1 % podatku może pomóc niepełnosprawnym dzieciom
ZszywkaPL

ZszywkaPL

Dodane 4.10 o 17:35
Obserwuj
60

1 % podatku może pomóc niepełnosprawnym dzieciom

Pomagać można na wiele sposobów, a każdy z nich jest dobry pod warunkiem, że realnie przynosi obiecaną pomoc. Oprócz tradycyjnego wpłacania pieniędzy na zbiórki możemy przekazać 1% podatku na chore dzieci. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób możesz to zrobić? Jak działa program do rozliczania PIT? 

Od niedawna mamy możliwość skorzystania z programu, za pomocą którego z łatwością wypełnimy darmowy pit online, a zwłaszcza ten najbardziej powszechny PIT-37. Program ten został stworzony, aby ułatwić podatnikom wypełnianie deklaracji podatkowych, które często sprawiają kłopot. Aplikacja do rozliczania PIT umożliwia swoim użytkownikom przekazanie  1 procent podatku na wybraną przez nich organizację pożytku publicznego - http://fundacjaagnieszka.pl/  jest jedną z nich. To jeden z najprostszych sposobów niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. 

Fundacje dla dzieci - liczy się każdy grosz

Fundacje są organizacjami, które nie powstają w celach zarobkowych. Nie oznacza to jednak, że aby poprawnie funkcjonować, wystarczą im środki z wkładu własnego. Coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy, którą fundacje starają się nieustannie udzielać. Pomoc ta wymaga często dużych nakładów finansowych, których organizacje nie posiadają w wystarczającej ilości. Wtedy niezbędna jest interwencja ludzi o dobrym sercu, którzy mogą przekazać 1% podatku dla dzieci. Fundacje to nic innego jak organizacje pożytku publicznego, które są uprawnione do otrzymania 1% podatku. Lista organizacji wraz z ich numerami KRS jest ogólnodostępna dla wszystkich zainteresowanych. 
Proces przekazania tej niewielkiej części swojego podatku nie jest skomplikowany. Darmowy program PIT krok po kroku wskazuje miejsca, które należy wypełnić odpowiednimi danymi. Kiedy już pojawi się okienko służące do podarowania 1% podatku, wystarczy wpisać  w wyznaczone pola nazwę fundacji oraz jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego mogą prosić o pomoc w imieniu zarówno całej instytucji, jak i konkretnego dziecka. Jeśli chcemy udzielić pomocy jednemu wybranemu dziecku, należy wpisać dokładny cel w miejscu  z informacjami dodatkowymi. 

Jak inaczej można pomóc dzieciom? 

 
Istnieje wiele możliwości udzielenia pomocy potrzebującym dzieciom. Na portalach społecznościowych często pojawiają się linki do zbiórek, za pomocą których możemy wpłacić dowolnie wybraną przez nas kwotę na chore dziecko. Takiego wsparcia możemy udzielić anonimowo lub imiennie. 
Wielu ludzi bierze udział w akcjach niosących pomoc, które są popularne już od dłuższego czasu. Należą do nich m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Mikołajkowy Blok Reklamowy. Obie te inicjatywy są nastawione na bardzo duże zyski, które mogą zapewnić leczenie i rehabilitacje ogromnej liczbie chorych i niepełnosprawnych dzieci. W świątecznym okresie jesteśmy w sposób szczególny uwrażliwieni na krzywdę innych ludzi. Chcemy nieść pomoc, aby każdy człowiek miał szansę na przeżycie następnych świąt w gronie najbliższych. 
Warto pomagać, nawet jeśli nie mamy możliwości przekazania dużej kwoty. Pamiętajmy - dobro zawsze do nas wraca, czasami nawet ze zdwojoną siłą.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś naruszenie

, aby dodać komentarz.

Przypięte na:

Dzieci

1 % podatku może pomóc niepełnosprawnym dzieciom kuchnia pełna uśmiuechu pomysłowe zdjęcia z korektą :D ;)) Buziaki :) Superbohaterowie <3 Miła pobudka:) Torby z uroczymi niespodziankami;-). Mamy takiego słodkiego króliczka :) Czas na słodkie zdjęcie :* Nie śpij ! A jak wy dziś obudziliście? :) A wy jakie plany macie na weekend? :) Uśmiech dziecka jest bezcenny <3 Tak się bawią małe księżniczki :) Dzieci są takie słodkie :) Tak dzieci zaczynają poznawać świat :) To się nazywa stylowy facet:) Jakie oczyska :) Baby Batman zdjęcie, które wywołuje emocję, prawda? Duży pies i mały bobas :)

Dzieci szybko rosną, dlatego już wkrótce będzie odwrotnie :) jakie to słodkie <3

Maluszek i go wierny przyjaciel husky ♥ Ojcowska miłość jest bezcenna niesamowite zdjęcia bobasów pod wodą zachwycają. słodki bobasek :*

Użytkownicy także przypinają: