Wypracowanie

Bilbo Baggins w naszym świecie

Średnia ocena:5 / 5

Rodzaj zadania: Wypracowanie

Bilbo Baggins w naszym świecie

Streszczenie:

Hobbit Bilbo Baggins pojawił się w zwykłym świecie, gdzie odkrył nowe rzeczy i przyjaźnił się z dziećmi, po czym powrócił do swojej Śródziemia, zostawiając za sobą skrawek magii. ✅

Pewnego dnia, w zwykłym, ludzkim świecie, w którym żyjemy i uczymy się, pojawił się ktoś bardzo niezwykły. Był to Bilbo Baggins, hobbit z Shire, prosto z kart powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Bilbo znalazł się tu przez przypadek, w wyniku magicznego zrządzenia losu, który przemieszał granice pomiędzy jego fantastycznym światem, a naszym. Żadne z nas nie było przygotowane na to spotkanie. Kiedy Bilbo pojawił się w naszym świecie, był bardzo zdezorientowany. Wszystko wydawało się tu dla niego zbyt duże i zbyt głośne. Samochody, wysokie budynki, zgiełk wielkiego miasta - wszystko to było dla niego nowością. Jednakże, z natury ciekawy i śmiały, Bilbo postanowił odkrywać nasz świat z taką samą odwagą, z jaką zmierzył się ze smokiem Smaugiem w swojej rodzinnej Śródziemii. Pierwsze kroki w nowym świecie skierował do parku. Dla mieszkańców miasta to tylko mały skrawek zieleni, dla Bilba była to jednak krzta szansy na znalezienie czegoś znajomego, spokoju natury uśpionej w sercu skażonego miasta. Chociaż drzewa i rośliny różniły się od tych, które znał, odnalazł w nich pocieszenie. Z czasem, za sprawą swojej niewątpliwej odwagi i ciekawości, Bilbo zaczął naukę o naszym świecie. Odkrywał z fascynacją nauczanie w szkole, choć początkowo idee matematyki czy historii różniły się od tych, które znał. Niektóre dzieła literackie wydały mu się dziwnie znajome, przypominając opowieści Gandalfa o dawnych czasach. Najbardziej jednak zapadło mu w serce spotkanie z dziećmi. Dzieląc z nimi opowieści o swoich przygodach, o smoku, o elfach i krasnoludach, zyskał ich nieograniczone zainteresowanie i przyjaźń. Dzieci, słuchając o jego podróży, mogły tylko marzyć, by doświadczyć choć odrobiny tak fantastycznych przygód. Pobyt Bilba w naszym świecie nie trwał długo. Tajemnicze moce, które sprowadziły go tu, zadecydowały również o jego powrocie. Kiedy nadszedł czas pożegnania, Bilbo zostawił za sobą wielu nowych przyjaciół i skrawek magii, który będzie ożywał w ich sercach za każdym razem, gdy otworzą stronę książki, przenosząc się do świata, gdzie istnieje Shire, Gandalf i droga pełna przygód. Choć Bilbo wrócił do swojego świata, jego wizyta w naszym pozostawiła trwałe wrażenie. Jego przygoda pokazała, że magia może znaleźć się wszędzie, nawet w najbardziej zwyczajnym życiu, wystarczy tylko otworzyć na nią serce i umysł.

Napisz za mnie dowolne wypracowanie

Oceny użytkowników i nauczycieli:

Średnia ocena:5 / 5

Ocena: 5

Ocena: 5 Wypracowanie jest świetnie napisane! Udało Ci się stworzyć bardzo wyjątkową i interesującą opowieść o Bilbo Bagginsie w naszym świecie. Podoba mi się, jak opisałeś jego reakcję na nowe otoczenie i proces adaptacji. Twój język jest bogaty i wyrazisty, a opis przygód Bilba bardzo kreatywny. Bardzo mi się podoba, jak przedstawiłeś wpływ Bilba na ludzi wokół niego, szczególnie dzieci. Świetnie oddałeś magię literatury i przygód. Brawo!

Ocena: 5

Ocena: 5 Twoje wypracowanie jest niesamowite! Bardzo podoba mi się sposób, w jaki opisałeś przybycie Bilba do naszego świata i jego reakcje na nowe doświadczenia. Twoje opisy były pełne szczegółów i wyrażały głębokie zrozumienie postaci. Podobała mi się także Twoja analiza tego, jak Bilbo uczy się o naszym świecie i jak staje się częścią społeczności. Byłeś w stanie wyrazić jego niezwykłą osobowość i zachować wierność oryginalnej postaci z książki. Świetna praca!

Oceń:

Zaloguj się aby ocenić pracę.

Zaloguj się