krn78

Jestem facetem. Czy to mało? Przy okazji, ta zszywka wcale nie jest najlepsza i nie dajcie się zwieść, że jest. Jest za to moja.
krn78
Moje tablice obserwuje 628 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Xxx
Boczniaki w panko Haldeman pisze bardzo charakterystycznie. W swoich powieściach bardzo wyraźnie wskazuje okrucieństwo oraz bezsens wojny, widziany oczami zwykłego żołnierza. W powieści 'Wieczna wojna' Haldeman pokazuje codzienność zwykłego żołdaka, najpierw poddanego morderczemu treningowi, a potem wysłanego na front w wojnie, w której nic nie jest do końca wiadome i pewne. Haldeman walczył w Wietnamie i czerpał garściami ze wspomnień z tamtego okresu. Prywatnie jest mężem Mary Gay Potter, która także (jako Marygay Potter) trafiła na karty tej książki. Autor dostał za tę powieść nagrody: Hugo oraz Nebula, doczekał się także wersji komiksowej swojej książki, w moich prywatnych odczuciach bardzo udanej. Inne jego książki, 'Wieczny pokój' oraz 'Wieczna wolność' są całkowicie odrębnymi powieściami, choć ta ostatnia, 'Wieczna wolność', jest kontynuacją przygód Williama Mandelli, i dopiero jej lektura pozwala dostrzec prawdziwe przyczyny Wiecznej Wojny. Krótko mówiąc - warto przeczytać. Ot, życzenia od zszywkowego faceta. Obrazek ukradłem ze strony kwiatowaprzesylka.pl, zgodnie z tym że obiecałem podawać źródła obrazków, o ile nie są mojego autorstwa (lub jeśli to źródło znam). Faworki: 3 łyżki kwaśnej śmietany, 30dag mąki, 3 żółtka, 2 łyżeczki cukru pudru, szczypta soli, 1 łyżka spirytusu. Z podanych składników zagnieść ciasto, rozwałkować cienko (2mm, jeśli się da) i wykrawać w romby lub równoległoboki. W środku każdej figury wykonać podłużne przecięcie, po czym przekładać wybrany z narożników przez wykonany otwór. Smażyć do zrumienienia na rozgrzanym (170-180 stopni) oleju, po wyjęciu posypać cukrem pudrem.

Po usmażeniu było tego dwie pełne miski, ale kiedy siedziałem przy śniadaniu, wyglądały tak smakowicie... uratowałem część przed moim własnym obżarstwem, cieszcie więc oczy, bo ja zamierzam cieszyć podniebienie :) Ot, lubię tę piosenkę :)Co nieco o wolności.

2

0

Ot, życzenia od zszywkowego faceta. O...

anana39
anana39 Dzień jeszcze młody, ale to chyba najmilsze co mnie dzisiaj spotka... bo niespodziewane:)

7

0

Link w komentarzu

eleonor
eleonor Sama widzisz, że linku w nazwie dodać nie można. Stąd brak źródła; zresztą to ZSZYWKA - często ma...

4

0

Lubię Terry'ego Pratchett'a...

Cordellia
Cordellia Kocham cały Świat Dysku, przygodę zaczęłam właśnie od 3 wiedzm

3

0

Dzień Babci

milibarcamili
milibarcamili z tego co wiem u was chyba dopiero 21???

1

0

Dziś zjadłem sernik, który zapakowałe...

krn78
krn78 Przy okazji, zachęcony trochę komentarzem Truskaweczka_22, a trochę moją własną konsekwencją: obr...

2

0

Dziś znalazłem ciekawy film na youtub...

julia888001
julia888001 Fajny , gdyby nie ta technologia to pokazuje obecny czas. Ludzie promują się w Internecie kosztem...

2

2

Byłem wczoraj w kinie na tym filmie. ...

Hellas26
Hellas26 Mój kierunek to teatr a filmy uwielbiam oglądać na kanapie.W kinie byłam chyba 12 lat temu.

3

0

Takie tam, dzisiejsze.

eleonor
eleonor Nawet jak kiedyś popełniło się błąd (choćby w najlepszej wierze), to zawsze można się z niego wyc...