Wypracowanie

Zapiski Lady Makbet po otrzymaniu przepowiedni wiedźm

approve Ta praca została zweryfikowana przez naszego nauczyciela: 15.04.2024 o 9:51

Rodzaj zadania: Wypracowanie

Streszczenie:

Niepokojące przepowiednie władzy z Pamiętnika Lady Makbet. Zawarte w treści pytania i wątpliwości odzwierciedlają moralne dylematy i ambicje głównej bohaterki. ✅

Drogi Pamiętniku,

Dziś przeżyłam niezwykle emocjonujący, acz niepokojący dzień. Mój małżonek, Makbet, wrócił znad wojny, ogniem i zapałem płonąc, częstując mnie opowieściami o bitwach, a między wersami – o dziwnym spotkaniu z trzema wiedźmami. Mówi, że owe tajemnicze postacie przepowiedziały mu wspaniałą przyszłość: najpierw zostanie on tanem Cawdoru, a potem – co za niezwykły los! – samym królem Szkocji. Cawdor żyje, król Duncan też, jakże więc te obietnice mogą się ziścić?

Ten zapisek może w przyszłości być jedynym śladem zamętu, który ogarnia mą duszę. Czyżby przeznaczenie zechciało nas uczynić panami tego królestwa? Przyznam, że już sama myśl o tym rozbudza we mnie ambicję i pragnienie, by wspinać się wraz z Makbetem po drabinie społecznej. Ale czy te przepowiednie są prawdą, czy też złudzeniem? Wiedźmy, te nieziemskie stwory, nie powinny jednak posiadać mocy wpływania na los człowieka, a jednak... Ich słowa już teraz wpływają na nasze życie.

Mój Makbet, mąż mój drogi, już do mnie napisał, zarówno o szczęściu, jakie ma mu przynieść los, jak i o wątpliwościach, które towarzyszą mu w tych zawirowaniach. Chciałabym móc podzielać z nim te nadzieje bez obaw, lecz w moim sercu rodzi się ciemność. Co jestem gotowa uczynić, aby jego wielkość wzrosła, aby objął tron, który wiedźmy mu przepowiedziały? Strach miesza się z ekscytacją, co jeśli przepowiednia się nie spełni naturalnie? Czy będziemy musieli przyspieszyć jej realizację? Czy moje pragnienie mocy i wpływu jest na tyle wielkie, że gotowa jestem popełnić niegodziwość, by pomóc mu osiągnąć to, co zostało obiecane?

Te myśli zaprzątają mój umysł, pogrążając go w mroku. Wiem, że powinnam być wspierającą żoną, ale czy moja wsparcie powinno obejmować zachęcanie do działań, które mogą okazać się moralnie wątpliwe? Makbet to mężczyzna honoru, a jednak w moich myślach pojawia się plan, sposobność do tego, by przepowiednia się ziściła.

Muszę zastanowić się głębiej nad tym wszystkim. Jakie działania podjąć, aby nasze marzenia o władzy i potędze stały się rzeczywistością? I czy naprawdę jestem gotowa ponieść konsekwencje tych czynów, o których rozmyślam w cieniu tych nocnych godzin?

Z niepokojem, ale i determinacją patrzę w przyszłość, wiedząc, że decyzje, które podejmiemy, zaważą na naszym życiu. Czy da się jeszcze cofnąć, czy jesteśmy już zbyt głęboko zaangażowani w te mroczne pragnienia, by móc się wycofać?

Pozwól, Pamiętniku, że na chwilę odłożę cię, by zastanowić się nad wszystkim jeszcze raz. W głowie mam chaos myśli, który muszę uporządkować. Jutro przyniesie nowe wyzwania, a ja muszę być gotowa sprostać im razem z moim Małżonkiem. Czyżby był to początek naszego wzlotu, czy raczej początek końca?

Niewątpliwie, dni, które przed nami, będą pełne dramatycznych wyborów i decyzji, które zaważą na losach wielu ludzi. Mam nadzieję, że ta przepowiednia, tak niesamowita i obiecująca, nie okaże się klątwą.

Z niepewnością, ale i ogniem w sercu, Lady Makbet

Napisz za mnie wypracowanie

Oceń:

Zaloguj się aby ocenić pracę.

Zaloguj się