Więcej zszywek z tablicy

TORTY

biszkoptu : Oddzielilam bia...
Pyszny, łatwy i lekki torci...
Wcześniej należy przygotowa...
Tort wiśniowy z kremem masc...

Więcej zszywek ze źródła

static.mojewypieki.com

Składniki na spód:
160 g ci... Składniki na 1.3 litra:

50... lody katalońskie
Składniki ... FIT
PROTEINOWE BEZY CZEKOLA... W tortownicy o średnicy 23 ... Wcześniej należy przygotowa... Składniki:

750 g serka mas... Ciasteczka w kształcie serc... ŚWIĄTECZNA ZEBRA KOKOSOWA Z...
anita235

anita235

Dodane 7.06 o 13:51 z

static.mojewypieki.com

Obserwuj

Wcześniej należy przygotować cyfry, litery itp.

przy pomocy których wytniemy kruche ciasto. U mnie były to cyfry wydrukowane w formacie A4 (o wysokości 25 cm) a następnie wycięte i podklejone kartonikiem dla usztywnienia.



Składniki na migdałowe ciasto kruche (4 blaty):

400 g mąki pszennej
100 g zmielonych migdałów
100 g cukru pudru
250 g masła, zimnego
1 duże jajko
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
szczypta soli
Mąkę pszenną przesiać, dodać migdały i masło pokrojone w kostkę, posiekać szybko nożem do momentu kiedy ciasto będzie przypominać kruszonkę. Dodać jajko, cukier, sól, ekstrakt z wanilii i szybko zagnieść (można również zmiksować w malakserze). Z ciasta uformować kulę, owinąć ją folią spożywczą, schłodzić w lodówce przez około 60 minut.

Po tym czasie ciasto podzielić na 4 części. Pierwszą część rozwałkować na grubość około 4 mm, delikatnie podsypując mąką. Ostrożnie zawinąć wokół wałka i przenieść na płaską blachę do ciasteczek wyłożoną papierem do pieczenia. Wycinać ostrym nożykiem wydrukowaną cyfrę (wycinamy bezpośrednio na blaszce, ponieważ cyfry są duże i mógłby być problem z przeniesieniem ich na blachę). W taki sam sposób przygotować pozostałe blaty kruchego ciasta (każdą cyfrę wycinamy dwukrotnie). Ponownie włożyć do lodówki, tym razem już na blaszce i pozostawić na 60 minut do schłodzenia. Przed samym pieczeniem ponakłuwać w kilku miejscach widelcem, ciasto lubi się wybrzuszać.

Piekarnik nagrzać do temperatury 220ºC (z termoobiegiem). Blachę z ciastem włożyć do piekarnika, w którym natychmiast obniżyć temperaturę do 180ºC i piec przez około 13 - 16 minut lub do zarumienionych brzegów. W taki sam sposób upiec pozostałe blaty ciasta. Wystudzić.

Uwaga: z przepisu pozostanie Wam kruchego ciasta, można je wykorzystać do upieczenia kruchych ciasteczek lub np. dodatkowego blatu ciasta, jeśli będzie taka potrzeba. Można też owinąć folią spożywczą i zamrozić.

Krem waniliowo - śmietankowy:

900 ml śmietany kremówki 30%, schłodzonej
500 g serka mascarpone, schłodzonego
2 łyżki cukru pudru
ziarenka z 1 laski wanilii lub 1 łyżeczka wanilii w proszku
Wszystkie składniki umieścić w misie miksera i ubić do powstania gęstego kremu.

Krem przełożyć do rękawa cukierniczego zakończonego okrągłą tylką o szerokości około 1,5 cm i wyciskać krem na kruche ciasto, przykrywać kolejnym kruchym blatem (bardzo ostrożnie!) i ponownie wyciskać krem. Dowolnie udekorować. Uwaga: blaty kruche należy przełożyć kremem rano w dniu podania.

Do dekoracji wykorzystałam:
...

Zszywka przypięta także na tablicach:

Kulinarne przysmaki.

Zgłoś naruszenie

anita235

Do dekoracji wykorzystałam: makaroniki bezy kwiaty (końcówkę kwiata wkładaną do kremu zabezpieczamy folią spożywczą) świeże maliny, truskawki puder truskawkowy z liofilizowanych truskawek Dekorację na torciku układać przed podaniem; dotyczy to zwłaszcza bezów i makaroników - krem śmietankowy je rozpuszcza. Przechowywać w lodówce. Torcik idealnie się kroi po kilku godzinach (3 - 4), kiedy ciasto trochę zmięknie od kremu. Nie można przekładać dzień wcześniej - ciasto kruche zbyt mocno zmięknie od kremu.

 |  7.06 o 14:03  

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: