrobione, czy nie. Udane życie to dla mnie egzystencja do końca moich dni przy boku ukochanej osoby. Mężczyzny, z którym się zestarzeje i z radością w oczach spojrzę na niego oraz swoich wnuków. Cały czas szukam swojego szczęścia, ale wiem jedno. Jeśli zostałby mi ostatni dzień życia nigdy nie powiedziałabym, że moja ziemska podróż była nieudana. Każdego dnia tworzę historię swojej egzystencji, która jest malowana kolorami radości, ludzi, których spotykam i sytuacji, które dają mi naukę oraz wiarę w lepsze jutro. :)

9.01 o 22:05    | 

NikOla_II

Zawsze wychodziłam z założenia, że pełne, kolorowe, szczęśliwe życie nie tworzą nasi znajomi, nie tworzą zdarzenia, czy ilość fanów na facebooku i instagramie. Szczęście musimy odnaleźć w sobie. Długo trwało zanim zrozumiałam, że to ode mnie zależy czy szklanka jest do połowy pusta, czy do połowy pełna, czy coś jest problemem czy wyzwaniem. I wiecie co? Wybrałam do połowy pełną i wyzwanie. nie przejmuje się tym co mają inni, a czego ja nie mam. Patrzę na siebie i akceptuję siebie taką jaką jestem - i niespodzianka, nagle inni zaczęli mnie akceptować, bo widzą mnie, pewną siebie i świadomą swojej wartości, to z kolei sprawia, że i oni mnie doceniają. Przepis na udane, pełne koloru i szczęście życie jest prościutki: pokochaj siebie, bądź optymistką i wytnij ze słownika słowo problem. I ważne jest aby nie przejmować się tym na co nie mamy wpływu: np na pogodę ;)

10.01 o 15:09    | 

0ai0

Receptą na szczęśliwe i kolorowe życie jest Bóg. Wiara w Niego i całkowite zawierzenie. Świat i ludzie nie zawsze nam sprzyja. Na drodze do szczęścia stoimy również my sami. Ale właśnie wiara w Boga pomaga mi odnaleźć kolory w codziennych szarościach: - Po deszczu - Bóg maluje na niebie piękną łunę w siedmiu cukierkowych kolorach - Po kłótni z mężem - maluje w soczystoczerwonych tulipanach na przeprosiny - Po gorszym dniu - maluje na ciepły brąz w słodkiej czekoladzie - Po wspinaczce na wysoką górę - maluje arcydzieło Wymieniać mogłabym bez końca. Fajnie jest dostrzegać te piękne kolory. Tylko trzeba pamiętać, by wyrzucić gumkę do ścierania, która ciągle je zamazuje.

10.01 o 22:03    |  2

iza929

Udane, pełne koloru i szczęśliwe życie? Po prostu żyć i czerpać z otoczenia tyle ile się da! ;) Rodzina, przyjaciele, uczelnia, fajna praca i spełnianie się na każdym kroku - to wystarczy, żeby być szczęśliwym! ;p dodatkowo posiadanie określonego celu w życiu i podążanie w jego kierunku ;) chcieć to móc! - tylko trochę inaczej, a taka postawa nadaje życiu już wielu barw. Plus relaks, który dla mnie jest bardzo aktywny - bieganie, basen, rower -> już więcej do kolorowego życia według mnie nie trzeba :D

11.01 o 8:09    | 

Mysweet82

Życie wypełniamy czerwonym kolorem miłości. Radością z bycia razem wypełnia radosna pomarańcz. Kolorem żółtym łapiemy drobinki szczęścia wysyłane przez słońce. Zielenią budzimy nadzieję którą zmieniamy w niebieskie szczęście tylko po to by cieszyć się zamachem naszego domu na wiosnę kiedy kwitną bzy. A wszystko to co piękne widzimy przez różowe okulary.

11.01 o 8:35    | 

tiare

kolorowe życie...zaczyna się gdy zaczynamy dostrzegać, rozróżniać jego barwy. Daltonizm jest także chorobą umysłu...

11.01 o 11:26       | 

ola0001

Przepisy na udane, pełne koloru i szczęścia życie? Chyba każdy by chciał znać na to przepis, niestety nikt go odemnie nie usłyszy. Nigdy nie doradzam ludziom, nie podpowiadam jaką decyzję podjąć, gdyż chodzi o ich przyszłość, bo jak to mówią każdy jest kowalem swojego losu. Czasem mimo najszczerszych chęci nasze "dobre" rady i podpowiedzi mogą być nietrafne i spowodować, że czyjeś życie nie będzie pełne koloru a stanie się smutne i szare. Najważniejsze jest żyć w zgodzie ze sobą a nie w zgodzie z innymi. Sami najlepiej wiemy co jest dla nas najlepsze i co sprawia nam radość. Trzeba żyć teraz i tu, nikt za nas życia nie przeżyje. Każde życie musi zaznać radości i smutku, wtedy po prostu wiesz, że żyjesz i to życie jest coś warte. Tak więc żyj tak jak chcesz żyć, i bądź szczęśliwy tak jak ty tego pragniesz a nie tak jak inni ludzie od ciebie oczekują.

11.01 o 13:00   1  | 

sandra33666

Każdy maluje swoją własną tęczę, ale moje życie staje się kolorowsze dzięki małym rzeczą które towarzyszą zwykłym czynnością. Od samego ranka warto zainwestować w szeroki uśmiech aby reszta dnia była kolorowa :) Śniadania urozmaicam owsianką lub koktajlami z mnóstwem owoców i nie tylko jedzenie ich powoduje uśmiech, lecz przygotowywanie ich na dziesiątki różnych sposobów. Kolorowe, błyszczące ozdoby w białych pomieszczeniach tez podnoszą nas na duchu. Ja farbami maluje kolorowe tła i upiększam motywującym cytatem, który dodatkowo daje „kopa” do działania i zarażania innych uśmiechem... Bo nie sztuką jest być pozytywnym gdy wszystko idzie po naszej myśli, lecz bycie pozytywnym gdy natykamy na przeszkody ;)

11.01 o 18:31    | 

sandra33666

Każdy maluje swoją własną tęczę, ale moje życie staje się kolorowsze dzięki małym rzeczą które towarzyszą zwykłym czynnością. Od samego ranka warto zainwestować w szeroki uśmiech aby reszta dnia była kolorowa :) Śniadania urozmaicam owsianką lub koktajlami z mnóstwem owoców i nie tylko jedzenie ich powoduje uśmiech, lecz przygotowywanie ich na dziesiątki różnych sposobów. Przy okazji wyłania się skryta dusza artysty ;) Kolorowe ozdoby w pomieszczeniach też odgrywają ważną rolę. Ja tworzę obrazki malowane akwarelami, z tęczowym tłem, i dodatkowo upiększam motywującym cytatem, który daje „kopa” do działania i przesyła fluidy energii, a tym przecież nikt nie pogardzi (potem wieszam je przy łóżku, i od razu czuję że to będzie MÓJ dzień) :) Ale także przy każdej okazji nauczyć się dostrzegać piękno świata i śmiać się głośniej, uśmiechać się szerzej, i skupiać się na tym co mamy, a nie na tym co mieć chcemy. Bo czasami wystarczy dodać kilka kropel kolorów aby życie stało się ciekawsze ;)

11.01 o 19:06    | 

zielona__

Na świecie nie ma człowieka, który powiedziałby stanowczo, że przez całe życie ogląda świat przez kolorowe okulary. Zdarzają się też dni pełne szarości, ciemności. Osobiście staram się czerpać z każdego dnia tyle ile się da. Oczywiście nic na siłę. Prawdziwa radość, szczęście jest wtedy, kiedy możesz dzielić się nim z innymi osobami. Często, gdy zrobię la kogoś coś bezinteresownie, ta osoba pyta co chcę w zamian, ale to właśnie w tym jest prawdziwy sekret. To właśnie szczęście i radość drugiego człowieka dodaje barw naszemu życiu.

11.01 o 21:38   1  | 

camomile_mint

Tylko od nas samych zależy, czy będziemy mieć udane, opływające w kolorach tęczy życie. Aby tak się stało, musimy zacząć realizować swoje marzenia. Bo to dzięki nim będziemy czuć się spełnieni, wolni. A wszystko ma szansę się spełnić, jeżeli mamy odwagę to realizować. Ja zawsze marzyłam o podróżach. Wydawało mi się to takie odległe pragnienie do momentu, aż wzięłam kartkę i spisałam listę miejsc, w których chciałabym być. Oczywiście, są tam podróże zagraniczne, ale wystarczy rozejrzeć się dookoła nas. Nie byłam dotąd świadoma jak piękna jest przyroda w pobliżu mnie. Wszystkie moje marzenia są na wyciągnięcie ręki. Od tego momentu każdą wolną chwilę spędzam z ludźmi, którzy są dla mnie ważni, przy których czuje się dobrze. Wybieramy się na całodniowe wycieczki za miasto. Odkreslam sobie miejsca w kuchni byłam ale jednocześnie wciąż na listę dopisuje nowe. To powoduje uśmiech na mojej twarzy, poczucie radości i szczęścia które jest dla mnie bardzo ważne.

12.01 o 9:40    | 

werus93

Uważam, że życie pełne kolorów to przede wszystkim kochająca rodzina i bliscy przyjaciel. Czasem zdarzają się szare i ponure dni w życiu każdego w moim również, jednak staram się myśleć pozytywnie i iść z podniesioną głowa do góry. W kryzysowych sytuacjach staram się być optymista, nie poddawać się i czekam na lepsze jutro. Aktualnie moje życie jest pełne koloru białego, fioletu zieleni i brązu ;) A co jest tego przyczyną? Przygotowania do najpiękniejszego dnia w moim życiu – ślubu. Termin wprawdzie za rok ale już się sporo dzieje i sprawia mi to ogromną frajdę. Więc podsumowując życie nie zawsze jest kolorowe ale należy gnać do przodu i cieszyć się z każdego dnia ;)

12.01 o 9:55    | 

kokardowa

Moim przepisem na kolorowe życie jest osobiste wprowadzanie kolorów poprzez moją pasję czyli malowanie. Nie jest to sztuka z wyższej półki, ale dla mnie nic tak nie napełnia mnie radością widząc swoje prace. A za swój dar uważam dostrzeganie pewnych kolorów tam, gdzie wcale ich nie powinno być, dlatego moje obrazy mimo braku realizmu zdecydowanie są pełne barw =)

12.01 o 10:44    | 

mimi86p

Największe szczęście daje nam drugi człowiek, poczucie więzi i bliskości. To osoba z którą można robić wszystko, nawet pomalować każdą ścianę na inny kolor w sypialni. A tak na wesoło: mój przepis na szczęście : SKŁADNIKI: uśmiech, szczypta szaleństwa, przyjaciele, kropla eliksiru miłości, pozytywne nastawienie, ambicja, marzenia WYKONANIE: uśmiech zmieszaj z szaleństwem, abyś zawsze mógł mieć czas na zabawę z kostkach przyjaciółmi którzy nawet w złych chwilach dodadzą otuchy. Bądź ambitny a Twoje marzenia spełnia się, dzięki kreatywności i wytrwałości. Bądź pozytywnie nastawiony i zawsze myśl dobrze o świecie. Dodaj kropelkę radości i już zawsze będziesz się cieszył z tego co masz i BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY WIODĄC PEŁNE KOLORU ŻYCIE :)

12.01 o 12:10       | 

Wisienka09

Na pewno koloru do życia dodaje miłość, ale też dzieci przyjaciele. Oprócz tego życie staję się barwniejsze jak posiada się pasję której człowiek oddaje się bez reszty. Można wtedy uciec od szarości życia. Ja jeszcze swojej pasji nie znalazłam ale uwielbiam czytać książki jest to moje hobby. Chociaż nie posiadam zbyt dużej biblioteki w domu ale często wypożyczam książki. Inną rzeczą (chociaż to nie rzecz) która dodaje koloru mojemu życiu to zwierzeta, konie, koty, psy i inne.

12.01 o 13:45    | 

dami1228

Chwilę się zastanawiałem co zapisać, ale zdecydowałem że nie będę "lał wody" i napiszę krótko i zwięźle. Według mnie, żeby mieć to udane, kolorowe i szczęśliwe życie wystarczy iść za głosem serca i nie przejmować się niczym. Wiem to z doświadczenia. ;D Czyli w skrócie: zjedz to ciastko, zignoruj idiotów wokół Ciebie, poczytaj książkę... Ciesz się życiem !!!

12.01 o 15:13   2  | 

Matya23

Przepis na udane życie? Dla każdego to coś innego, ale...Trzeba tak ogólnie można określić co tak naprawdę jest dla nas ważne- miłość? rodzina? pieniądze, jak siebie widzimy jakie mamy wartości i trzymać się ich , kształotwać swoje życie zgodnie ze swoimi przekonaniami i wartościami, to takie trudne w tych czasach. Życie będzie nas zwodzić, podsuwać buble, ale to nasz środek powie nam czy jest dobrze, czy nie. Można to szybko odczuć i dobrze jest pytać siebie dokonując wyborów, czy tego chcę, czy to jest ze mną zgodne. Czyli życie w zgodzie z sobą i wdzięczność za wszystko co do nas przychodzi w życiu... pozdrawiam

12.01 o 15:30    | 

malutkaslodkaja

myślę że w tak trudnych dla ludzkości czasach trudno znaleźć powód do uśmiechu kiedy zewsząd otacza Cię fala krytyki, a sprzeczne idealny fałszywie kreowane przez media próbują układać Twoje życie na swoich wymyślonych zasadach. Sądzę jednak że szczęście którego tak poszukujemy jest tuz obok nas i chodź często zapominamy by podziękować za obecność właśnie im- malarzem barw naszego życia. to właśnie te najcenniejsze dla nas osoby, z którymi możemy dzielić bezcenny, bezpowrotny dar jakim jest czas sprawiają że każdy dzień wypełniony bezgraniczną miłością kładzie najpiękniejszą z możliwych barw w nasze serce. Przekazujmy tę miłość dalej, dzielmy się z nią z innymi, może nawet nieznajomymi napotkanymi w tramwaju. Dzielmy sie uśmiechem i obdarzajmy nim innych a wszystko to (w co gorąco wierzę) zakreśli najpiękniejszą tęczę.

12.01 o 15:38    | 

Scooby17

Przepis na udane życie: SKŁADNIKI: 50 gramów uśmiechu 3 łyżki pozytywizmu 1 kilogram miłości 3 szklanki kreatywności 1 opakowanie dobrej zabawy UWAGA! Jeśli chcesz, możesz doprawić swój dzień szczyptą adrenaliny :)

12.01 o 15:49    | 

Ilonka1234

Moim przepisem na udane,pełne koloru i szczęścia życie to pozytywne myślenie.Na codzień staram się dostrzegać dobro w każdej sytuacji,w każdym z nas.W trudnych życiowych sytuacjach szukam choć jednej pozytywnej rzeczy,wyciągam wnioski i kieruję się tym,że "wszystko dzieje się z jakiegoś powodu"i"Bóg daje nam tyle,ile jesteśmy w stanie znieść".Ważne jest by dzielić się tym co mamy,wystarczą małe rzeczy takie jak uśmiech,dobra rada, pomoc innym ,poświęcenie swojego czasu.Gdy się czymś dzielimy,to do nas wraca.Pomoc innym-może być finansowa ale także inna,jak np.wskazanie drogi,pomoc w nauce.Udzielając pomocy innym stajemy się lepszymi osobami,przyczyniamy się by świat był piękniejszy.Miłość i oparcie w drugim człowieku jest także istotne,dbam o relacje które mam.Umacniam swoją wiarę w boga i ufam mu.Akceptacja swoich wad i pracowanie nad swoim słabościami-rozwój osobisty daje mi poczucie spokoju i spełnienia.Codziennie dziękuję za to co mnie spotkało w danym dniu.

