Szafka RTV w nowoczesnym stylu - inspiracje
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 28.10 o 10:09
Obserwuj
450

Szafka RTV w nowoczesnym stylu - inspiracje

Planujesz zakup szafki RTV i chcesz, aby była dopasowana do twojej nowoczesnej aranżacji? W naszym artykule znajdziesz kilka wskazówek, zarówno estetycznych, jak i praktycznych, które pozwolą ci wybrać szafkę RTV w stylu nowoczesnym idealną dla twoich potrzeb i preferencji.

Nowoczesna szafka RTV - praktyczne dopełnienie salonowej aranżacji 

Funkcjonalność i prostota, ale niejednokrotnie także wyraziste, a nawet kontrowersyjne smaczki - właśnie tymi wyznacznikami charakteryzuje się styl nowoczesny. Tworząc aranżację salonu, warto skupić się na tym, aby cała przestrzeń była wygodna i praktyczna, jednocześnie wpisując się w przyjemną dla oka estetykę. Szafka RTV to synonim funkcjonalności - to nie tylko blat pod telewizor, ale także miejsce do przechowywania sprzętów elektronicznych, jak odtwarzacz DVD czy konsole do gier, a także innych przedmiotów. 
Jaka powinna być szafka RTV w stylu nowoczesnym? Przede wszystkim pozbawiona bogatych ornamentów dekoracyjnych - to pole do popisu dla lubiącego przepych i luksus stylu glamour. Tutaj królują minimalistyczne formy w zestawieniu z zabawą fakturą oraz kolorem. Pamiętaj, że w stylu nowoczesnym często mniej znaczy więcej - chodzi tutaj nie tylko o zbędne elementy dekoracyjne, ale też samą ilość mebli. Przepełniona aranżacja i brak wolnej przestrzeni sprawiają wrażenie przytłoczenia, gdzie cały urok mebli w stylu nowoczesnym traci swój wdzięk.

Jak wybrać odpowiednią szafkę RTV w stylu nowoczesnym? 

Wybór szafki to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność i rozwiązania konstrukcyjne, zwłaszcza w pomieszczeniach o wystroju nowoczesnym. Główną rolę gra tutaj wielkość pokoju oraz jego układ. Jeśli dysponujesz stosunkowo niewielkim metrażem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie szafka RTV z przesuwnymi drzwiczkami lub taka, która ma otwarte schowki. Dzięki temu unikniesz problemów z otwieraniem szuflad lub drzwi do zewnątrz na małej powierzchni.  
Warto także zachować odpowiednią przestrzeń między samymi meblami. Jeśli między sofą a szafką RTV ma stać stolik do kawy, powinien być zachowany taki odstęp, aby możliwe było swobodne przejście między szafką a stolikiem. Jeśli to możliwe, szafka RTV powinna być ustawiona w takim miejscu, aby odległość między telewizorem a miejscem siedzenia wynosiła minimum trzykrotność przekątnej odbiornika. 
Dodatkowym atutem niektórych szafek RTV są specjalne wycięcia na tylnej ściance, pozwalające na estetyczne ukrycie zwisających kabli, które często tworzą efekt zagracenia. Oprócz klasycznych szafek stojących, istnieją także warianty wiszące. Takie rozwiązanie zdecydowanie ma swoje atuty - pusta przestrzeń pod szafką będzie sprawiała wrażenie wizualnej lekkości, ale wtedy należy pamiętać o tym, aby zbytnio nie obciążyć szafki. Sam telewizor trochę waży, dlatego jeśli chcesz przechowywać w szafce wiele sprzętów, zdecyduj się na wersję stojącą. 

Modne szafki RTV - co jest na topie?

Nowoczesne szafki pod telewizor bardzo chętnie sięgają po inspiracje ze stylu retro oraz vintage. Ten trend da się zresztą zaobserwować w przypadku różnych aranżacji, nie tylko tych salonowych. Subtelny powiew przeszłości to coraz częściej wybierana stylistyka, również światowe marki wnętrzarskie poświęcają jej coraz więcej uwagi. Szafki RTV w stylu retro to przede wszystkim drewno o delikatnie postarzanym wykończeniu, a także wzornictwo inspirowane latami 50. i 60., zwłaszcza charakterystyczne nóżki o okrągłym, lekko zwężanym do dołu przekroju. 
W aktualne trendy wnętrzarskie świetnie wpasowują się także szafki RTV w stylu boho, gdzie oprócz drewnianej przytulności i naturalnych materiałów, mile widziane są także desenie na frontach. Zabawa wzornictwem i wolność w tym przypadku dają stylowy efekt, który nadaje aranżacji wyjątkowości.  
Niezmiennie na topie pozostaje też styl skandynawski. Popularne rozwiązania utrzymane w tej estetyce to szafki RTV od sfmeble.pl na drewnianych nóżkach, często łączone z klasyczną bielą. Pojawiają się tutaj także jasne szarości oraz delikatne brązy, jednak w żadnym z wariantów szafki RTV w stylu scandi nie znajdziemy bogatych elementów ozdobnych - minimalizm rządzi tutaj niepodzielnie.
Polubili: anneczkag
Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: