Więcej zszywek z tablicy

Podstawy zdrowego o...

Zaczynamy wyjaśniając pojęc...

Więcej zszywek ze źródła

dietetykadlalaika.blog.pl

Zaczynamy wyjaśniając pojęc... Tak jak wspomniałam w poprz... Mleko krowie budzi z pewnoś... Za parę dni będzie już osta... Od dłuższego czasu przygoto... Przepyszny deser dla wielbi... Zapraszam do odwiedzenia mo...

Zaczynamy wyjaśniając pojęcie niezbędne, aby zmienić

swoje myślenie dotyczące odżywiania – DIETA
Nie wyobrażam sobie zacząć prowadzenie tego bloga nie wyjaśniając tego, co z pewnością w dzisiejszych czasach wyjaśnić należy.

DIETA = RACJONALE ODŻYWIANIE


Z definicji dieta oznacza sposób odżywiania, a dokładniej ilość i jakość tego co jemy. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz z założenia ma dostarczać niezbędnych składników pokarmowych.

Tak naprawdę myśląc o diecie pierwsze co przychodzi nam do głowy, to sposób na utratę zbędnych kilogramów.

Często pojęcie DIETY kojarzone jest wyłącznie z ODCHUDZANIEM- restrykcyjną redukcją kaloryczności spożywanego pożywienia również z wyeliminowaniem danego produktu spożywczego lub prawie całkowitym ograniczeniem danego składnika odżywczego jakim jest bardzo często tłuszcz, tym samym często podwyższając udział białka w codziennym jadłospisie. Jest to bezsprzecznie mylne podejście.

Chciałam sprostować to często powtarzające się błędne stwierdzenie, z którym spotykam się niejednokrotnie na pierwszej wizycie dietetycznej. Tak naprawdę, każdy z nas stosuje indywidualną dietę, związaną z wyborem określonych produktów- upodobania żywieniowe oraz ilością posiłków w ciągu dnia, jak i ilością spożywanych produktów. Niekoniecznie jednak ta dieta jest odpowiedni dla danej osoby. Często właśnie przez nieprawidłową dietę, możemy nabawić się niedoborów i w dalszej konsekwencji chorób dietozależnych.

Ustalając dietę oczywiście wspieram się zasadami dietetyki, mając na uwadze wiek, analizę składu ciała, stan zdrowia, aktywność fizyczną, rodzaj pracy oraz preferencje żywieniowe pacjenta.

Dieta to nie jest chwilowa moda, dieta nie może być kaprysem– dieta to indywidualnie dopasowany sposób żywienia.

NAZEWNICTWO DIET:

Nazewnictwo diet jest bardzo różnorodne. Z innym nazewnictwem diet spotkamy się w szpitalu, innym w przedszkolach i szkołach, jeszcze innym w podręcznikach akademickich, również odrębne nazewnictwo proponują nam mass- media. Najczęściej wywodzą się one od:

– nazw narządów i jednostek chorobowych np. dieta cukrzycowa, dieta wątrobowa

- nazwiska twórcy np. dieta Atkinsa

- obszaru geograficznego, z którego pochodzą np. dieta śródziemnomorska

- składu np. dieta białkowa

- kaloryczności np. dieta 1000 kalorii

Nazwy te jednak nie informują nas o zasadzie diety i mogą przyczyniać się do błędnego jej realizowania.

Klasyfikacja diet zawarta w publikacji Instytutu Żywności i Żywienia „ Po...

Zgłoś naruszenie

hakiel

Ja nie stosuję diety, zmieniłem nawyki żywieniowe na zdrowsze, więcej się ruszam, stosuję również suplementacje na spalanie tkanki tłuszczowej dobraną odpowiednio dla mężczyzn, mam na myśli therm line man, bardzo mi pomaga bo dodaje energii przed treningiem. Biorę dwie tabletki dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Waga spada w dół sukcesywnie, nie odmawiam sobie wielu rzeczy, po prostu jadam regularniej i więcej się ruszam. Zrezygnowałem jedynie z alkoholu na rzecz spadku wagi.

5.01 o 16:43    | 

, aby dodać komentarz.

Polubili Lubię
JustynaTysia7
MUM
power_girl

Użytkownicy także przypinają:

DO GÓRY