12.01 o 16:09    | 

Kornelaa_

Dla mnie przepis na pełne kolorów życie jest proste: Otaczać się ludźmi których się kocha i poświęcać wolne chwilę na pielęgnowanie relacji między sobą nie skupić wyższej uwagi na pieniądze bo one często te relacje psują zawracają ludziom w głowach jednym zdaniem: Otaczać się ludźmi którzy nas kochają i troszczą się o nas.

12.01 o 18:00    | 

lovebuzzy

Aby mieć pełne koloru życie trzeba przez nie iść z uśmiechem na twarzy i podniesioną głową. Jeden szczery uśmiech to tak nie wiele, aby poprawić (zarówno sobie jak i innym) dzień. Więc jeśli tych uśmiechów w ciągu naszego życia będzie więcej, stanie się ono pełne kolorów i radości. To nic nie kosztuje, nie sprawia bólu, nie wymaga szczególnych zdolności. Jednym słowem potrafi to każdy bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Dzielmy się swym uśmiechem z innymi - idąc po bułki do sklepu, mijając profesora na uczelni czy woźnego zamiatającego korytarz. Nie przestawajmy się uśmiechać, a nasz świat stanie się piękniejszy!

12.01 o 18:05    | 

kasiulek003

Udane? Nie tylko wtedy, kiedy uda mi się osiągnąć cel, choć także, ale wtedy, kiedy osoba, którą kocham odniesie sukces i chce żebym to właśnie ja cieszyła się razem z nim. Udane kiedy upiekę świetne ciasto, nauczę psa nowej sztuczki, przebiegnę pół kilometra dalej niż ostatnio, widzę milimetr bardziej widoczny mięsień na brzuchu, kiedy kładę się do łóżka zmęczona, bo wycisnęłam z dnia wszystko co mogłam. Pełne koloru? Kiedy spojrzę na psa z ponurą miną, który teraz sobie przysypia i w sekundę uśmiecha mi się twarz na ten słodki widok. Od razu dzień/wieczór/noc jest mniej szary a bardziej kolorowy niż zwykle. Pełnia szczęścia? Móc zasypiać przy ukochanej osobie, być przywitaną przez psa po godzinie niewidzenia, jakby minęło przynajmniej pół roku... umieć się cieszyć z drobiazgów, jak przelotny całus, uśmiech bliskiego po podaniu mu śniadania i merdający ogon najlepszego psa na świecie... Udane, pełne koloru i szczęścia życie? W pełnym skrócie takie jest dla mnie :D

12.01 o 18:21    | 

moose662

Przepis na szczęście, by było życie kolorowe? Od dawien dawna, jeszcze od prababci przekazywany jest w rodzinie z pokolenia na pokolenie. A brzmi on tak: - Pełna szklanka serca, - Dwie szklanki dobrego humoru, - Dwie łyżki dobrych słów, - szczypta dobroci, - odrobina szczerości, - kilka kropel miłości - tabliczka dobrej czekolady, - kolorowe okulary, - odrobina chęci życia, Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i polać dużą ilością optymizmu! Kolorowe życie tworzymy my sami, otoczeni dobrymi ludźmi z którymi sami chcemy przebywać. Wystarczy stosować odpowiednio przepis i szczęśliwe życie będzie nas czekać! Dodam jeszcze, że na każdym kroku staram się dostrzegać piękno jakim jesteśmy otaczani, jakim daje nam natura. Staram się być również pełna optymizmu, a nie szukać co krok powodów do kłótni i sporów. Wiadomo bywają też gorsze dni, ale staram się by było ich jak najmniej. W końcu życie jedno mamy i nikt za nas go nie przeżyje :).

12.01 o 18:54    | 

MAGDAGINIEWICZ94

BYCIE MIŁA DLA INNYCH I POMAGANIE BEZINTERESOWNIE TAM GDZIE MOGE ORAZ SWOJE SZZESCIE

12.01 o 20:33    | 

SzpilkaEdukator

Brąz to kolor mojej miłości - ziaren kakaowca. Szara jest mgła, którą uwielbiam. Czarny jest łaskawy - pochłania wszystkie kolory, chce je w sobie zmieścić, ogarnąć. Jak czarna dziura, do której wszystkie kolory tęsknią, bo tam stają się jednością. W bieli tańczą razem, kładą się na sobie, migoczą. Oglądałam ostatnio skórę z bliska i w świetle słonecznym jest tęczowa. Może jednorożce widzą mnie jak Edwarda Cullena? Ja widzę, jak człowiek potrafi rozdźwięczeć się żywą czerwienią i pomarańczem, kiedy ktoś powie, że go kocha. Albo rozpływać się w błękicie, kiedy jego chomik między uszami rozpędza się nad logiczną zagadką. I lubię, kiedy krew rozlewa się różem po podekscytowanych policzkach :)

12.01 o 21:10   1  | 

Rouzi6

Moją receptą na szczęście są długie mroczne wieczory spędzone przy sheeshy z bratem, chłopakiem i kotem przy filmie, planszówkach i popcornie. I tak byle do lata

12.01 o 21:54   1  | 

urwisek01

Przepis na udane, pełne koloru i szczęścia życie ala ja : Składniki: 1)Trzy szklanki pełne miłości(oczywiście szczęśliwej ,w inną nie inwestuj!) 2)Dwie i pół szklanki nauki języka obcego (dowolny, w moim przypadku francuski nadaje dobry ,słodki smak) 3)Pięć łyżek stołowych tańca 4)Siedem łyżek stołowych przyjaźni 5)Szczypta wycieczek (chodźby tych najkrótszych,ale jednak) 6)Mała łyżeczka spacerów 7)Pół miski uśmiechu 8)Miska wiary w siebie i swoje możliwości 9)Dwa litry zaufania pokładanego w Bogu (jakimkolwiek) 10)Pół litra tworzenia szczęśliwych okazji Sposób przygotowania: Wszystko wymieszaj razem wedle swojego uznania. Do smaku możesz dodać swoje składniki. Podawać z radością!

12.01 o 22:11    | 

vioOlla

Docenianie każdej chwili, wdzięczność za to co się ma, kim się jest i za ludzi, którzy mnie otaczają oraz uśmiech każdego dnia to prosty, ale jakże skuteczny sposób na kolorowe i szczęśliwe życie :D z pozdrowieniami dla wszystkich, Wiola :)

12.01 o 22:42    | 

kiniaa674

mój przepis na kolorowe i szczęśliwe życie? po prostu chwytam każdy dzień, każdego wieczoru robię sobie podsumowanie dnia i wyciągam z niego tylko pozytywy i za to dziekuję temu Najwyższemu... ludzie mówią że potrzeba miłości, pieniędzy itp, ale gdyby nie Pan to by nikt tego nie doświadczył, a ja staram się żyć w prawdzie z Bogiem i wiem że dzięki Niemu moje życie, nie całe, ale momętami jest kolorowe i pełne radości..

12.01 o 23:53       | 

ffklaudia338

Szczęśliwe życie to dla mnie połączenie trzech sfer (jak trzy podstawowe kolory): duchowej, fizycznej, psychicznej. Bo nawet jak dwie "działają" to nie czuję, że żyję na pełnej petardzie :) Duchowa - wiara, w to, że Bog nade mną czuwa, kibicuje mi, wspiera Psychiczna - dbanie o relacje z najbliższymi, studiowanie, samoedukacja, praca którą uwielbiam (czyli 'poświęcanie' wolnego na bycie wychowawcą kolonijnym) Fizyczna - spacery, wycieczki rowerowe i siłownia pod chmurką A co w tym wszystkim najlepszego? Że rok temu nie mogłabym napisać czym jest szczęśliwe życie, bo dopiero takie życie odkrywam. I mam nadzieję że za rok też znajdę się w miejscu o którym teraz nawet nie marzę, tak jak stało się to w tym roku ;)

13.01 o 9:55    | 

_natka13_

Udane życie to życie chwilą, korzystanie z wszystkiego ile się da, aby mieć wspaniałe wspomnienia i poczucie, że nie przeszło się przez życie NIJAKO. Żyć tak, żeby można było później powiedzieć, że nie żałuje się niczego, nawet błędów, złych decyzji podjętych pod chwilą emocji. Zauważanie w tych rzeczach smutnych i ciężkich, pięknych i ważnych rzeczy, które mogą sprawić, że podejdziesz do życia w inny sposób. Doceniając swój wkład w życie innych pomagając, wnosząc uśmiech dostajemy wszystkie kolory tęczy. Trzeba żyć tak, aby nie żałować impulsywnych rzeczy tylko je wspominać z uśmiechem na twarzy, wiedząc, że nawet teraz by podeszło się do sytuacji inaczej :)

13.01 o 14:53    | 

wiossna

Kiedy byłam w ciąży, często śpiewałam maluszkowi "chodź pomaluj mój świt".I pomalował..."(...)na żółto i na niebiesko".W naszej małej rodzinie pojawiły się dotąd nieznane nam barwy. Dziecko przyniosło wiele radości, uśmiechu, dystansu do codzienności. Myślę,że to marzenia,miłość i nasi najbliżsi sprawiają,że nasze życie jest piękne i kolorowe.Na palecie barw są i te ciemne kolory jednak,gdy obrać odpowiednią perspektywę tylko wyostrzają one one głębię jasnych tonów.Optymizm i docenianie tego co już dzisiaj mamy czyni nas szczęśliwymi.

13.01 o 15:00    | 

hope080

Mój przepis na udane, pełne koloru i szczęścia życie to uśmiech, który jest ze mną od samego rana, gdy wita się ze mną mój malutki piesek. Zaglądając w okno widzę słońce, piękne niebieskie niebo albo burze, jasne pioruny które rozbłyskują się na całym niebie. Nawet w pochmurny dzień moje życie jest udane i pełne szczęścia zakładając kolorowe ubrania, ulubioną czerwoną bluzkę z motywującym mnie napisem 'Carpe diem' i garściami chwytam każdy dzień a moi przyjaciele zawsze mi w tym pomagają.

13.01 o 15:06    | 

Olunia936

Krok po kroku realizuję swoje pasje. Gram w teatrze, tańczę śpiewam i gram na instrumentach (fortepian,perkusja i gitara). To rzeczy, ktore uwielbiam robić, bo wiem że tylko dzięki temu jestem na prawdę szczęśliwa. Poza pasjami związanymi z muzyką w moim życiu nie brakuje innych cudownych doświadczeń, przyjaźń i bartestwo odnajduję nie tylko w szkole, ale również na mojej harcerskiej drodze gdzie pnę się coraz wyżej na drodze samorozwoju. Dzięki temu wszystkiemu życie nie przecieka mi między palcami, bo mimo braku czasu wiem że czerpę z życia jak najwięcej otoczana ludżmi, ktorzy mnie wspierają i kochają. Po potknięciach zawsze podnoszę się mocniejsza, właśnie to daje mi energię do dalszego działania. Nie zapominam również o edukacji szkolnej, planuję dostać się na architekturę wnętrz i możliwe, że własnie dlatego postanowiłam się podzielić z wami moim przepisem. Najważniejsze to uczyć się na błędach, spełniać marzenia i otaczać się ludźmi którzy nas wspierają i kochają!

13.01 o 15:52    | 

lalkaaa

" Przepis na udane, pełne koloru i szczęścia życie"... Ja JESTEM nie tyle, że Szczęśliwa ale PRZE SZCZĘŚLIWA :p:)) w 100% :P:) Mój przepis, ważne żeby każdy dzień traktować inaczej, inaczej...tak jakbyśmy dawali sobie nową szanse z uśmiechem, kawą i książką:) AAA Nic mi nie daje Szczęścia i kolorów jak widzę uśmiech na twarzy mojego dziecka pytającego co ranka "Mama wstawaj jestem głodna" i głośny śmiech mojego męża:)który co ranek wstaje i przynosi mi kawę do łózka:)

13.01 o 16:53    | 

Suzi123456

Po prostu zmienić swoje nastawienie do życia i zacząć cieszyć się każdą chwilą. Nie odkładać wszystkiego na jutro i skupić się na przyjemnych chwilach, a nie zmartwieniach. W życiu trzeba czasem zaszaleć i się odważyć i robić coś dobrego, a nie unikać robienia rzeczy złych . :)

13.01 o 18:07    | 

zgredek11

Uważam, że trzeba umieć cieszyć się z drobnostek takich jak uśmiech nieznanej osoby w autobusie, zaparzona z rana kawa czekająca na nas w kuchni na stole czy zwykłe bezinteresowne akty pomocy ze strony innych. Oczywiście gdy sami ofiarujemy dobro w postaci słowa czy uczynku poprawiamy zarówno swój jak i osoby obdarowanej dzień. Ponadto trzeba wierzyć w siebie, starać się nie załamywać przegranymi tylko traktować to jako dodatkową motywacje, wiadomo nie raz bywa to bardzo ciężkie, ale trening czyni mistrza. Aby życie było szczęśliwsze należy się również odciąć od toksycznych osób, które wywołują w nas negatywne emocje. A otaczać osobami, dla których jesteśmy bardzo ważni. Rodzina, ukochana osoba i jeśli się ma przyjaciele, bo niestety o prawdziwych coraz trudniej.

13.01 o 18:47    | 

zgredek11

Kolorów w życiu nadaje zawsze pasja, takie małe coś, po które można sięgnąć gdy jest gorzej, dla mnie jest to czytanie książek oraz szycie. W książkach ukryte są odpowiedzi na problemy, czy zmartwienia, w bohaterach można znaleźć wiele rodzajów zachowań, które pozwalają spojrzeć nam na nasze życie z innej perspektywy. Na sam koniec dodam, że w bardzo prosty sposób można sprawić, że życie będzie bardziej pozytywne, a mianowicie gdy wydarzy się negatywna sytuacja, trzeba zadać sobie pytanie: Czy będę o tym pamiętać za 5 lat? Czy nadal będzie to dla mnie problemem? Jeśli nie, to nie warto aż tak rozpaczać, trzeba działać ;)

13.01 o 18:47    | 

INKRE

Życie w obecnych, stresujących czasach nie zależy do zbyt prostego. Każdego dnia musimy zmagać się z trudnymi sprawami życia codziennego. Coraz częściej naszą głowę zaczynają zaprzątać niespokojne i nieszczęśliwe myśli, które mogą w końcu doprowadzić do depresji, czy ataków paniki. Moje sposoby na kolorowe, udane i szczęśliwe życie? To nic takie trudnego. Staram się nie przejmować opiniami innych, nie być zazdrosną o to co ma ktoś inny. Stawiam sobie wyzwania do zrealizowania, nie kłamię, lecz zawsze mówię prawdę, bo oczekuję tego również od drugiej osoby. A najważniejszą rzeczą jest to, że zawsze jestem uśmiechnięta, mam przy sobie najbliższe mi osoby, które zawsze mnie wesprą gdy tylko tego potrzebuję i mam chłopaka, który wiem, że mnie kocha i zawsze mnie pocieszy i wywoła na mojej twarzy uśmiech, choćby w najgorszych momentach. <3

13.01 o 20:53    | 

krolik132

Jest takie chińskie przysłowie "jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem" :) Mój przepisy na udane, pełne koloru i szczęścia życie? - Jestem ogrodnikiem :)

13.01 o 21:22   1  | 

zuziannna

Żeby nabrać jak najwięcej koloru i szczęścia życia należy moim zdaniem żyć prawdziwie pełnią życia....którą dał nam Bóg...... z miłością agape

13.01 o 22:11    | 

Eve_ness

PRZEPIS NA UDANE, PEŁNE KOLORU I SZCZĘŚCIA ŻYCIE: 1) KOCHAJ I SZANUJ ORAZ WSPIERAJ SWOICH NAJBLIŻSZYCH I DBAJ O RELACJĘ 2) POMAGAJ INNYM 3) SPEŁNIAJ MARZENIA 4) REALIZUJ SWOJE PLANY ŻYCIOWE , PASJE , HOBBY 5) MYŚL POZYTYWNIE ! BĄDŹ OPTYMISTĄ! 6) POMIMO PORAŻEK NIE PODDAWAJ SIĘ ! 7) NIE PRZEJMUJ SIĘ NEGATYWNYMI OPINIAMI INNYCH LUDZI (NIKT NIE JEST IDEALNY) 8) PAMIĘTAJ PRZYRODA, KTÓRA NAS OTACZA ZAWSZE POPRAWIA HUMOR 9) WYLUZUJ , MIEJ DYSTANS DO SIEBIE 10) BĄDŹ SOBĄ !!!!! 11) ŻYJ TAK JAKBY JUTRA MIAŁO NIE BYĆ ! :)

13.01 o 22:30    | 

kwiecie

bliska osoba+czas+spontaniczność+zdrowie+zrozumienie+zaufanie+wsparcie

13.01 o 22:44    | 

Rosamunda

Przesycone kolorem, pełne szczęścia życie to chyba marzenie każdego. Czy każdy dostaje na starcie równe szanse? Nie zawsze. Czasami życie nie maluje kolorowych scenariuszy. Zamiast kredek używa ołówków. Jeśli chodzi o przepis na kolorowe życie... Cóż, na to chyba nie ma schematycznego, prostego sposobu. Każdy jest inny, ma inna historię, inna dusze i inne przeżycia. Ale na pewno łączy nas jedno. Możliwość wyboru. Jak powiedział kiedyś ktoś mądry: "Moje życie, moje kredki". Nie wybieramy sobie losu jaki nas spotyka, ale to my decydujemy w jaki odcień będzie miało nasze życie. "Jak?" - nasuwa się pytanie. Otóż prosto. Kochać, spełniać marzenia, walczyć, choćby w beznadziejnych sytuacjach, podnosić się z upadku, popełniać błędy, naprawiać je, uczyć się na nich. Przeżyć to życie tak, by odchodząc mieć pewność, ze nie można było lepiej wykorzystać tej szansy. Po prostu, ze nie można było lepiej żyć.

13.01 o 23:30    | 

Eve_ness

Rosamunda,

13.01 o 23:45       | 

Eve_ness

Rosamunda, hmm święta racja :) Może zostaniesz pisarką :) ?

13.01 o 23:46       | 

diablleblanc

Częścią przepisu na pełne koloru życie, niezależnie od pogody ;), jest dla mnie makijaż. Wspaniałe kolory na powiekach i ustach, świadomość tego, że wyglądam pięknie, pewność siebie, możliwość robienia tego co mnie uszczęśliwia, właśnie to sprawia, że nawet najbardziej ponury dzień staje się słoneczny :)

14.01 o 0:58    | 

kanapka14

Trzeba po prostu zatrzymać się i rozejrzeć wokół.. Świat jest pełen kolorów , inspirujmy się niebem o poranku i zachodami słońca, lasami, kwiatami nawet pozornie szarym miastem. Gdy otoczymy się ulubionymi barwami będzie żyło się przyjemnie, kolorowo a miłe barwne skojarzenia obudzą szczęście o poranku.

14.01 o 7:12    | 

Enamorar

Szczęście to dla mnie życie w zgodzie z moimi najgłębszymi przekonaniami. Wolność do bycia sobą - która polega na przebadaniu wszystkiego czego mnie nauczono, gdy byłam dzieckiem (religia, nauczyciele, rodzice, koleżanki, koledzy, polityka, kultura). I stworzeniu nowych własnych przekonań i sądów, które będą dla mnie dobre i zgodne. Oraz miłująca życzliwość dla siebie, z której rodzi się miłująca życzliwość dla innych.

14.01 o 10:43    | 

Tanarri

Mój sposób na kolorowe, szczęśliwe życie to proste KOLOROWY TALERZ. Słodkie owoce , zielone warzywa, pyszne kolorowe wyciskane soki mmmm na samą myśl już mam lato w sercu !

14.01 o 11:09    | 

Pozytyvka

Moim przepisem na udane i pełne kolorów życie jest odwaga. Często idąc ulicami mojego miasta zwracam uwagę na ludzi którzy nie boją się pokazać siebie. Pełni wielobarwnych kolorów pokazują zwykłym szarym osobą, że nie warto jest być smutnym człowiekiem. Większość ludzi w tych czasach ubiera się tak samo, zero jakiejkolwiek kreatywności i pomysłu na ukazanie swojego charakteru poprzez ubiór. Dlatego odchodząc od stereotypów i nudnego nijakiego ubioru wybieram kolorową modę. Bardzo doceniam ludzi którzy mają odwagę wyjść z cienia pradawnych szarości i rozwinąć w sobie wielobarwnego motyla. PRZESTAŃMY BYĆ SZARYMI I NUDNYMI LUDŹMI.

14.01 o 13:08    | 

Moon00

Moim przepisem na szczęśliwe życie jest pomoc innym i rozwój swoich zainteresowań. Uśmiech osoby,której pomogłam jest dla mnie najlepszą rzeczą pod słońcem :)) Sam fakt,że poświęcę weekend na akcje wolontaryjną, przez 6h od samego rana będę harować i komuś to pomoże, sprawia,że czuję takie ciepło na sercu. Podobnie jest z moją pasją do ratownictwa- myśl,że może kiedyś pomóc to osobie w poprawie jego stanu zdrowia też mnie satysfakcjonuje. Gdy jest źle moim sposobem na przychodzący smutek jest szkicowanie, które sprawia,że nic oprócz kartki z ołówkiem nie istnieje. (Trudno mi się od tego oderwać ).

14.01 o 14:11    | 

nataliaxlucja

To proste... Po pierwsze zostawić to co już było w przeszłości, pogodzić się z tym. Po drugie, cieszyć się z małych rzeczy, np. z pocałunku w czoło od ukochanej osoby, słońca które wyjrzało zza chmur na 5 minut albo tęczy która pojawia się po ogromnej ulewie. Po trzecie robić tylko to na co ma się ochotę. I po czwarte i najważniejsze marzyć. Bo tylko dzięki marzeniom, osobistym pragnieniom, nasze życie ma sens.

14.01 o 14:12    | 

Avalon12

Każdy ma swoje sposoby na wprowadzenie kolorowych barw do swojego szarego i czasami smutnego życia. Mój sposób jest bardzo prosty i łatwy. Wystarczy mięciutki kocyk ciepła herbatka w ulubionym smaku i osoba, którą się kocha. Siedząc sobie tak razem kolory same zaczynają się tworzyć woku was. Nic więcej nie potrzeba wystarczy on i kolory same się pojawiają.

14.01 o 14:26    | 

niespotykana

Przepis jest prosty: whisky + cola + lód :) tak poważnie najważniejszym czynnikiem nadającym kolor życiu jest miłość. Wsparcie drugiej osoby pozwala na przezwyciężenie każdych trudności. Podobno miłość to potężna siła. Kolejnym ważnym czynnikiem jest pozytywne myślenie, ruch i zdrowa dieta. Należy zwracać uwagę na to co jemy. Przez żołądek do serca i dalej do mózgu. Przygotowywanie wspólnie posiłków pozwala na urozmaicenie życia, a kolorowe kanapeczki nadają dobrej energii na cały dzień.

14.01 o 14:32    | 

Asiulka2018

Kolorowe i szczęśliwe życie to życie z pasją. Człowiek bez pasji jest szary,smutny, czuje się niespełniony. Życie człowieka z pasją nigdy nie będzie nudne,a na smutek zabraknie czasu. Ale żeby pasja mogła być szczęściem trzeba mieć Kogoś, kto będzie przy naszym boku i pozwoli nam się rozwijać w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju. To jest prawdziwe szczęście - Miłość i pasja.

14.01 o 16:19    | 

Karmenn

Mój przepis na pełne koloru i szczęścia życie jest cały czas w budowie.Codziennie coś w nim zmieniam,ale cel jest jeden spełnić swoje marzenia.Realizuje go na wymarzonych studiach- architektura. Bardzo otworzyły mnie na otaczającą rzeczywistość, teraz patrzę na budynki, pomieszczenia pod nieco innym kątem niż wcześniej. Uważam że po lekturze takiej książki stałaby się jeszcze bardziej wrażliwa na dopieranie odpowiedniej kolorystyki wnętrz i detali. Nie rozwijam się tylko w jednym kierunku, jestem szczęśliwa kiedy mam dużo na głowie, rozwijam się na wszystkich płaszczyznach. Dlatego po pracowitym dniu na uczelni uprawiam sport, gimnastyka, yoga, aerial hoop to moja kolejna miłość *.* Jest to idealne odprężenie, pomaga mi to poznawać swoje ciało, a co za tym idzie budować pewność siebie

14.01 o 17:19       | 

bechemod

Moim przepisem na kolorowe życie jest jedno :) no może więcej niż jedno ale wynika to wszystko samo z siebie. Przede wszystkim zmienianie tego co jestem w stanie zmienić i niezmienianie tego czego nie dam rady. W dodatku bardzo szybko umiem to rozpoznać nie myląc się. Z tego powodu nie narzekam na nic co mnie otacza a zaoszczędzony na to czas poświęcam na rozmowy z moim życiowym partnerem. NA budowę głębokich relacji z moją drugą połówką. I to mój sposób na kolorowe życie.

14.01 o 20:32    | 

dark_lady

Mój przepis na udane, pełne koloru i szczęścia życie to traktowanie każdego dnia tak jakby był moim ostatnim.Staram się każdy dzień rozpoczynać z uśmiechem, choć nie zawsze jest kolorowo.Co ranek powtarzam sobie, że dzisiejszego dnia nic nie jest w stanie mi zepsuć, że przetrwam go z uśmiechem na twarzy , choćby nie wiem co. I, że to nie będzie po prostu kolejny dzień z mojego życia, a dzień jedyny w swoim rodzaju, w którym wydarzy się coś wyjątkowego. Na co dzień staram się także otaczać kolorami, bo to one poprawiają nastrój.Nawet takie drobiazgi, jak kolorowy długopis w pracy czy kolorowe kartki-przypominajki. Kolor ścian w pokoju, kolor paznokci...Do tego wszystkiego dodam jeszcze ludzi, którymi się otaczam. Najlepsi przyjaciele, ludzie, na których zawsze mogę liczyć. Staram się ich tak dobierać, żebyśmy wzajemnie mogli poprawiać sobie nastrój i "pompować" szczęście.No i mój motocykl,nawet on jest mocno zielony :-)

14.01 o 20:56    | 

kasia_jan

Mój przepis na pełne koloru i szczęścia życia to podróże. Nigdzie nie doświadczyłam tylu barw co zwiedzając. Kolor, smak i zapach próbowanych potraw, soczyste barwy pysznych owoców, mieniące się niebo podczas zachodu słońca na plaży czy feeria podczas jesiennej wędrówki po górach. Poczucie bycia częścią tego cudownego świata daje mi dużo satysfakcji, sprawia, że staram się pracować nad swoimi słabościami, by sięgnąć po kolejne szczyty i kraje i żyć tak, aby nasza planeta była dostępna w nieskażonym stanie jak najdłużej.

14.01 o 21:10    | 

akinom44

(Rodzina+szczęście+spokój+motywacja +wiedza) x wysiłek +wytrwałość do kwadratu = SUKCES Wygrały marzenia...

14.01 o 21:15   1  | 

enchanel

Każdy dzień może mieć moc koloru wystarczy go wprowadzić do codzienności. Kiedy lato mija i jego kolory odchodzą, nie możemy liczyć na naturę i musimy być kreatywnym. Moim sposobem, aby życie było udane i szczęśliwe każdego dnia to posiadanie w każdej chwili dnia wokół siebie lub na sobie czegoś pozytywnego. Może mieć to związek sentymentalny z ukochaną osobą, lub moc samą w sobie. W moim przypadku jest to poranna kawa w różowym kubku z jednorożcem, kobaltowa marynarka dodająca energii w pracy lub czerwone szpilki dodające pewności siebie, żółta ściana w kuchni, dzięki której gotowanie już nigdy nie będzie tylko nudnym obowiązkiem. Na studiach obowiązkowe kolorowe pisaki, dzięki którym żadne zajęcia nie będą nudne. Ostatnim etapem dnia jest oczywiście sypialnia z poduszkami w kolorach tęczy oraz pościel w błękitne niebo. Nasze otoczenie i strój często mają duży wpływ na nasz nastrój i moim oryginalnym przepisem na udane życie jest właśnie dbanie o to, aby miało na nas pozytywny wpływ.

14.01 o 21:24    | 

chmura28

Przepis na udane życie? Obawiam się, że nie ma takiego... Jedyne co możesz zrobić aby było Ci lepiej z samą sobą to słuchać potrzeb swojego organizmu. Jak zadbasz o swoje ciało to i duszy będzie lepiej! :)

14.01 o 22:00    | 

RysunkIJa

Według mnie kolorowe życie jest piękne bez oszukiwania i kłamstw,gdy jesteś w atmosferze rodzinnym.

14.01 o 22:36    | 

chmura28

Przepis na udane życie? Kto by go nie chciał... Obawiam się jednak, że coś takiego nie istnieje. Najważniejsze to słuchać potrzeb swojego organizmu. W zdrowym ciele, zdrowy duch - proste a jakie prawdziwe! Żyj w zgodzie z samą sobą, to pierwszy krok. Świat może być taki jaki chcesz aby był, wystarczy spojrzeć na niego z odpowiedniej perspektywy, a czarne zmieni się na różowe, zielone, czerwone, czy jeszcze inne w zależności od tego co lubisz.

14.01 o 22:38    | 

onlypain

Aby być szczęśliwym nie trzeba wiele. Bowiem to właśnie w małych rzeczach, na które może nawet nie zawracamy uwagi, drzemie grom radości. Możemy ją usłyszeć w śmiechu dziecka po nieprzespanej nocy, słowie ,,kocham"niosącym się echem wśród ścian i potuczonych talerzy po kłótni , czy dźwięku dudniących kropli deszczu o twój dach, gdy czytasz samotnie książkę . Możemy ją zobaczyć w kolorowej tęczy po burzy, łzie na twarzy po niepohamowanej fali śmiechu, a także w małej bliźnie na palcu, która przypomina ci stoczone bitwy z rodzeństwem, gdy byliście dziećmi. Możemy ją poczuć w zapachu świeżych kwiatów, które stoją na naszym biurku , w delikatnym dotyku kota, który całymi dniami krząta się między nogami i prosi o uwagę, w miarowym tykaniu zegara lub gdy czekasz na powrót ukochanej osoby. Te wszystkie małe zdarzenia są definicją radości. Szczęście kryje się za rogiem, wystarczy szerzej otworzyć oczy i dostrzec je w tych najdrobniejszych szczegółach.

14.01 o 23:45    | 

Dark_Soul

"Kolorowa rewolucja" to moje postanowienie na 2018 rok, ale o co chodzi? Przede wszystkim o to, aby nie zamykać się na ludzi i nowe znajomości tak jak w latach poprzednich, bo to właśnie ludzie wnoszą do Naszego życia barwy (bardziej lub mniej pożądane :) ). To jest też radość z tego, co mnie otacza oraz pielęgnowanie tego i tych, którzy wnoszą radość do mojego życia.

15.01 o 5:23    | 

Karmenn

Mój przepis na pełne koloru i szczęścia życie jest cały czas w budowie. Codziennie coś w nim zmieniam, ale cel jest jeden- spełnić swoje marzenia. Realizuje go na wymarzonych studiach- architektura. Bardzo otworzyły mnie na otaczającą rzeczywistość, teraz patrzę na budynki, pomieszczenia pod nieco innym kątem niż wcześniej. Uważam że po lekturze takiej książki stałabym się jeszcze bardziej wrażliwa na dobieranie odpowiedniej kolorystyki wnętrz i detali. Cz1---->

15.01 o 10:04       | 

Karmenn

---->cz2. Nie rozwijam się tylko w jednym kierunku, jestem szczęśliwa kiedy mam dużo na głowie, doskonalę się na wielu płaszczyznach. Dlatego po pracowitym dniu na uczelni uprawiam sport, gimnastyka, yoga, aerial hoop to moja kolejna miłość

15.01 o 10:10       | 

sandi_ss

100% korzystania z życia !! nie tracąc ani jednego dnia na to co było. Polecam wszystkim ! :)

15.01 o 11:29    | 

truskawka27

Mój przepis na udane, pełne koloru i szczęścia życie to po prostu robienie tego co sprawia Nam przyjemność i otaczanie się ludźmi, którzy są dla nas najważniejsi <3 Mając taki solidny fundament jesteśmy w stanie dokonać wielu wspaniałych rzeczy, idąc przez życie z wysoko uniesioną głową, ale nie z powodu pychy czy zadufania w sobie, ale z powodu pewności siebie :3

15.01 o 11:42    | 

94agnieszka

Nie ma jednego oraz idealnego przepisu na udane i kolorowe życie. Każdy człowiek jest inny, dla każdego z nas inne wartości są ważne ¬– dla jednego będzie to rodzina, dla drugiego rozwój osobisty. Każdego z nas dotykają cierpienia, każdy z nas boryka się z problemami codziennego życia. Aby zminimalizować te negatywne emocje i wieść naprawdę szczęśliwe życie należy po prostu akceptować to, co nam przynosi oraz myśleć pozytywnie. Na potwierdzenie tego przytoczę bardzo trafną mądrość przypisywaną Buddzie: „Umysł jest wszystkim. Stajesz się tym, co myślisz”. Negatywne wydarzenia należy traktować jako lekcje, które czegoś nas nauczą i jako doświadczenia, które będą dowartościowaniem naszego przyszłego życia. Zaakceptować to, co się wydarzyło i przegonić negatywne myśli. Wiadomym jest, że jest to trudne zadanie, ale należy ćwiczyć każdego dnia aż w pewnym momencie stanie się to dla nas tak łatwe, że będzie częścią naszego życia.

15.01 o 13:21    | 

morelowanimfa

By mieć udane, szczęśliwe i kolorowe życie, zawsze trzeba zaczynać dzień z uśmiechem, a wtedy radosny humor zawsze się pojawi. Dostrzegajmy również małe rzeczy, powodem do radości może być słońce które pojawi się po kilku dniach deszczu, a gdy pada to cieszmy się z tego, że wreszcie możemy ubrać swoje piękne kalosze, których przecież nie nosimy codziennie ;) . Takie małe szczegóły sprawią, że nasze życie nabierze barw czyniąc nas ludźmi szczęśliwymi :)

15.01 o 14:41    | 

WinoTruskawkowe

Życie pełne koloru i szczęścia? Otóż nic nie poprawia bardziej humoru i nie sprawia że wszystko dokoła nas jest tak kolorowe i piękne jak to że możemy skupić się sami na sobie i robić w końcu coś dla siebie! Kiedy patrzymy na wszechobecny pęd, dwulicowość i dajemy się trzymać w miejscu przez osoby które są z nami tylko dla korzyści, świat może wydawać się szary i bez przyszłości. Wtedy moim sposobem jest odpoczynek i odcięcie od wszystkiego. Najlepiej wyjazd na wieś, gdzie spacerując z psiakami po łąkach i lasach, człowiek na nowo dostrzega piękno otaczającego świata, dostrzega się wtedy tą radość i spokój natury a samopoczucie rośnie i zamienia się w szczęśliwą tęczę ! :) Gdy naładuje baterie, mogę wracać do działania! Wtedy mogę góry przenosić w uśmiechem na twarzy, a i zmienia się również nastawienie do życia ;)

15.01 o 17:05    | 

WinoTruskawkowe

c.d. Myślę że wiele osób w taki sposób, czy to z rodziną, czy samotnie, mogłoby naładować baterie aby świat znów stał się kolorowy i radosny.Najważniejsze to odciąć się chodź na chwile od dóbr materialnych i spojrzeć na otaczający świat. Spójrz a będziesz w szoku ile rzeczy nie dostrzegałeś do tej pory! :D

15.01 o 17:05    | 

RudaAsdz

Myślę, że trudno podać jeden przepis na szczęśliwe życie. Jednak osobiście uważam, że szczęście to przede wszystkim życie w zgodzie z samym sobą. Codziennie staram się robić wszystko tak,żeby przed snem nie zastanawiać się czy mogłam zaszaleć jeszcze bardziej:) Fajnie jest móc robić to co się lubi, spełniać codziennie swoje maleńkie, drobniutkie marzenia. Nawet jeśli twoim marzeniem jest zjedzenie czwartej czekoladki. A co? Kto mi zabroni? Najwyżej biodra zaczną błagać o dietę.

15.01 o 18:10    | 

RudaAsdz

Trzeba robić wszystko, co jak w piosence, dozwolone do lat 18:) Czyli cały czas pielęgnować w sobie dziecko. Mam to szczęście, że pracuje z dziećmi i czasami zastanawiam się czy to normalne, że przy przedszkolnych piosenkach i tańcach to ja bawię się najlepiej? Ale czemu nie? Mój rudy łeb nadal jest pełen pomysłów i chce je kolorowo realizować. Reasumując żeby żyć kolorowo trzeba śmiać się, bawić, robić szalone rzeczy ale w zgodzie ze sobą. Każdy ma jedno życie. Szkoda marnować go na dostosowywanie się do innych. Zdrowy i niekrzywdzący nikogo egoizm to całkiem dobra droga na życie.

15.01 o 18:11    | 

heheszek1206

Teoretycznie istnieje przepis na takie kolorowe i szczęśliwe życie. Składa się on ze szklanki miłości, łyżki uśmiechów, garstki dobrych i miłych słów, szczypty nadziei oraz radości. Należy go serwować codziennie w obfitych porcjach. Ale praktycznie chyba nie istnieje taki przepis, który uczyni nasze życie w pełni kolorowym i szczęśliwym, ponieważ to wymaga naszego wkładu. Istnieją bowiem rady, które pozwalają nam ulepszyć nasze życie. Jedną z takich rad jest nieprzejmowanie się rzeczami, na które nie mamy wpływu. Uśmiechanie się mimo przeciwności losu.

15.01 o 19:48    | 

heheszek1206

Okazywanie ludziom dobra, ponieważ ono do nas powróci ze zdwojoną siłą. Aby nasze życie było w pełni kolorów oczywiście dobrze jest znaleźć taką osobę, która nam je pokoloruję na różnorodne barwy. Ale trzeba też robić rzeczy, które wywołują uśmiech na naszych buziach, nawet jeśli inni ludzie krzywo na nas patrzą. Należy też uczyć się na błędach, ale nigdy się nie poddawać nawet jeśli do celu daleka droga. Trzeba żyć tak, jakby jutra miało nie być. Tańczyć w deszczu nawet bez butów. ;) . Życie pełne kolorów to życie z poczuciem humoru i przymrużeniem oka. To życie pełne marzeń i spontaniczności, ponieważ najpiękniejsze chwile przyjdą same.

15.01 o 19:48    | 

Schmetterling9

Sumienie człowieka jest myśleniem Boga... Żyj w zgodzie ze swoim sumieniem a zostaniesz Malarzem serc oraz życia zarówno swojego jak i bliskich a Twoją paletą staną się barwy Miłości, Dobroci i Ciepła... Szczęśliwego życia dla wszystkich :-*

15.01 o 20:15   1  | 

AgulQa90

Schmetterling9, bajecznie napisałaś Malwinko

17.01 o 20:15       | 

aducha6662

Mój przepis jest dość treściwy i prosty. Nie zadręczać się przeszłością, nie myśleć o popełnionych błędach, nie bać się przyszłości i nie przejmować się tym co będzie za 10 lat. Ważne by żyć pełnią życia i oddychać pełną piersią tu i teraz. To codzienne małe cudy, chwile z bliskimi, podróże małe i duże... to one nadają sens naszemu życiu i sprawiają, że nie przestajemy się uśmiechać. Tylko teraźniejszość jest warta uwagi i warto patrzeć tu i teraz przez różowe okulary na otaczający nas świat! :)

15.01 o 21:01    | 

rebellious1713

Każdy inaczej pojmuje szczęście i może stworzyć swoją własną definicję szczęścia :) W moim przypadku szczęście przynoszą mi naprawdę proste, drobne momenty, zachowania, bo to właśnie one - te drobne czynniki - łącząc się ze sobą i kumulując przynoszą najpierw uśmiech, radość i wielkie szczęście. Dla mnie szczęściem jest każdy nowy dzień, który witam z uśmiechem, w pełni sił i zdrowia, to ciepłe promyki słońca nieśmiało przebijające się przez chmury, to sumiennie utkana pajęcza sieć i drgające na niej kropelki rosy, to życzliwość i szacunek innych osób, przyjazny uśmiech, miłe spojrzenie, pomocna dłoń i wsparcie, jakie mogę otrzymać. To uśmiech na twarzach moich rodziców i brata oraz wesoło skaczący psiak, merdający do mnie ogonem i cieszący się na mój widok :) Drobne gesty i momenty, które zapadają w pamięć, zostaną ze mną do końca - tak jak wspomnienia z wspaniałych chwil mego życia, których nikt mi nie odbierze :) <3

15.01 o 22:13    | 

rebellious1713

"A lek jest prosty, to proste przyjemności, Które doceniają ludzie pozbawieni wolności, Bo zwykle jest tak, że nie cenimy tego co mamy, A jak stracimy, to tęsknimy i wspominamy." <3

15.01 o 22:14    | 

ladnasylwetka

Chętnie podzielę się ze wszystkimi Receptą na to, żeby nasze życie było najlepsze na świecie! Kochać ludzi tak mocno, jakby jutra miało nie być, cieszyć się każdą sekundą, uśmiechać się mimo wszystko, podróżować, wybaczać, dbać o zdrowie, spotykać się z przyjaciółmi i szanować ludzi! I często śpiewać ,,Chodź - pomaluj mój świat!" :) Kocham żyć! Wszystkim życzę kolorowego, udanego i szczęśliwego życia!

15.01 o 22:47    | 

szpilka13

Moje życie zimą jest białe -jeśli spadnie śnieg. Jeśli jest tylko mroźnie to wtedy jest lekko rumiane jak policzki u rosyjskiej laleczki. Wiosną jest bajecznie zielone od roślin które budzą się ze snów. Latem jest niebieskie od bałtyckiego morza i żółte od tony piasku który wpada do butów. Jesienią szare i bure jak liście. Tak też jest miłość jak śpiewa De Mono w piosence o kolorach raz jest dzika i szalona. Tym jest błękit. Tym dla mnie jest. Jest wielką wolnością i marzeniem o byciu dobrym człowiekiem z kolorową duszą.

15.01 o 23:18    | 

pinezka28

Jaki jest przepis na życie pełne koloru? Składniki: kilogram uśmiechu tona cierpliwości do tego, czego nie można zmienić 150 ml witaminy A (by poprawić jakość widzenia i dostrzegać powody do szczęścia) tuzin ludzi, których kochamy i którzy kochają nas kilogram optymizmu dwa kilogramy pogody ducha pół kilograma radości szklanka marzeń do zrealizowania szczypta łez (ale tylko czasami! - po to by umieć docenić to, co mamy) Wszystko dokładnie wymieszać i pić małymi łyczkami przez cały dzień codziennie. Nie przerywać kuracji pod żadnym pozorem! Napój mieć przy sobie zawsze i dawkować w miarę potrzeb :)

15.01 o 23:20    | 

niezapominajka_

Przepis na udane, pełne koloru i szczęścia życie? MIŁOŚĆ !!! Kochać i być kochanym. Po prostu :)

15.01 o 23:37   1  | 

Karmenn

Mój przepis na pełne koloru i szczęścia życie jest cały czas w budowie.Codziennie coś w nim zmieniam,ale cel jest jeden spełnić swoje marzenia.Realizuje go na wymarzonych studiach- architektura. Bardzo otworzyły mnie na otaczającą rzeczywistość, teraz patrzę na budynki, pomieszczenia pod nieco innym kątem niż wcześniej. Uważam że po lekturze takiej książki stałaby się jeszcze bardziej wrażliwa na dopieranie odpowiedniej kolorystyki wnętrz i detali. Nie rozwijam się tylko w jednym kierunku, jestem szczęśliwa kiedy mam dużo na głowie, poszerzam swoje zdolności się na wszystkich płaszczyznach. Dlatego po pracowitym dniu na uczelni uprawiam sport, gimnastyka, yoga, aerial hoop to moja kolejna miłość *.* <Część pierwsza>

15.01 o 23:41    | 

Karmenn

<Część druga>Jest to idealne odprężenie, pomaga mi to poznawać swoje ciało, a co za tym idzie budować pewność siebie. Po tak aktywnym dniu biorę do ręki książkę i czytam romansidła z moim włochatym Kocurkiem :D I tak codziennie idę przed siebie z teczką projektów w jednej ręce, z książką w drugiej, po macie gimnastycznej z Kotem u boku po marzenia :D Ps. Miałam duży problem z dodaniem komentarza a telefonu dlatego powyżej można zobaczyć jego fragmenty, ale to cały czas te sam komentarz, zgłaszałam to do administracji.

15.01 o 23:43    | 

olimam

idź do przodu z dumną miną bądź jak jesteś zuch dziewczyną . To moje hasło na życie trzymam się go. Wiem ze niezawsze się to udaje ale staram się trzymać tego hasła. Wiem że napisałam komętarz po terminie ale mam nadzieje ze go uznacie. Jest to krótki komętarz ale prawdziwy. Pozdrawiam

16.01 o 17:53    | 

Dirtytrackk

A moim zdaniem przepisem na kolorowe i szczęśliwe życie jest korzystanie z niego w pełni, łapanie każdego momentu, jednak robienie tego z rozsądkiem. z troską o naszych najbliższych, myśląc tylko o sobie, nie da się być szczęśliwym.. Ale.. Najważniejsza do szczęśliwego życia jest miłość. To ona nas pobudza, nadaje kolorów, daje siłę, by przetrwać w tym ciężkim świecie. Miłość do rodziny, chłopaka, męża, narzeczonego, przyjaciółki, kota, psa, chomika, dostawcy pizzy, sprzedawcy w sklepie . Nie ważne. Ważne, aby była szczera i by nas budowała, nigdy rujnowała. Wtedy każdy Obraz staje się kolorowy.

16.01 o 23:16       | 

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię
lalkaaa
mimi86p
morelowanimfa
Zabujana_swiatecznie
hophula
Dirtytrackk
onlypain
Rosamunda
nataliaxlucja
Magda2122

oraz 9 innych użytkowników

Zszywka przypięta na tablicach:

Także przypięli do swoich tablic:

Użytkownicy także przypinają:

ZMIEŃ TŁO ZMIEŃ STYL
DO GÓRY