KuchniaMagdy

KuchniaMagdy
Moje tablice obserwuje 136 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Polska
Ciasto mandarynka w czekoladzie.
Mandarynka rzadko gości w przepisach na ciasto. Dlatego spróbowaliśmy zrobić ciasto z tym małym, słodkim i soczystym owocem. Owocem pod postacią musu połączonego z bitą śmietaną, w jednej warstwie zestawionej z drugą warstwą. Warstwą śmietanowo – czekoladową. Koniecznie trzeba spróbować tego uroczego połączenia. Brownie z wiśniami Gidelskie obwarzanki.
Przepis podpatrzony na jednym z kanałów TVP, który zaciekawił mnie na tyle, że nawet pojechałam zobaczyć wieś skąd pochodzi. Gidle to miejsce kultu religijnego, gdzie lubi się też dobrze zjeść. Gidelskie obwarzanki to prosty i łatwy przepis na coś naprawdę pysznego do przekąszenia. Ciasto na upały „Malinowe orzeźwienie”.
Upały nie nastrajają do odpalania kuchenki i dodatkowego grzania się. Jak jest tak gorąco to marzy się nam coś co nas orzeźwi, prawda?  Dlatego ten mały przepis nie tylko nazywa się: ciasto na upały „Malinowe orzeźwienie”, nie tylko jest łatwy i szybki do zrobienia, ale przede wszystkim naprawdę jakoś tak nam przyjemniej. Białe lekkie warstwy śmietanowe przedzielone warstwą malinową i mamy ciasto jak marzenie. Sernik z truskawkami na kruchym spodzie.
Truskawki, truskawki, …. Sezon trwa krótko więc proponujemy jeszcze jeden niesamowity przepis na wykorzystanie tych czerwonych owoców. Proponujemy sernik z truskawkami, ale taki sernik na bogato: i ser twarogowy, i serek mascarpone, i bita śmietana, i truskawki, i posypka z płatków migdałowych.  Prosty do zrobienia, ale niesamowicie dobry. Pieczmy i róbmy póki sezon trwa!