Streszczenie "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Średnia ocena:5 / 5

Rodzaj zadania: Streszczenie

Streszczenie:

Bilbo Baggins wyrusza na niebezpieczną wyprawę, by odzyskać skarb strzeżony przez smoka. Pokonuje wiele przeszkód, oszukuje smoka i dzieli zdobycz. Po powrocie do domu odkrywa, że uważano go za zmarłego. Przygoda zmienia go i pozwala odkryć swój potencjał. 🧙‍♂️🐉🗻✨

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" to powieść przygodowa napisana przez J.R.R. Tolkiena. Głównym bohaterem jest Bilbo Baggins, który jest mieszkańcem Shire. Pewnego dnia zostaje zaproszony przez czarodzieja Gandalfa do udziału w niebezpiecznej wyprawie, mającej na celu odzyskanie skarbu strzeżonego przez smoka Smauga. Bilbo, wraz z grupą trzynastu krasnoludów, wyrusza w podróż. Wyprawa staje przed wieloma trudnościami, takimi jak starcia z goblinami w mrocznych korytarzach górskich, spotkanie z olbrzymim pająkiem oraz walki z elfami i orkami. Mimo początkowych obaw, Bilbo udowadnia swoją odwagę i pomaga sojusznikom w pokonaniu przeszkód. Po wielu przygodach i niebezpieczeństwach grupa dociera do Wschodniej Krawędzi, gdzie znajduje wejście do Samotnej Góry, gdzie śpi smok Smaug. Bilbo zostaje wysłany, by ukraść kielichy ze złota, które są kluczem do odzyskania skarbu. Spotka smoka Smauga i udaje mu się go oszukać oraz wydostać z góry z ukrytymi przed nim kielichami. Po wypędzeniu smoka z góry grupa konfrontuje się z nieprzyjaznymi ludźmi oraz elfami, którzy również pretendują do skarbu. W końcu dochodzą do porozumienia i dzielą zdobycz zgodnie z wcześniejszymi umowami. Bilbo i krasnoludy ruszają w drogę powrotną do Shire. Podróż powrotna nie jest już tak niebezpieczna jak ta na początku. Grupa dociera do Shire, gdzie Bilbo zastaje swoje domowe ogródki przejęte przez aukcję. Wszystkim w Shire wydaje się, że Bilbo nie żyje, ponieważ był długo nieobecny. Bohater jest zaskoczony tym faktem i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Mimo iż wielka przygoda dobiega końca, Bilbo zyskuje nowe doświadczenia, odnajduje w sobie odwagę i okazuje się być niezwykle sprytnym. "Streszczenie Hobbita tam i z powrotem" to opowieść o przygodach oraz odkrywaniu własnego potencjału przez głównego bohatera.

Napisz dowolne zadanie domowe Streszczenie

Oceny użytkowników i nauczycieli:

Średnia ocena:5 / 5

Ocena: 5

Ocena: 4 Twoje wypracowanie przedstawia fabułę książki w sposób klarowny i zwięzły. Opisanie głównych wydarzeń i postaci jest wystarczające, ale można by było rozwinąć niektóre wątki, takie jak spotkanie z olbrzymim pająkiem czy walki z elfami i orkami. Zauważyłem też, że pominiąłeś epizod z beornami. Introdukcja odpowiednio wprowadza czytelnika w tematykę książki, jednak zakończenie mogłoby być bardziej rozbudowane. Wyraziłeś tylko, że Bilbo odzyskał ogródki, ale dobrze by było, gdybyś opisał, jak rozwiązał tę sytuację. Główna myśl o odkrywaniu własnego potencjału jest wyraźna, ale mogłabyś to bardziej rozwijać. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze napisałeś streszczenie, ale można by było popracować nad niektórymi szczegółami.

Ocena: 5

Ocena: 4 Twoje streszczenie "Hobbita, czyli tam i z powrotem" jest bardzo dobrze napisane i zawiera wszystkie kluczowe elementy fabuły. Opisz dobrze głównego bohatera, Bilbo Bagginsa, i jego przygody wraz z grupą krasnoludów. Dobrze oddajesz trudy i niebezpieczeństwa, z którymi musieli się zmierzyć. Przyjemnie czyta się o spotkaniu z olbrzymim pająkiem i walkach z elfami i orkami. Jednakże, opis powrotu do Shire jest nieco zbyt skrócony. Rozwiń ten fragment, aby pokazać, jak Bilbo stawia czoła kolejnym wyzwaniom i odzyskuje swoje mienie. Ogólnie jednak, świetnie przedstawiłeś fabułę i pokazałeś jak Bilbo rozwija się jako bohater. Świetna praca!

Ocena: 5

Ocena: 4 Twoje streszczenie "Hobbita, czyli tam i z powrotem" jest bardzo dobrze napisane. Bardzo dobrze przedstawiasz fabułę i wątki główne powieści. Opisujesz przygody Bilba i krasnoludów w sposób interesujący i czytelny. Dobrze podkreślasz rozwój postaci głównego bohatera oraz jego odwagę i spryt. Starasz się utrzymać odpowiednią długość wypracowania. Mogłabyś jednak bardziej rozbudować poszczególne przygody i trudności, aby czytelnik poczuł się bardziej zaangażowany w historię. Oprócz tego, świetnie podsumowujesz, jakie nauki wynosi z tego doświadczenia Bilbo. Gratuluję!

Oceń:

Zaloguj się aby ocenić pracę.

Zaloguj się