Wypracowanie

Nowa przygoda hobita Bilbo

Średnia ocena:5 / 5

Rodzaj zadania: Wypracowanie

Streszczenie:

Bilbo, starszy hobbitt, postanawia wyruszyć w nową przygodę. Planuje podróż na Wschód do Rivendell i dalej. Przygotowując się, odkrywa w sobie tęsknotę za nieznanym. 🤔✅

Bilbo Baggins, choć już nieco starszy, wciąż nosił w sercu ducha przygody. To właśnie ta tęsknota za nieznanym sprawiała, że pewnego dnia, siadając wygodnie przy kominku, postanowił otworzyć stary, zakurzony dziennik i przypomnieć sobie swoje przygody sprzed lat. Czytał o smoku Smaugu, o spotkaniu z Gollumem i o niewyobrażalnych bogactwach Góry Samotnej. Czytając te słowa, poczuł się tak, jakby ponownie przeżywał te chwile. Nagle, jakby za sprawą magii, poczuł nieodpartą chęć, by raz jeszcze wyruszyć w drogę. Stara miłość do przygód nie rdzewieje, pomyślał Bilbo, zamykając księgę. Zdecydował, że choć wiele lat minęło, musi znaleźć sposób, by przeżyć coś nowego. Nie był już młodym hobbitem, który wyruszył z Thorinem i jego kompanami, ale w jego sercu wciąż tliło się pragnienie przygód. Wiedział, że nie może ponownie wyruszyć w podróż tak niebezpieczną jak ta do Ereboru, ale mógł odnaleźć coś innego, coś, co byłoby równie ekscytujące i mniej ryzykowne. Rozmyślając nad możliwymi kierunkami, przypomniał sobie legendy o Dzikich Krajach na Wschodzie i tajemniczych ziemskich ogrodach Rivendell, które wcześniej odwiedził tylko raz. Pomyślał, jak wspaniale byłoby znów zobaczyć Rivendell i wysłuchać opowieści elfów, a może nawet udać się dalej na wschód, by zobaczyć, co kryje się poza tym, co znane. Bilbo szybko zaczął przygotowywać się do podróży. Pakując plecak, pomyślał o wszystkim, co może być mu potrzebne: kompas, zapasy jedzenia, ciepłą odzież i oczywiście kilka map. Nie zapomniał też o małym, ale ważnym szczególe - pierścieniu, który wciąż przechowywał jako pamiątkę po swojej pierwszej przygodzie. Mimo że nie planował używać go na co dzień, wiedział, że może okazać się przydatny w nieoczekiwanej sytuacji. Rozstając się z Bag End, Bilbo spojrzał na zielone wzgórza Shire'u z uczuciem, które było mieszaniną nostalgii i ekscytacji. Wiedział, że powrót do domu będzie równie ekscytujący, co samo wyruszenie. Samotna podróż nie była może tak głośna i nie zawierała bitew z smokami, ale dla Bilba była to kolejna, niezapomniana przygoda, która pozwoliła mu odkryć nowe miejsca i spotkać interesujących ludzi. Bilbo miał nadzieję, że ta podróż, choć bardziej spokojna, dostarczy mu równie wiele radości i pomysłów do kolejnych opowieści, które mógłby opowiedzieć swoim przyjaciołom w Shire. Tak więc, z niegasnącym uśmiechem na twarzy, Bilbo Baggins - znany także jako hobbit, który uwielbiał przygody - kroczył pewnie naprzód, gotów na wszystko, co nowa przygoda mogła mu przynieść. Choć wiedział, że nie będzie to przygoda pełna ogromnych niebezpieczeństw jak ta sprzed lat, był przekonany, że każda podróż, mała czy duża, niesie ze sobą własne, niepowtarzalne historie, które pozostaną w sercu podróżnika na zawsze.

Napisz za mnie dowolne wypracowanie

Oceny użytkowników i nauczycieli:

Średnia ocena:5 / 5

Ocena: 5

Ocena: 5 Twoje wypracowanie jest bardzo pięknie napisane! Dobrze oddałeś ducha przygody, który wciąż płonie w sercu Bilbo Bagginsa. Opis podróży i przygotowań do niej jest bardzo malowniczy i barwny, a zakończenie pozostawia czytelnika z uśmiechem na twarzy. Świetnie wykorzystałeś swoją wyobraźnię, aby stworzyć kontynuację przygód hobbita. Gratuluję!

Ocena: 5

Ocena: 5- Wypracowanie bardzo kreatywne i pełne emocji. Autor świetnie oddaje tęsknotę Bilba za przygodami i chęć odkrywania nowych miejsc. Opis podróży w sposób bardzo barwny i plastyczny, co sprawia, że czytelnik czuje się jakby sam wyruszał w podróż razem z Bilbem. Dobrze oddane uczucia bohatera i jego gotowość na nowe wyzwania. Świetna praca!

Oceń:

Zaloguj się aby ocenić pracę.

Zaloguj się