Frezarka – czy wiesz, jakie frezy wybrać?
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 29.01 o 11:53
Obserwuj
1380

Frezarka – czy wiesz, jakie frezy wybrać?

Czy wiesz, co to takiego frezarka? Do czego służy i w jakim celu niezbędne są frezy? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak wybrać najlepsze frezy do frezarki!

Czym jest frezarka?

Frezarka to bardzo małe i praktyczne urządzenie, które jest wprost niezbędne do wykonania doskonałego manicure i pielęgnacji paznokci oraz skórek. Wiele pań w tych celach udaje się do profesjonalnej kosmetyczki. Takie wizyty są jednak kosztowne, a na Twoje szczęście, znakomicie wyglądające paznokcie możesz przygotować bez wychodzenia w domu. Oczywiście do tego celu niezbędny jest odpowiedni sprzęt, jak wspomniana frezarka oraz odrobina wprawy. Nie martw się – z pewnością szybko nabędziesz podstawowe umiejętności i już wkrótce zrobisz świetny manicure. W pierwszej kolejności musisz jednak dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać frezy.

 

Jak wybrać frezy?

Frezy to poniekąd specjalistyczne pilniczki, które należy umieścić na końcówce frezarki. Zależnie od tego, jakiego frezu użyjesz, możesz w różny sposób wpływać na kształt i fakturę swoich paznokci. Poziom gradacji frezów oznaczony jest kolorami – im barwa jest jaśniejsza, tym frez będzie miał mniejszą gradację. Najłagodniejsze są frezy żółte, następnie czerwone, niebieskie, zielone i czarne. Czasem też na frezach występują oznaczenia dwukolorowe, w ten sposób wskazuje się gradację pośrednią. Przed zakupem warto też przyjrzeć się ziarnistości frezów.

Oczywiście frezy są też dzielone zależnie od sposobu ich przeznaczenia. Możesz wybierać spośród m.in. frezów do skórek, frezów do paznokci naturalnych, do zrogowaceń, paznokci sztucznych czy polerki. To od Twojej decyzji, a także osobistych wymagań i potrzeb, zależy to, z których frezów skorzystasz w danym momencie. Poszczególne frezy różnią się od siebie materiałem wykonania, dostępne są m.in. frezy diamentowe, kamienne, ceramiczne, filcowe oraz z wielu innych surowców – wybór jest zatem bardzo bogaty. Pamiętaj, aby w miarę możliwości zapewnić sobie dużą liczbę frezów, dzięki temu Twoja frezarka stanie się przydatna i pomocna w praktycznie każdej sytuacji.

Na koniec trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy praca z frezarką jest trudna? Z pewnością obsługa frezarki może sprawić pewne kłopoty przy pierwszym lub drugim uruchomieniu, nie ulega jednak wątpliwości, że bardzo szybko opanujesz tę sztukę. Już po kilku manicure bez problemu możesz pracować z frezarką. Oczywiście zanim weźmiesz się za manicure dla koleżanki czy mamy, najpierw zbierz pierwsze szlify u siebie. W ten sposób opanujesz podstawowe ruchy i zapoznasz się z dokładnym działaniem frezarki. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, poszukaj w internecie stosownych tutoriali lub poproś o radę bardziej doświadczoną koleżankę. Jeżeli marzysz o pięknych paznokciach każdego dnia, na które nie chcesz wydawać dużych środków, już teraz kup frezarkę i inne akcesoria do manicure hybrydowego. To nie tylko sposób na oszczędności, ale przede wszystkim na idealną stylizację paznokci zawsze, kiedy tego potrzebujesz.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Użytkownicy także przypinają: