KuchniaMagdy

KuchniaMagdy
Moje tablice obserwuje 131 osób Znajdź mnie Ostatnio dodane zszywki
Obserwuj
 Polska
Sernik z truskawkami na kruchym spodzie.
Truskawki, truskawki, …. Sezon trwa krótko więc proponujemy jeszcze jeden niesamowity przepis na wykorzystanie tych czerwonych owoców. Proponujemy sernik z truskawkami, ale taki sernik na bogato: i ser twarogowy, i serek mascarpone, i bita śmietana, i truskawki, i posypka z płatków migdałowych.  Prosty do zrobienia, ale niesamowicie dobry. Pieczmy i róbmy póki sezon trwa! Szarlotka z masą orzechową.
Niby zwykła szarlotka, a jednak coś zmienione, coś dodane. Dwa blaty ciasta kruchego przedzielone aromatycznymi jabłkami. A na wierzchu całkiem nietypowa masa orzechowa. Dlaczego nietypowa? Po odpowiedź zapraszam na nasz przepis. Po upieczeniu polecam fotel i dobra książkę kawałkiem tej rewelacyjnej szarlotki. Orzechowy zawrót  głowy.
Czasami mamy ochotę na coś małego, ale słodkiego na ząb. Na smacznym kruchym spodzie warstwa orzechów w karmelu. Niby nic ale jakie smaczne i szybkie do zrobienia. Ciasto makowo - kokosowe.
Ciasto, które nie tylko ładnie się prezentuje, ale przede wszystkim dobrze smakuje. Bardzo delikatny biszkopt makowy, przełożony jedwabistym kremem budyniowo – kokosowym, udekorowany z wierzchu bita śmietaną i posypką z wiórków kokosowych. Jak tu nie skusić się na kawałeczek? Ciasto brzoskwinia u adwokata.
Coraz częściej wygląda słonko zza chmurek tak jak brzoskwinia z masy serowej w naszym cieście.  I jeszcze masa z masą krówkową o smaku adwokata. Podzielone herbatnikami, ale tworzące jedną wyśmienita całość.