
Wyglądaj na tyle lat, na ile się czujesz dzięki laseroterapii
Jak laseroterapia pomaga w odmładzaniu twarzy?
Istotą laseroterapii jest oddziaływanie wiązki światła na konkretny obszar skóry w taki sposób, aby dochodziło do pochłaniania promieniowania. Energia światła laserowego zamieniana jest w efekt termiczny. Skutkiem są mikrouszkodzenia, które niejako zmuszają skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Fibroblasty produkują nowe włókna kolagenowe, dzięki czemu poprawia się ujędrnienie i napięcie skóry w leczonym miejscu. Ta właściwość wykorzystywana jest praktycznie we wszystkich zabiegach laserowych. Regeneracyjne działanie lasera pozwala na:
- spłycenie zmarszczek,
- lifting twarzy,
- wygładzenie blizn – zarówno po urazach, jak i po trądziku,
- redukcję rozstępów.
Lasery na zmarszczki, przebarwienia i rozszerzone naczynka
Starzeniu się skóry nierzadko towarzyszą takie problemy, jak przebarwienia czy rozszerzone naczynka (tzw. pajączki). Odmładzanie laserem to także usuwanie tego typu zmian.
W przypadku plam starczych światło lasera wchodzi w reakcję z melaniną (barwnikiem skóry), która w miejscu przebarwienia znajduje się w wysokim stężeniu. Powstała energia kinetyczna rozbija barwnik na mikroskopijne elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Równocześnie zachodzi też wspomniany wcześniej efekt pobudzenia produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra w tym miejscu zyskuje lepszy wygląd. Jeżeli zależy nam na kompleksowym laserowym odmładzaniu skóry z jednoczesnym usunięciem zmarszczek i przebarwień, to najlepiej sprawdzą się w tym przypadku lasery pikosekundowe.
Jeśli oprócz zmarszczek, mamy też problem z rozszerzonymi naczynkami, specjaliści polecają zastosowanie laserów naczyniowych, takich jak laser Cutera Excel V+ Genesis V. Urządzenie to umożliwia wykonanie terapii „dwa w jednym” – połączenia laserowego usuwania zmarszczek z redukcją „pajączków”. Wiązka lasera podgrzewa naczynko i powoduje fotokoagulację hemoglobiny. „Pajączek” natychmiast obkurcza się i przestaje być widoczny.
Naturalne efekty odmładzania twarzy laserem
Laserowe usuwanie zmarszczek polecane jest szczególnie osobom, które nie chcą decydować się na inwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej, a zależy im na osiągnięciu wyrazistych efektów. Laser pozwala na naturalne odmłodzenie twarzy, ponieważ wykorzystuje zdolność skóry do samoczynnej regeneracji. Realnie cofa oznaki starzenia, a nie tylko kamufluje je, jak na przykład botoks czy kwas hialuronowy. Zainicjowane podczas laseroterapii procesy naprawcze trwają przez kilka tygodni, a więc zmarszczki znikają stopniowo – z dnia na dzień stają się mniej widoczne aż do osiągnięcia optymalnych efektów. Po kilku lub kilkunastu tygodniach skóra wyraźnie ujędrnia się i zagęszcza. Ostateczne rezultaty odmładzania laserem widoczne są do momentu, aż skóra znów się nie zestarzeje.
Przeciwwskazania do zabiegów laserowych
Zanim zdecydujemy się na laseroterapię, musimy pamiętać, że nie jest to metoda dla każdego. Stałe przeciwwskazania do laserowego odmładzania twarzy to, m.in.:
- choroby przewlekłe,
- nowotwory złośliwe,
- fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła),
- bielactwo,
- łuszczyca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- predyspozycje do powstawania bliznowców.
Przeciwwskazania czasowe do laseroterapii to m.in.:
- ciąża i karmienie piersią,
- przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
- wirusowe, bakteryjne i grzybicze infekcje skórne w miejscu zabiegu,
- świeża opalenizna,
- stosowanie samoopalacza lub balsamu brązującego.
W przypadku innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
Użytkownicy także przypinają:
0
1
0