Redukcja blizn potrądzikowych, dzięki leczeniu trądziku laserem
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 25.03 o 11:28
Obserwuj
61170

Redukcja blizn potrądzikowych, dzięki leczeniu trądziku laserem

Wiele osób na co dzień boryka się z problemem zmian trądzikowych. Jest to wyjątkowo nieestetyczny problem, z którym trudno się samodzielnie uporać i co więcej problem ten wywiera negatywny wpływ na poczucie własnej wartości. Na szczęście rozwój technologii i medycyny estetycznej umożliwia dziś laserowe leczenie trądziku. Dzięki zdecydowaniu się na tą metodę można cieszyć się z wyraźnej redukcji blizn potrądzikowych, a zmiany trądzikowe oraz przebarwienia pozapalne znikają z powierzchni skóry.


Oprócz tego warto wiedzieć, że zabieg leczenia trądziku laserem jest zabiegiem bezbolesnym i zapobiega nawrotom trądziku.


Laserowe leczenie trądziku


Aby wykonać zabieg laserowego leczenia trądziku dany pacjent powinien w pierwszej kolejności udać się do klinki specjalizującej się w tego typu zabiegach na wizytę kwalifikującą. Podczas jej trwania pacjent wypełnia kwestionariusz dotyczący jego stanu zdrowia. Po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do zabiegu specjalista omawia z pacjentem jego problem, a następnie dokonuje dokładnych oględzin trądziku. Wówczas specjalista omawia z daną osobą każdy etap zabiegu. Jednocześnie określana jest także zalecana ilość wykonanych zabiegów.


Przeciwwskazania do leczenia trądziku laserem


Jak wcześniej wspomniano przed rozpoczęciem leczenia trądziku laserem wysoce istotne jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Jest to ważne gdyż przeciwwskazania wykluczają daną osobę do wykonania zabiegu. Wśród przeciwwskazań znajdują się m. in. ciąża i laktacja, epilepsja, cukrzyca, a także łuszczyca i inne choroby przewlekłe skóry. Zabiegu nie można wykonać u osób chorujących na trądzik różowaty oraz u osób w trakcie występowania stanów zapalnych.


Co więcej zabiegu nie wykonuje się u osób z świeżą opalenizną oraz u osób przyjmujących niektóre laki sterydowe. Ponadto ważnym przeciwwskazaniem jest stosowanie przez pacjenta leków i innych preparatów zwiększających wrażliwość na światło. Kolejnym przeciwwskazaniem jest stosowanie, a także aplikowanie przez pacjenta różnorodnych specyfików zawierających witaminę A.


W naszej klinice już podczas pierwszej wizyty kwalifikującej do zabiegu laserowego leczenia trądziku Warszawa pacjent jest informowany o wszystkich przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia.


Wskazania do zabiegu leczenia trądziku laserem


Wspomniano już jakie są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, a teraz nadszedł czas na wskazania. Wówczas laserowe leczenie trądziku to metoda sprawdzająca się u osób w każdym wieku, u których inne techniki leczenia zmian trądzikowych nie przyniosły oczekiwanych efektów.


Obecnie metoda wykorzystująca laser frakcyjny cieszy się ogromna popularnością wśród osób borykających się m. in.: z występowaniem blizn potrądzikowych, z nadaktywnością gruczołów łojowych skóry, z występowaniem przebarwień potrądzikowych, a także z występowaniem zmian skórnych, w tym: grudek, zaskórników, krost oraz torbieli ropnych.


Zabieg powoduje obkurczenie rozszerzonych porów i doskonale sprawdza się u osób pragnących móc cieszyć się zdrową skórą bez blizn potrądzikowych i przebarwień. Co raz częściej na tego typu zabiegi decydują się osoby młode.


Przygotowanie do zabiegu leczenia trądziku laserem


Samo przygotowanie do zabiegu nie jest procesem rygorystycznym, jednakże wymaga od pacjenta przestrzegania kilku reguł. Przede wszystkim pacjent zarówno przed, jak i po zabiegu powinien unikać gorących kąpieli oraz stosować środków pielęgnacyjnych na bazie alkoholu. Przed zabiegiem nie zaleca się wykonywanie peelingów i innych zabiegów mogących uszkodzić skórę. Przed zabiegiem należy unikać nadmiernego opalania się i należy zrezygnować z solarium, basenu oraz sauny.


Przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Po wykonaniu całej serii zabiegów należy pamiętać aby wykluczyć z codziennej diety elementy trądzikotwórcze. Zabiegi laserowe są zabiegami, które wymagają od pacjenta odstawienie niektórych leków. Każdy pacjent zostanie o tym poinformowany podczas pierwszej wizyty. Każda osoba po zabiegu powinien w ustalonym ze specjalistę terminie odbyć wizytę kontrolną.


Jak przebiega zabieg wykonywany laserem?


Sam zabieg wykonywany jest specjalnym urządzeniem, które jest wyposażone w głowicę emitującą światło lasera. Laser w czasie zabiegu precyzyjnie wnika w głąb skóry gdzie dokonuje zarówno termicznego, jak i selektywnego zniszczenia gruczołów łojowych. Obszar poddawany działaniu lasera w trakcie zabiegu jest jednocześnie naświetlany i chłodzony zimnym powietrzem. Zabieg jest komfortowy i bezbolesny.


Co więcej podczas zabiegu niszczone są bakterie odpowiedzialne za trądzik. Zatem laser hamuje i niweluje rozwój trądziku między innymi poprzez zmniejszoną produkcję łoju. Laser świetnie zwalcza zaskórniki, czyli nawarstwiający się naskórek, który rozpycha przewody wyprowadzające komórek gruczołów łojowych. W czasie całej procedury zabiegowej laser powoduje na skórze mikrouszkodzenia, które motywują skórę do regeneracji.


Działanie lasera można dodatkowo wzbogacić przez zastosowanie kwasu chemicznego przed zabiegiem. Zazwyczaj zaleca się wykonanie serii zabiegów zgodnie z zaleceniem specjalisty, jednakże wielu pacjentów zauważa rezultatu już po pierwszym zabiegu. Po każdej sesji niemal każda osoba może od razu powrócić do normalnej aktywności.


Laserowe leczenie trądziku na nadaktywne gruczoły łojowe


Efekty metody laserowej w leczeniu trądziku


Trądzik pospolity, nadmiar łoju, bakterie w mieszkach włosowych, blizny potrądzikowe, stany zapalne skóry, duża ilość zaskórników, a także inne defekty spowodowane występowaniem trądziku. Wszystko to może przestać być dla nas problemem jeśli zdecydujemy się na leczenie trądziku laserem.


Ilość jakich efektów można spodziewać się dzięki tej metodzie jest ogromna, a należą do nich m. in. wygładzenie skóry, oczyszczenie z bakterii mieszków włosowych, mniej widoczne zmiany trądzikowe, zapobieganie powstawania zmian trądzikowych, leczenie aktywnych zmian trądzikowych, laseroterapia prowadzi do usunięcia blizn potrądzikowych, usuwa przebarwienia, następuje zwężenie gruczołów łojowych, czyli zmniejsza bądź niweluje istniejące zaskórniki.


Ponadto leczenie laserem ma działanie przeciwzapalne, a także bakteriobójcze. Aby móc cieszyć się z uzyskania zadowalających efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów, które są wykonywane w tygodniowych odstępach. To obecnie jedna z najskuteczniejszych metod na walkę z trądzikiem. Sprawdzająca się doskonale u osób z umiarkowanymi stanami zapalnymi.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Przypięte na:

Uroda

Piękna o każdej porze – naturalne kremy do twarzy na dzień i na noc 5 niezbędnych kosmetyków Claresa w twojej kosmetyczce Makijaż codzienny czy od święta? Pielęgnacja dłoni Jaka jest podstawa codziennej pielęgnacji? Redukcja blizn potrądzikowych, dzięki leczeniu trądziku laserem Kosmetyki naturalne - dlaczego warto je stosować? Wyglądaj na tyle lat, na ile się czujesz dzięki laseroterapii zadbane dłonie wizytówką kobiety... thinking about... zapach 100% natury - czy aby na pewno? Wszystko co powinnaś wiedzieć o kosmetykach naturalnych! Calluna Medica Jak zadbać o skórę zimą? BTS EDITION – Seria limitowana masek w płachcie MEDIHEAL z gwiazdami K-POP. Mediheal BTS Edition Paletki do makijażu Perfumy damskie Armani Si – bestsellerowy zapach, któremu powiesz: tak! Lakiery hybrydowe 3w1 - idealne rozwiązanie dla zabieganych! Granatowa bluzka z wiązaniem, elegancko i z klasą:) Piękny strój kąpielowy<3 Fiolet. Komu się podoba fioletowy strój? Ciekawe;) Kolorowy strój kąpielowy <3 No to tańczymy, jak mamy taki strój :) Najnowszy wywiad z Anją Rubik!

Jak dba o włosy?
Jakich perfum używa?
Co nosi, gdy chce być elegancka?

Odpowiedzi po kliknięci una zdjęcie! POLECAM :)

Użytkownicy także przypinają: