Makui

Makui
Moje tablice obserwuje 1596 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Nieznane
urocze :) Jesienne wieczory nie mogą się obejść bez "nowości". 
Dotknięcia się czegoś „nowego”, czegoś artystycznego. Czy to jakiś rysunek, czy stworzenie grafiki w gimpie, czy nowa książka lub jej kolejny rozdział, a może kurs plecenia wianków. Coś nowego – które wprowadza ożywienie, atrakcję, przełamanie rutyny. To co mnie najbardziej urzeka, to mgła. 
Niesamowita jest. Wieczorne czy poranne spacery we mgle pobudzają moją wyobraźnię. Szczególnie wieczorem, gdy aura przestrzeni zyskuje na romantyczności w mojej głowie rozpoczyna się niezwykły taniec myśli. Wirujące w pary, nowe przyjaźnie, dziwne zdarzenia, potknięcia i upadki, zakochania i rozstania. Moja wyobraźnia ma pole do popisu, a ja ubaw lub smutek w zależności od tego, co wymyślę. Świetna sprawa. Nudzisz się w jesienny wieczór? Spójrz w mgłę i spróbuj zobaczyć w niej to, czego nie ma na pierwszy rzut oka, a czego, być może, dane miejsce było świadkiem. Uwielbiam zbierać liście.
Potem wrzucać je do książek, gazet i zasuszać. Nie tracą koloru i w bure dni przypominają mi o pięknie jesieni. Można z nich robić bukiety, można je wklejać do zeszytu czy ozdabiać nimi pudełka. Lubię takie ręczne działania, stąd tyle ich w moich jesiennych dniach. Wieczory są dłuższe, mniej się chce wychodzić na zewnątrz, więc mogę tak rozwijać swoje zdolności artystyczno-manualne. Spacery jesienią to podstawa. 
Wiem, że tablica jest pomysłami na jesienny wieczór, ale nie mam serca tego tu nie wstawić. Jak się człowiek dotleni w ciągu dnia porządnie, to mu lżej wieczorem. Tyle kolorów, tyle odcieni. Szaleństwo!

34

6

zszywka.pl/u/Makui/slodka-chwila-zapomnienia-3243290.html

79

8

Link do tablicy: http://zszywka.pl/u/Makui/magia-swiat-3150763.html Nie wyobrażam sobie Świąt bez: ♥ rodziny - niezależnie od tego ile z nas odejdzie, kto nowy dołączy, to moja rodzina, chce z nią spędzać czas, dzielić dobrem; ♥ uśmiechu – nic tak nie naprawia wszystkiego, jak uśmiech; ♥ serca – lubię się dzielić swoim czasem, radościami. Święta to ten szczególny czas, który mnie jeszcze bardziej mobilizuje do dawania dobra; ♥ planszówek – gry w małym gronie są cudowne – nie może ich zabraknąć; ♥ słodyczy - i tej w postaci cukru, i tej w postaci radości ♥ choinki z cukierkami i pierniczkami – nie tylko bombkami żyje człowiek ♥ krzątaniny związanej ze sprzątaniem, gotowaniem Podsumowując - bardzo lubię, kiedy siedzimy, śpiewamy kolędy, cieszymy się swoją obecnością, śmiejemy się, dzielimy opłatkiem, życzymy sobie dobra, opowiadamy historie… Po prostu jesteśmy. TU i TERAZ. Razem. Nie gapiąc się w telefony, komputery. Nie śledząc instagramów i innych. Chociaż w czasie Wigilii.
Makui
Makui przypięła: urocze :)

17

141