grafywpodrozy

Matematyk, dziennikarz i prawie przedszkolak w podróży.
grafywpodrozy
Moje tablice obserwuje 118 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 
Skalna Czaszka w Górach Stołowych. Parking, opis trasy, jak trafić na miejsce. Miłej wędrówki. Zamek Krzyżacki w Gniewie. Sprawdzamy, co jeszcze warto zobaczyć w Gniewie? Kościół Pokoju w Jaworze to zabytek wspaniały. Sprawdzamy co jeszcze warto obejrzeć w tym mieście. Stary rynek, ratusz i dom, w którym mieszkała jedna z najpopularniejszych powieściopisarek w XIX wieku-  Henriette Hanke.
I jeszcze Zamek Piastowski, ale z nim jest jeden poważny problem. Znajduje się w fatalnym stanie i władze miasta nic sobie z tego robią. Kiedyś znajdowało się w nim więzienie. Ta ponura przeszłość wisi nad tym zabytkiem. Smutny widok! Kolejna fascynująca trasa turystyczna. Projekt Arado - to tutaj niemieccy inżynierowie pracowali nad tajnym projektem. Chcieli spełnić marzenie Hitlera o zbombardowaniu Nowego Jorku. Na deskach kreślarskich pojawił się projekt nowatorskiego samolotu. Nazwano go latające skrzydło. Prędkość 860 kilometrów na godzinę w tamtych czasach musiało robić wrażenie.
Zabierzemy też was na krótki spacer po Kamiennej Górze. Kilka zabytków warto zobaczyć. Czy wyjazd zimą nad Bałtyk to dobry pomysł? Plusy i minusy pobytu nad polskim morzem poza sezonem. Co do zaoferowania mają nadmorskie miejscowości zimą. Szaleństwo, czy doskonały pomysł na zimowy odpoczynek?  Zwiedzamy Kościerzynę, Wydmy Lubiatowkie, Jastrzębią Górę i Puck. Poznajemy najdalej na północ wysunięte miejsce w Polsce i podziwiamy największy klif w Polsce. Odwiedzamy Groty Mechowskie i pałac w Rzucewie.