Wypracowanie

Spotkanie z bohaterem, który przekonał cię, że w życiu warto podejmować ryzyko.

approve Ta praca została zweryfikowana przez naszego nauczyciela: 30.04.2024 o 10:23

Rodzaj zadania: Wypracowanie

Streszczenie:

Spotkanie z Robinsonem Crusoe na wystawie zmieniło moje podejście do ryzyka i wyzwań. Bohater zainspirował mnie do akceptacji nowych możliwości 🤔.

Spotkanie z Robinsonem Crusoe przedstawia moment, który na zawsze zmienił moje postrzeganie ryzyka i jego roli w naszym życiu. Jestem uczniem, który na co dzień, nauczony przez rodziców i szkołę, unika wszelkich niebezpieczeństw. Kiedy więc moja klasa otrzymała zadanie napisania wypracowania na temat bohatera literackiego, którego sposób myślenia nas zainspirował, wybór padł na Robinsona, bohatera powieści Daniela Defoe.

Spotkanie z Robinsonem odbyło się w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Byłem na wycieczce szkolnej w muzeum, gdzie właśnie odbywała się wystawa poświęcona wielkim odkrywcom i podróżnikom. Niespodziewanie, stojąc przed makietą wyspy, na której Robinson spędził wiele lat, usłyszałem głos mówiący po angielsku. Odwróciłem się i zobaczyłem niezwykle realistyczną figurę Robinsona Crusoe, który zdawał się wyjść prosto z kart książki.

Robinson opowiedział mi o swojej przygodzie, zaczynając od katastrofalnego dnia, kiedy jego statek rozbił się na skałach. Nie krył, że strach i bezradność towarzyszyły mu przez wiele pierwszych dni. Jednak zamiast poddać się rozpaczy, podjął ryzyko i zdecydował się przetrwać. Zbudował schronienie, nauczył się polować, hodować rośliny i nawet radzić sobie z samotnością. Jego zdolność do adaptacji i podejmowania ryzyka, mimo przerażających warunków, była inspirująca.

Pytałem go, czy warto było ryzykować, a on odpowiedział pytaniem: „Czy życie bez ryzyka to w ogóle życie?”. Robinson uczył mnie, że każde podjęte ryzyko otwiera przed nami nowe możliwości. Mówił, że chociaż nie zawsze wszystko się udaje, to każde doświadczenie czyni nas silniejszymi i bardziej doświadczonymi.

Wydawało się, że przemawia przez pryzmat własnych doświadczeń, które zbiły z tropu wielu, ale jednocześnie nadały jego życiu sens. Przekonywał, że trwały wpływ na jego życie miała decyzja o pozostaniu na wyspie i zmierzeniu się z niewiadomymi, mimo początkowego strachu.

Wyobraźnia zaczęła pracować, a ja rozumiałem, że jego słowa mają także zastosowanie w moim życiu. Ryzyko obejmuje nie tylko dramatyczne wydarzenia, ale również codzienne decyzje, jak próbowanie nowych rzeczy czy wyjście ze strefy komfortu.

Spotkanie z Robinsonem Crusoe zakończyło się, gdy przewodnik muzealny poprosił grupę, by przeszła do kolejnej ekspozycji. Jednak to, co pozostało we mnie po tej rozmowie, to przekonanie, że ryzyko jest nieodłącznym elementem życia, które warto akceptować.

To spotkanie nauczyło mnie, że warto odważnie spojrzeć na wyzwania, jakie niesie życie, podobnie jak zrobił to Robinson, bo każde ryzyko niesie za sobą możliwość rozwoju i nowych doświadczeń. Ta lekcja z literatury ma dla mnie ogromną wartość i na zawsze zmieniła mój sposób myślenia.

Napisz za mnie wypracowanie domowe

Oceń:

Zaloguj się aby ocenić pracę.

Zaloguj się